Coals | Wisława x 19.07

Koncerty
Coals | Wisława x 19.07

Piątek, 19 lipca 2019
godz: 20:30

Barka Wisława

Bulwar B. Grzymały-Siedleckiego, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Barka Wisława i Browar Perła zapraszają na koncert Coals.

Start: 20.30
Wstęp wolny.

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska (ang. coal mines).
Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus opisywał ich muzykę jako „marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”, a amerykański magazyn Under the Radar: „Coals wspomagają się hip-hopowymi bitami, kreując atmosferę brudnych klubów i ciemnych ulic miast”.
Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której to również utwór „Weightless” został wybrany „piosenką dnia” w sierpniu 2015 roku.
Wśród inspiracji artyści wymieniają m.in. Soap&Skin, Spooky Black, Sigur Rós i Deana Blunta. Zespół stawia coraz pewniejsze kroki zagranicą (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana) i regularnie występuje w Niemczech, Słowacji czy krajach Beneluxu. W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na festiwalu Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.

13 października 2017 roku ukazał się debiutancki album formacji „Tamagotchi”. Płyta, której towarzyszyła polska i zagraniczna trasa koncertowa, została ciepło przyjęta przez słuchaczy i dziennikarzy oraz znalazła się w większości podsumowań najlepszych płyt roku.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Coals | Wisława x 19.07 Warszawa

Piekarnia na Jasnej

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 23:00

Coals | Wisława x 19.07 Warszawa

Pryzmat

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 23:00