detroitZDRoJ 3 – Skull Disco pres Shackleton & Appleblim

Clubbing

Sobota, 14 listopada 2009
godz: 22:00

Basen

ul. Konopnickiej 6, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Kiedy 3 lata temu wyladowalismy w Warszawie nic nie zapowiadalo tego, ze absolutnie zrewolucjonizujemy lokalną scenę muzyczną. W czasach kiedy house kojarzony byl z tanim blichtrem, a techno z wykrzywioną szczęką zaproponowalismy alternatywe – taneczną muzykę elektroniczną w ambitnym wydaniu – nieistotne : house, techno czy dubstep. Dla normalnych w nienormalny sposób .

 

 

Wiele imprez, miast i festiwali pozniej na potrzeby jednego wieczoru specjalnie dla Was, reaktywujemy ideę Skull Disco. Bristolska oficyna prowadzona przez Panów Shackletona i Appleblima okazała się jedną z najwaźniejszych w historii rozwoju muzyki na krawędzi dubstep i techno.

Niepodlegająca jednoznacznej kategoryzacji muzyka, z kaźdym wydawnictwem wzbudzała zachwyt fanów i mediów na całym świecie . 10 EP’ek i 2 podwójne albumy wystarczyły aby zyskać pozycję absolutnie kultowej. Jako jednoznaczni fani dźwięku spod znaku czaszki określili się : Burial, Tricky, Massive Attack, Pole, Ricardo Villalobos, Zip, Cassy, Daniel Bell i wielu innych.

Zgodnie z zasadą “żyj szybko, umieraj młodo” historia Skull Disco urywa się nagle w 2008 roku, poniewaź jak mówi Appleblim “Już nadszedł czas” i to właśnie połączenie absolutnie nowatorskich dźwięków z uśmierceniem w zenicie sławy i sukcesu katapultowały label do pozycji światowego kultu.

Obaj Panowie dyrektorzy czyli Shackleton i Appleblim rozwijają swoje kariery – ten pierwszy wydał przed chwilą rewelacyjnie odebrany album „3 EP’s” dla berlińskiego Perlon, drugi zaś pozostał w Bristolu i w przerwach pomiędzy światowym tournee prowadzi Apple Pips.

Naglosnienie Meyer Concert Line Array o mocy 20 kW sprawi ze zatopimy Was w basie – tym razem w Centralnym Basenie Artystycznym.

 

 

 

Shackleton – gruby bas, rewolucyjne konstrukcje rytmiczne i hipnotyczne melodie połączone w kompleksową całość w expresowym tempie zaskarbiły mu sympatię Buriala, Ricardo Villalobosa, Morgana Geista, Dixona, Svena Vaetha i wielu innych. Nazywany złotym dzieckiem basu przejawia syndrom Midasa, dlatego teź zadziwił cały muzyczny świat najnowszym albumem dla berlińskiego Perlona.

 

 

Appleblim – miłość do basu, którą regularnie uwalnia w studio i na parkietach całego świata zjednała mu tłumy fanów i w krótkim czasie umoźliwiła występy w Space Ibiza na Sonarze czy w Fabric. Nieustający aplauz dla jego działań tylko podkreća stale rosnący hype dookoła jego osoby. Prowadzi Apple Pips, wydaje dla Aus, Simple i wielu innych. Dla prezentowanego przez niego stylu teź łatwiej wymyślic nowe określenie, niż dostosować jedno z istniejących.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

detroitZDRoJ 3 – Skull Disco pres Shackleton & Appleblim Warszawa

Michelle Gurevich

Cz, 23 maja 2019
godz: 20:00

od 79 PLN
detroitZDRoJ 3 – Skull Disco pres Shackleton & Appleblim Warszawa

WIR x The Saturday Tea x Fafik

Cz, 23 maja 2019
godz: 20:00

detroitZDRoJ 3 – Skull Disco pres Shackleton & Appleblim Warszawa

Chillwagon w Warszawie!

Pt, 24 maja 2019
godz: 20:00