Elektro-Funk Britain – Greg Wilson

Clubbing

Sobota, 07 listopada 2009
godz: 21:00

Fabryka Trzciny

ul. Otwocka 14, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

7 listopada 2009 r. w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny wystąpi jeden z najbardziej wpływowych DJ-ów w Wielkiej Brytanii, Greg Wilson. Jako support zagra NO.107, jeden z pierwszych polskich DJ-ów grających muzykę electro. Impreza odbędzie się w ramach kampanii muzycznej BritainRocks organizowanej przez Brytyjską Centralę Turystyki VisitBritain oraz nisko-kosztowe linie lotnicze
Wizz Air.

 

Żeby dostać się na imprezę wystarczy zarejestrować się na stronie www.visitbritain.pl/britainrocks i  wydrukować bezpłatną wejściówkę. Liczba miejsc ograniczona! Start imprezy – godz. 21.00. Wejście za okazaniem wejściówki.
Celem kampanii, w ramach której organizowana jest impreza w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny, jest zaprezentowanie Wielkiej Brytanii jako prawdziwej mekki dla klubowiczów i fanów dobrej muzyki.

 

„Wielka Brytania to doskonała propozycja dla osób, które uwielbiają clubbing i chciałyby wybrać się gdzieś na szalony weekend z przyjaciółmi – mówi Joanna Sosnowska z VisitBritain. Lista ciekawych klubów zlokalizowanych na terenie Londynu, Liverpoolu, Manchesteru, Cardiff, czy Glasgow, w których codziennie odbywają się doskonałe imprezy, jest bardzo długa.

 

Wystarczy wspomnieć np. o londyńskim Miinistry of Sound (www.ministryofsound.com) , gdzie miksują najlepsi, światowej sławy DJ-e, czy Koko (www.koko.uk.com), klubie otwartym w dawnym teatrze Camden, gdzie grywali The Police, Siouxie, Coldplay czy Madonna. Organizując imprezę z udziałem Grega Wilsona chcemy przybliżyć polskim klubowiczom klimat brytyjskiego clubbingu – dodaje Joanna Sosnowska”.

 

W ramach kampanii osoby, które zarejestrują się na stronie www.visitbritain.pl/britainrocks oprócz bezpłatnych wejściówek na imprezę w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny wezmą dodatkowo udział w konkursie, w którym do wygrania jest muzyczny wyjazd do Liverpoolu dla 4 osób. Szczegóły na stronie  www.visitbritain.pl/britainrocks.

 

Greg Wilson
Greg Wilson jest jedną z czołowych postaci brytyjskiej sceny klubowej i jednym z najbardziej znanych i wpływowych DJ-ów w Wielkiej Brytanii. Swoją karierę rozpoczął w 1975 roku, w momencie, w którym niewielu jeszcze wiedziało, co oznacza słowo „DJ”.  Przez legendy muzyki klubowej, takie jak: Norman Jay, The Unabombers, czy Gilles Peterson uważany jest za jednego z największych wirtuozów deków w naszych dziejach. Grywał w największych klubach w Wielkiej Brytanii m.in. Electric Chair, Horse Meat Disco, Fabric, Asylum, Legend, a także Miinistry of Sound. Specjalizuje się w muzyce post-disco, electro funk oraz muzyce instrumentalnej. Oprócz tworzenia własnej muzyki i miksowania w klubach, zajmuje się także produkcją muzyczną.

 

 

NO. 107 
Swoją przygodę z winylami rozpoczął w latach 90-tych. Jest jednym z pierwszych DJ-ów w Polsce grających i specjalizującym się w szeroko rozumianym stylu elektro. Miiksuje m.in. utwory A.Rothera, Dopplereffekt, Ladytron, Adult z takimi klasykami, jak: Kraftwerk, DAF, David Bowie czy Blondie. To także organizator wielu niezapomnianych imprez od undergroundowego cyklu „Hospital Unit” po reaktywacje Kapitana Nemo.  Supportował występy takich gwiazd, jak: DMX Krew, Sneak-Thief, Orgue Electronique, Schwefelgelb, Roboty, Adam Sky, Kiko, Adriano Canzian i wielu innych.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Elektro-Funk Britain – Greg Wilson Warszawa

HVOB Concert Tour • Warsaw

Wt, 23 kwietnia 2019
godz: 20:00

od 85 PLN
Elektro-Funk Britain – Greg Wilson Warszawa

Shortparis

Cz, 25 kwietnia 2019
godz: 20:00

od 59 PLN
Elektro-Funk Britain – Greg Wilson Warszawa

Poets Of The Fall – Warszawa

Sb, 27 kwietnia 2019
godz: 19:00

od 79 PLN
Elektro-Funk Britain – Greg Wilson Warszawa

Before Eklektik Session 2019

Sb, 27 kwietnia 2019
godz: 20:00