Besides: koncertowa premiera płyty „Bystanders” I 27.09

Koncerty
Besides: koncertowa premiera płyty „Bystanders” I 27.09

Niedziela, 27 września 2020
godz: 20:00

Hydrozagadka

ul. 11 listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

start: 20:00
bilety: 30/40 zł

Zespól Besides, jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) – album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.
Tak o projekcie mówi zespół:
“Auschwitz – symbol zła absolutnego. Urodziliśmy się tutaj i tutaj żyjemy. Ciągle próbujemy przepracować żałobę podświadomie odziedziczoną po pokoleniach uwikłanych w tamten koszmar. Nasz projekt to próba konfrontacji z własnymi emocjami, przerażaniem, bezsilnością wobec masowości i anonimowości śmierci. To również wyraz naszego sprzeciwu wobec prób ‘oswojenia’ pamięci o tamtych wydarzeniach. Nasza niezgoda na obojętność, milczenie, na wszechobecny hejt.”
Płytę promują dwa single: „Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz „Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej.
Premiera albumu „Bystanders” odbyła się na 27.01.2020.
Link do video „Ich bin wieder da!“: https://bit.ly/37TEiEL
Link do audio „Last Lullaby”: https://bit.ly/2T92FJf
Link do płyty na Spotify „Bystanders”: https://spoti.fi/32kK552
Link do strony zespołu http://www.besides.pl/
Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie).
Besides wydał do tej pory dwa albumy ‘We were so wrong’ i ‘Everything is’, świetnie przyjęte przez fanów i krytykę. ‘Bystanders’ jest ich trzecią płytą studyjną.
Skład:
Piotr Świąder – Kruszyński: gitara
Janusz Binkowski: gitara
Artur Łebecki: bas
Bartłomiej Urbańczyk: perkusja
WALK AMONG STATUES – świetnie łączą lekkość „ambientowych chmurek” z masywną ciężkością, która jest w stanie obudzić w słuchaczu instynkty pierwotne. W ich muzyce słychać słabość do przestrzennych gitar, długo wybrzmiewających modulacji oraz wyraźnej, hipnotycznej sekcji, w której można stracić poczucie czasu. W ich długich kompozycjach przeżyjemy jedną historię na kilka różnych sposobów. WAS promować będą swoje najnowsze EP – “Without Blood”.
Bandcamp: https://walkamongstatues.bandcamp.com
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Tvfag0bwdLA
Spotify: https://open.spotify.com/artist/0f3NnSfhW5Va01tHGzYjoq…Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Besides: koncertowa premiera płyty „Bystanders” I 27.09 Warszawa

Techno BLOKADA #2

Pt, 30 października 2020
godz: 15:00

Besides: koncertowa premiera płyty „Bystanders” I 27.09 Warszawa

Undercity 2020 [zmiana daty]

Pt, 30 października 2020
godz: 18:00

Besides: koncertowa premiera płyty „Bystanders” I 27.09 Warszawa

Halloween: Mampi Swift [UK]

Sb, 31 października 2020
godz: 22:00

Besides: koncertowa premiera płyty „Bystanders” I 27.09 Warszawa

Jam Sheptssion

Nd, 01 listopada 2020
godz: 16:00