Alexander Robotnick (Hot Elephant, This is Music)

Clubbing

Sobota, 06 listopada 2010
godz: 22:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pudzian muzyki tanecznej.  Prawdziwa personifikacja oldskulu. Szara eminencja ery disco. Postać kultowa. Żywa legenda. Chodząca historia. Wiarus konsolety. Alfa i Omega.

Czyż Alexander Robotnick nie zasługuje na te wszystkie określenia? Czyż nie jest jednym z tych, którzy uformowali nasze myślenie o imprezowaniu, nawet jeśli sami nie jesteśmy tego świadomi? To w końcu ojciec chrzestny, ojciec założyciel i ojciec dyrektor filozofii bezpretensjonalnej zabawy wywodzącej swą genezę z kolorowych lat osiemdziesiątych! Czy to nie on jest w końcu tym, który pokazał, że disco i punk to dwie różne strony tego samego księżyca? Że gładkość i chropowatość to dwa rewersy tej samej płaszczyzny? Bo to właśnie Robotnick, jak nikt inny potrafi połączyć zimnofalową melancholię i dyskotekowy szał. The Cure i Cyndi Lauper. New Order i italo.

Prawdopodobnie najlepszy wśród najstarszych didżejów świata i jedyny żyjący przedstawiciel wymarłego gatunku discozaurów. Panie i Panowie: Maurizio Dami znany pod pseudonimem Alexander Robotnick wystąpi w Warszawie 6 listopada.

W rozkręcaniu imprez pomogą Robotnickowi owiani złą sławą burzycieli moralnego porządku stolicy Hungry Hungry Models i Kosakot z Sorry, Ghettoblaster.  

Alexander Robotnick aka Maurizio Dami to włoski producent i didżej. Uznawany za Ojca Chrzestnego italo disco i szara eminencja muzyki tanecznej lat osiemdziesiątych. Jego twórczością inspirowały się największe gwiazdy nudisco, electro, electroclashu.

Robotnick to prawdziwy parkietowy wyjadacz. Karierę muzyczną zaczynał na początku lat osiemdziesiątych, kiedy to związał się z kabaretowo-taneczną grupą Avida. Już w 1983 roku stał się rozpoznawalną gwiazdą: wtedy to światło dzienne ujrzał jego pierwszy wielki przebój, „Problemes d’amour”. Ten kawałek stał się prawdziwie kultowym hymnem złotej ery disco. Jak łatwo można sprawdzić (youtube!), ten sztos parkietowy do dziś rozgrzewa publiczność do białości!

Kolejne lata to wiele twórczych eksperymentów. Robotnick zajął się komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych, filmów i pokazów mody. Współpracował ze znanymi nie tylko we Włoszech producentmi, reżyserami, performerami i projektantami. Kilka lat później zainteresował się world music i ten etap jego twórczości należy z pewnością do najbardziej obfitych w muzyczne inspiracje. Robotnick współpracował w tym czasie z wieloma artystami z różnych rejonów świata. Zaangażował się też w projekty wydawnicze eksplorujące muzykę afrykańską, azjatycką, południowoamerykańską.

Zainteresowanie muzyką korzeni trwało aż do 2002, kiedy to Robotnick postanowił powrócić do elektroniki w jej najbardziej energetycznym odłamie. Styl electro, charakteryzujący jego debiut sceniczny, ponownie stał się znakiem rozpoznawczym ekscentrycznego Włocha. Maurizio postanawia w końcu stanąć za konsoletą. Ten prawdziwy muzyczny weteran zaczyna jeżdźić po świecie, zaś jego didżejskie (i wokalne!) popisy zdobywają szturmem serca fanów na całym świecie. Produkcje powstałe po 2002 roku przyciągnęły szerokie grono nowych współpracowników. Wśród remikserów i współpracowników byli m.in. David Carretta i The Hacker.

Robotnick jest postacią bardzo dobrze znaną polskim fanom. Kilkakrotnie wytępował w polskich klubach, zaś imprezy z jego udziałem owiane są famą najbardziej udanych imprezowych wydarzeń. Nic dziwnego. Połączenie niespotykanej scenicznej charyzmy, doświadczenia, niebywałej erudycji i wewnętrznego czaru tego pana w średnim wieku dają wspaniały sceniczny efekt. Alexander Robotnick jest artystą kultowym dla wiekszosci producentow elektro i szeroko pojetej elektroniki! Do dnia dzisiejszego ukazalo sie ponad 20 bootlegow czerpiacych z jego dokonan! Miss Kittin,The Hacker, Kiko, Carl Craig to tylko kilku z długiej listy artystów którzy podają twórczość Robotnicka jako inspiracje.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Alexander Robotnick (Hot Elephant, This is Music) Warszawa

Let’s: koncert Decadent Fun Club

Cz, 22 sierpnia 2019
godz: 20:00

Alexander Robotnick (Hot Elephant, This is Music) Warszawa

Pool Żartem Pool Serio

Cz, 22 sierpnia 2019
godz: 20:00