Danger

Clubbing
Electro Electronic

Piątek, 06 października 2017
godz: 18:30

Progresja

Fort Wola 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Danger – francuska elektronika na WMW

6. października w Progresji jako headliner ósmej edycji festiwalu Warsaw Music Week wystąpi Danger.

W 2007 roku single artysty posługującego się pseudonimem Danger zaczęły wychodzić na światło dzienne dzięki wydawnictwu Ekler’o’shock. Jego pierwsze utwory zawierały m. in. eksperymenty związane z miksowaniem muzyki z pojedynczymi sylabami artykułowanymi przez samego artystę.

W czerwcu 2014 roku w paryskim klubie Nouveau Casino, Danger zaprezentował swój projekt SUNSET. Na kolejne produkcje trzeba było poczekać dwa lata. Również w czerwcu 2016 roku artysta opublikował kawałek „6:24”. Był on jednym z pięciu jego autorstwa, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej gry Furi.

W listopadzie tego samego roku z okazji dziesiątej rocznicy działalności na rynku muzycznym Danger ogłosił nowy album 太鼓 (taiko).

„Ten album jest swoistą hybrydą wschodniej i zachodniej muzyki, poczynając od retro z lat 80-tych po wpływy współczesne” – opisuje swoje najnowsze dzieło Danger.

Franck Rivoire zaczął posługiwać się w internecie pseudonimem Danger w chwili kiedy utworzył swoje konto na platformie Myspace, uważając, że dzięki tak popularnemu słowu wielu ludzi odkryje jego muzykę. Ten PR-owy zmysł zawdzięcza także swojej drugiej profesji, czyli grafice komputerowej, którą zajmował się zanim pochłonęła do muzyka.

Ciekawostką jest także sposób nazywania przez artystę swoich utworów. Każdy z nich nosi nazwę od konkretnej godziny w ciągu doby, kiedy to został ukoń koczy np. „11:30”. Wyjątkiem jest „88:88”, który odnosi się do komunikatu na elektronicznym zegarze, który pojawił się muzykowi z powodu przerwy w dostawie prądu.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Danger Warszawa

Midnight Request

Śr, 11 grudnia 2019
godz: 23:00

Danger Warszawa

Piekarnia na Jasnej

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 23:00

Danger Warszawa

Pryzmat

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 23:00