Back 2 Groove feat. Barry Ashworth (Dub Pistols/UK)

Clubbing

Piątek, 22 lipca 2011
godz: 22:00

DeLite

ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Cofnijmy się na chwilę w czasie, by raz jeszcze poczuć magię house’owych klasyków sprzed lat!
Back 2 Groove, czyli historia muzyki klubowej w pigułce powraca!
 
Cykl „Back 2 Groove” wyszedł naprzeciw oczekiwaniom miłośników klubowych rytmów ponad 5 lat temu. Powraca po ponad roku przerwy. Na stałe zagości w jedynym klubie w Polsce – warszawskim ‚de lite’!
 
Te noce są miksem największych bomb parkietowych, które zawsze rozgrzewają dancefloory do czerwoności. Na kolejnych imprezach zagramy szlagiery odrębnych gatunków muzyki elektronicznej. Największe sztosy dancefloru, które można było usłyszeć w klubach na całym świecie.
 
Już w piątek, 22 lipca 2011 na specjalne zaproszenie ‚de lite’ odwiedzi jeden z najstarszych DJów na świecie – Barry Ashworth!
 
Barry Ashworth to lider kultowej już niemal formacji Dub Pistols, znany doskonale klubowiczom całego świata, również w Polsce mający rzeszę gorących zwolenników.
 
Fakty mówią same za siebie:
 
– ponad 20 lat na scenie muzycznej
– występy w najlepszych klubach świata począwszy od Wielkiej Brytanii, przez USA, Japonię, Australię, aż po Nową Zelandię i Singapur, stały bywalec egzotycznej Ibizy
– współpraca z MTV, występ na wręczeniu MTV Awards
– własna wytwórnia płytowa
– wreszcie niezwykle energetyczna i otwarta osobowość, która nie tylko obserwuje rzeczywistość dookoła, ale swoją twórczością próbuje ją zmienić.
 
W nagraniach Dub Pistols gościnnie wzięło udział wielu utytułowanych gości, między innymi Horace Andy z Massive Attack.
 
To muzyka house jest gatunkiem, który Barry Ashworth pokochał najbardziej. Jego dj-skie sety to mieszanka energetycznego funky house z głębokim brzmieniem i zmysłowymi, seksownymi wokalami. Charyzmatyczna osobowość, „szołmeństwo”, doskonałe umiejętności techniczne to jego największe walory, które stawiają go w czołówce brytyjskich dj-ów.
 
Karierę zaczynał pod koniec lat 80. kiedy to poznał uroki zabawy na Ibizie. Po powrocie do Anglii zaczął organizować własne imprezy, których rezydentem był sam Darren Emerson. Nieco później, uznanie zyskał jako lider grupy Deja Vu, która była londyńską odpowiedzią na scenę Madchester.
 
W połowie lat 90 stworzył wspólnie z Jonem Carterem legendarną grupę Monkey Mafia. Kiedy ich drogi się rozeszły Ashworth założył Dub Pistols i z ta formacją nagrał doskonale przyjęty album Point Blank.
W lutym 2002 ukaal się singiel Dub Pitols „Rip Tides”, wraz z doskonałym remiksem Coloursound, granym przez największe sławy sceny klubowej (Pete Tong, Seb Fontaine, Lottie).
 
Enjoy!
 
de lite ::: inspiration UNLTD. 


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Back 2 Groove feat. Barry Ashworth (Dub Pistols/UK) Warszawa

We Are Radar: Jensen Interceptor

Pt, 21 lutego 2020
godz: 23:00

Back 2 Groove feat. Barry Ashworth (Dub Pistols/UK) Warszawa

Alternative 90’s / Proxima

Pt, 21 lutego 2020
godz: 22:00

Back 2 Groove feat. Barry Ashworth (Dub Pistols/UK) Warszawa

TempoWdół | DJ Ros

Pt, 21 lutego 2020
godz: 21:00