Before Tauron Nowa Muzyka pres. Bonobo

Clubbing

Piątek, 10 lutego 2012
godz: 20:00

Fabryka Trzciny

ul. Otwocka 14, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Choć do ogłoszenia pierwszych gwiazd kolejnego festiwalu Tauron Nowa Muzyka zostało jeszcze trochę czasu,  już teraz chcielibyśmy zaprosić Was na cykl imprez pod hasłem Before Tauron Nowa Muzyka 2012, które od lutego będą gościły w najlepszych klubach całego kraju. Na dobry początek przygotowaliśmy dla Was wybuchowe połączenie tanecznych rytmów, mrocznych syntezatorowych brzmień i wirtuozerskiego jazzu. 
Zaczynamy 10 lutego w warszawskiej Fabryce Trzciny, gdzie od 20:00 będziecie mogli bawić się przy dźwiękach tworzonych przez jeden z najciekawszych polskich zespołów jazzowych – Wojciech Mazolewski Quintet. Pamiętając ich występ podczas tegorocznej edycji naszego Festiwalu, możemy zagwarantować, że ta energetyczna mieszanka free jazzowych improwizacji i niemal punkowej energii nikogo nie pozostawia obojętnym. Sięgając po rozwiązania podpatrzone u największych mistrzów złotej ery jazzu, Mazolewski od lat udowadnia, że jazz odgrywany w tradycyjnych składach, z wykorzystaniem klasycznych instrumentów wciąż może brzmieć świeżo, nowocześnie i trafiać do ludzi przyzwyczajonych na co dzień do innej muzyki.
Tuż po nich scenę opanuje utalentowany duet z Cardiff – Man Without Country, których zeszłoroczna, debiutanckie EP „King Complex” zdobyła sporą rzeszę zwolenników, przyciągając z jednej strony fanów depresyjnych kompozycji My Bloody Valentine, z drugiej zaś tych, którzy uwielbiają głębokie, syntezatorowe brzmienia. Nazywani kontynuatorami nurtu shoegaze i współtwórcami ambientowego elektropopu w mistrzowski sposób łączą gitarowe przestery i ostre, taneczne rytmy zbudowane na wyraźnych nawiązaniach do lat osiemdziesiątych, tworząc muzykę, która tkwiąc w kilku różnych tradycjach, brzmi na wskroś nowocześnie. Man Without Country w przerwach między nagraniami zremiksowali utwory Moby’ego, Active Child i M83, z tymi ostatnimi byli również w trasie jako oficjalny support!
Gdyby Crystal Castles zdecydowali się kiedyś na nagranie płyty z coverami Bronski Beat, efekt mógłby przypominać to, co usłyszycie na koncercie Man Without Country.
Finał wieczoru będzie należał natomiast niepodzielnie do Simona Greena, znanego jako Bonobo. Artysta legendarnej wytwórni Ninja Tune, od samego początku jest związany z naszym Festiwalem, a olbrzymia popularność jaką cieszy się wśród polskiej publiczności to zasługa zarówno rewelacyjnych koncertów z całym zespołem, jak i mistrzowskich DJ-skich setów, którymi potwierdza olbrzymi talent stojący za jego wszystkimi nagraniami. Przygotujcie się na szaloną jazdę przez rytmy i style, sample z francuskich kryminałów i melodie, które wprowadzają w hipnotyczny nastrój. Stojąc za adapterami Bonobo każdorazowo udowadnia, że potrafi zaczarować na dwie godziny całą publiczność, oferując jej chill-out najwyższej próby, przeplatany remixami największych przebojów ze swoich własnych płyt.
Co ważniejsze dla wszystkich, którzy nie mogą dotrzeć tego dnia do Warszawy, nie będzie to jedyny występ Bonobo w Polsce. Już dzień później – 11 lutego – chcielibyśmy Was zaprosić na kolejną odsłonę Before Tauron Nowa Muzyka, tym razem do poznańskiego klubu Eskulap, gdzie Simon Green pojawi się o godzinie 20:00. 


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Before Tauron Nowa Muzyka pres. Bonobo Warszawa

Sofi Tukker

Pn, 25 marca 2019
godz: 19:00

od 89 PLN
Before Tauron Nowa Muzyka pres. Bonobo Warszawa

Wu-Tang Clan: GZA @Warszawa, Progresja

Śr, 27 marca 2019
godz: 21:00

od 79 PLN
Before Tauron Nowa Muzyka pres. Bonobo Warszawa

Rebeka

Cz, 28 marca 2019
godz: 21:00

od 35 PLN
Before Tauron Nowa Muzyka pres. Bonobo Warszawa

Madchild

Cz, 28 marca 2019
godz: 20:00

od 59 PLN