Akcja Soho! Mathew Jonson & Troy Pierce

Clubbing
Minimal Minimal House Tech House Techno

Sobota, 01 września 2012
godz: 13:00

Soho Factory

ul. Mińska 25, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Update 28.08.2012
Akcja Soho! już w tę sobotę

Wielkimi krokami zbliża się wspólne wydarzenie organizatorów Audioriver i Soho Factory. Już w tę sobotę, 1 września, o godzinie 13:00 ruszy Akcja Soho!, czyli event na warszawskiej Pradze, na którym wystąpią m.in. Mathew Jonson i Troy Pierce. Mamy najnowsze informacje związane z tą niecodzienną imprezą.

Mathew Jonson i Troy Pierce to postacie świetnie znane fanom dobrej, tanecznej elektroniki – ich styl jest unikalny i rozpoznawalny. „Gdyby w świecie muzyki klubowej był taki program, jak »Jaka To Melodia?«, to tytuły utworów obu tych artystów byłyby odgadywane już po pierwszej nutce” – żartuje Łukasz Napora, czyli rzecznik Spółki Akcyjnej, agencji organizującej wydarzenie. „Nie zanosi się jednak, by taki show miał wkrótce powstać, więc w – tak zwanym międzyczasie – zapraszam na moją czwartkową audycję w Czwórce Polskim Radiu, której bohaterem będzie Troy Pierce.”

W audycji, która rozpocznie o 21:05, na dwa dni przed Akcją Soho!, będzie można posłuchać m.in. DJ miksu gwiazdy przygotowanego specjalnie dla Czwórki. Ponadto, w wywiadzie dla Łukasza Napory, Troy Pierce zdradził wiele ciekawych i zabawnych szczegółów ze swojego życia zawodowego i prywatnego. Jak usługi PKP zaważyły na jego spojrzeniu na nasz kraj? Czy zdarza mu się jeździć do Londynu tylko po to, żeby odwiedzić fryzjera? Te i inne informacje już w ten czwartek, 30 sierpnia w Czwórce Polskim Radiu.

Zapraszamy do obejrzenia video zapowiedzi programu, która dobrze oddaje, jak rozrywkowa będzie to audycja: http://youtu.be/1lYb781Tb0o

Troy Pierce i Mathew Jonson to gwiazdy nocnej części Akcji Soho!, która rozpocznie się o 22:00 w Budynku nr 19 Soho Factory. Wcześniej jednak, bo już od 13:00 impreza odbywać się będzie na zlokalizowanych tuż obok terenach zielonych. To tam, na trawie, pod gołym niebem, lato żegnać będą Glasse, Easy, Decoy, Luke Hiero, Pavlo i Ice. To tam odbędzie się dzienna część Akcji Soho!

„Elektroniczne imprezy odbywające się w blasku słońca to coraz częstsze zjawisko w Polsce. My sami organizujemy dzienną część Audioriver, która co roku skupia tysiące osób, chcących potańczyć na płockim rynku. Mam nadzieję, że w sobotę pogoda dopisze i będziemy mogli po raz ostatni w te wakacje podelektować się dobrą muzyką i świetnym towarzystwem.” – komentuje Napora.

Aby sprawdzić, jakich brzmień spodziewać się podczas dziennej części Akcji Soho!, wystarczy posłuchać miksów przygotowanych właśnie na tę okazję:

Glasse – Akcja Soho! Promo Mix
www.soundcloud.com/glassepl/glasse-akcja-soho-promo-mix

Easy – Akcja Soho! Promo Mix
www.soundcloud.com/yzydvoy/easy-akcja-soho-promo-mix

Luke Hiero – Akcja Soho! Promo Mix
www.soundcloud.com/lukehiero/lukehiero-akcjasoho-pr4

Decoy – Akcja Soho! Promo Mix
www.soundcloud.com/decoypl/decoy-akcja-soho-promo-mix

Dzienna część Akcji Soho! jest bezpłatna. Bilety na występy Mathew Jonsona i Troya Pierce’a wspieranych przez Leona i Łukasza Naporę dostępne są na www.ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce. Tylko do piątku ich cena wynosi 22 pln. W sobotę rośnie do 33 pln. Liczba biletów jest ograniczona.

Więcej na www.spolkaakcyjna.com

***
Akcja Soho! to wspólne przedsięwzięcie agencji eventowej Spółka Akcyjna oraz Soho Factory. Składać się ono będzie z dwóch części – dziennej i nocnej. Pierwsza z nich, darmowa, rozpocznie się o godzinie 13:00 i trwać będzie do 22:00 na terenach zielonych Soho Factory, a o warstwę muzyczną zadbają postacie świetnie znane fanom dobrej muzyki klubowej: Glasse, Easy, Decoy, Luke Hiero, Pavlo i Ice.

O 22:00 Akcja Soho! przeniesie się do znajdującego się tuż obok Budynku nr 19 – to nietypowa hala, do połowy „wkopana” w ziemię, przypominająca niewypełniony wodą basen. Nigdy wcześniej nie odbyła się w tym miejscu impreza z muzyką klubową i to właśnie tam wystąpią gwiazdy światowej elektroniki: Mathew Jonson live i Troy Pierce wspierani przez Leona i Łukasza Naporę.

Akcja Soho! odbędzie 1 września w Soho Factory w Warszawie przy ulicy Mińskiej 25.


Update 22.08.2012
Co nowego u gwiazd Akcji Soho?

Dzięki współpracy organizatorów Audioriver i twórców Soho Factory, 1 września w Warszawie zagrają gwiazdy muzyki elektronicznej, Mathew Jonson i Troy Pierce. Kanadyjczyk i Amerykanin na miano gwiazd zasłużyli wieloletnią pracą i licznymi sukcesami, ale warto przyjrzeć się temu, co robili w ostatnich miesiącach. O tych artystach nie można bowiem powiedzieć, że osiedli na laurach.

Zacznijmy od bardziej utytułowanego Mathew Jonsona, który na liście osiągnięć ma regularną niemal obecność w rocznych podsumowaniach największego na świecie serwisu poświęconego elektronice, czyli Residentadvisor.net (ponad milion czytelników miesięcznie). W 2006 roku był drugi na liście najlepszych producentów, rok później wraz z Cobblestone Jazz zajął to samo miejsce wśród najlepszych live actów oraz 11. pozycję na liście najlepszych utworów. W 2009 roku sam zajął 6. miejsce w zestawieniu live actów, a w podsumowaniu dekady, jego legendarna „Marionette” znalazła się na 16. miejscu najważniejszych produkcji.

Po tak wielu sukcesach, tym większy szacunek należy się artyście, który ani na moment nie spuszcza z tonu. Siedem lat po genialnym singlu „Decompression” i sześć po wspomnianym „Marionnette”, Mathew wrócił do wytwórni Richiego Hawtina, by wydać kolejny kawałek, który ma szansę przejść do historii. „Learning to Fly” ukazał się przed rokiem i wspiął na 26. miejsce na liście najlepszych produkcji 2011 wg Resident Advisor.

Mathew Jonson – Learning To Fly
http://youtu.be/XqX8l_rbbTw

Co więcej, ostatnie miesiące wcale nie były dla Jonsona spokojniejsze. W lutym wydał wyborny remiks utworu „Single Blip” autorstwa VCMG, czyli słynnej kolaboracji dwóch kolegów z Depeche Mode, Vince’a Clarke’a i Martina L. Gore’a. W czerwcu tego roku sam wydał dwa utwory będące owocem współpracy z innymi artystami. Najpierw pojawiła się produkcja „Dangerous Behaviour” nagrana wraz z bratem (Hrdvision) pod szyldem Midnight Operator, a potem kawałek z duetem Exercise One, czyli „Lost Forever In A Happy Crowd”. Kolejna bardzo ważna kolaboracja ukaże się we wrześniu i będzie ona wspólnym dziełem Jonsona i Deadbeata. W tym samym miesiącu w sklepach pojawi się także m.in. „Panna Cotta”, czyli utwór, z którym wiąże się niezwykła historia. Kawałek ten wypłynął niedawno w jednym z setów Marco Caroli, który zagrał go z nieopisanego CD otrzymanego 10 lat temu. Fani Caroli zalali go prośbami o ten numer i tak Mathew Jonson został niejako zmuszony do odnalezienia starej produkcji i wydania jej oficjalnie na świat. Nie było to łatwe, bo nawet Jonson nie wiedział, pod jakim tytułem szukać!

VCMG – Single Blip (Mathew Jonson Remix)
http://youtu.be/IaxYVYlDzuw

A co u drugiej gwiazdy wieczoru? Troy Pierce także gościł w zestawieniach Resident Advisor – dwukrotnie na liście najlepszych DJ-ów – i także przechodzi właśnie bardzo gorący okres w swojej karierze. Ten pracowity czas jest pokłosiem jednego z najgłośniejszych wydarzeń ubiegłego roku, czyli odejścia Troya, Magdy i Marca Houle’a z ekipy Richiego Hawtina, Minus. Niektórzy określali to wydarzenie mianem techno skandalu, bo niewielu artystów odważyłoby się opuścić taką lokomotywę, jaką jest Hawtin. Amerykanin, Polka i Kanadyjczyk zrobili jednak ten krok i reaktywowali wytwórnię Items & Things, która wcześniej funkcjonowała jako sublabel Minus. Dziś to przedsięwzięcie ma już 16 singli i EP-ek w katalogu oraz świetną kompilację, która ukazała się przed miesiącem. Na „Variables” – bo tak zatytułowane jest to CD – znalazły się dwie produkcje Troya: solowa „Don’t Stop, Continue” oraz „Collapsed”, czyli efekt współpracy z producentką o pseudonimie Reka.

Troy + Reka – Collapsed
https://www.youtube.com/watch?v=Dejy85eidJA

Dużo więcej o Troyu Piersie dowiemy się w czwartek 30 sierpnia, ponieważ specjalnie z okazji przyjazdu do Polski, artysta nagrał godzinny miks, który zostanie wyemitowany w Czwórce Polskim Radiu. Ponadto, gospodarz audycji Łukasz Napora przeprowadzi wywiad z gwiazdą. To wszystko w następny czwartek po 21:00.

Z kolei już w najbliższy czwartek, 23 sierpnia – w tym samym radiu, o tej samej porze – wyemitowane zostaną miksy autorstwa DJ-ów odpowiedzialnych za dzienną część Akcji Soho!. Decoy, Glasse, Easy i Luke Hiero przygotowali wyjątkowe sety złożone z muzyki idealnej na zabawę w promieniach słońca. Przypomnijmy, Akcja Soho! rozpoczyna się już o godzinie 13:00.

Bilety na 1 września w cenie 22 pln dostępne są już na stronie www.ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce. W dniu imprezy ich koszt rośnie do 33 pln.

Więcej informacji na www.spolkaakcyjna.com

Akcja Soho! to wspólne przedsięwzięcie agencji eventowej Spółka Akcyjna oraz Soho Factory. Składać się ono będzie z dwóch części – dziennej i nocnej. Pierwsza z nich, darmowa, rozpocznie się o godzinie 13:00 i trwać będzie do 22:00, a o warstwę muzyczną zadbają postacie świetnie znane fanom dobrej muzyki klubowej: Glasse, Easy, Decoy, Luke Hiero, Pavlo i Ice.

O 22:00 Akcja Soho! przeniesie się do znajdującego się tuż obok budynku nr 19 – to nietypowa hala, do połowy „wkopana” w ziemię, przypominająca niewypełniony wodą basen. Nigdy wcześniej nie odbyła się w tym miejscu impreza z muzyką klubową i to właśnie tam wystąpią gwiazdy światowej elektroniki: Mathew Jonson live i Troy Pierce wspierani przez Leona i Łukasza Naporę.

Akcja Soho! odbędzie 1 września w Soho Factory w Warszawie przy ulicy Mińskiej 25.


PROGRAM
Akcja Soho! by night [22:00-06:00, budynek 19]
Mathew Jonson live (Wagon Repair / Kanada)
Troy Pierce (Items & Things / USA)
Leon (Audioriver, Spółka Akcyjna)
Łukasz Napora (Audioriver, Czwórka, Progrezo)
Akcja Soho! by day [13:00-22:00, tereny zielone]
Glasse (Rezi.dance, BigBoat)
Easy (Import!)
Decoy (Warszawa)
Luke Hiero, Pavlo, Ice (Beach Boys)

INFO
Organizatorzy festiwalu Audioriver oraz niezwykła przestrzeń na warszawskiej Pradze łączą siły. Agencja eventowa Spółka Akcyjna oraz Soho Factory tworzą wspólną markę – przedsięwzięcie o nazwie Akcja Soho! Gwiazdami wydarzenia będą jedni z najbardziej awangardowych producentów tanecznej elektroniki: Mathew Jonson i Troy Pierce.
Soho Factory to nie tylko kompleks pofabrycznych hal, służący jako biura oraz przestrzeń eventowa, lecz także tereny zielone, które tym razem zostaną mocno wykorzystane. Akcja Soho! składać się będzie z dwóch części – dziennej i nocnej. Pierwsza z nich, darmowa, rozpocznie się o godzinie 13:00 i trwać będzie do 22:00, a o warstwę muzyczną zadbają postacie świetnie znane fanom dobrej muzyki klubowej: Glasse, Easy, Decoy, Luke Hiero, Pavlo i Ice. Dzienna część imprezy będzie swoistym zakończeniem lata. Będziemy tańczyć i relaksować się na świeżym powietrzu: na trawie, kocach i leżakach.

O 22:00 Akcja Soho! przeniesie się do znajdującego się tuż obok budynku nr 19 – to nietypowa hala, do połowy „wkopana” w ziemię, przypominająca niewypełniony wodą basen. Nigdy wcześniej nie odbyła się w tym miejscu impreza z muzyką klubową i to właśnie tam wystąpią gwiazdy światowej elektroniki: Mathew Jonson live i Troy Pierce wspierani przez Leona i Łukasza Naporę. Pierwsza z wymienionych postaci to Kanadyjczyk – jeden z najważniejszych twórców ostatniej dekady, który swoją pozycję zbudował na tak wybitnych solowych produkcjach, jak „Marionette” czy „Decompression” oraz na współpracy w ramach trio Cobblestone Jazz i grupy The Modern Deep Left Quartet. Ma na koncie tytuły Najlepszego Producenta i Autora Najlepszego Live Actu, co potwierdził w 2006 roku zachwycając publiczność Audioriver. 

Z kolei Amerykanin Troy Pierce to postać przez lata rosnąca pod skrzydłami Richiego Hawtina i jego wytwórni Minus. Od niedawna wraz z naszą rodaczką, Magdą, oraz Markiem Houlem działają niezależnie, pod własnym szyldem o nazwie Items & Things. Troy ma na koncie wiele singli, album solowy oraz dwie doskonałe płyty nagrane z Gibbym Millerem jako Louderbach. Styl Pierce’a, podobnie jak Jonsona, jest rozpoznawalny niemal od pierwszych dźwięków i sprowadzając tych artystów do Polski, Spółka Akcyjna po raz kolejny pokazuje, że w kwestii eventów z muzyką elektroniczną, interesują ją tylko i wyłącznie gwiazdy, które mają swój własny, niepodrabialny głos.
Bilety na nocną część Akcji Soho! już wkrótce będą dostępne w przedsprzedaży w cenie 22 pln. W dniu imprezy ich koszt wzrośnie do 33 pln.
Więcej na www.spolkaakcyjna.comSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Akcja Soho! Mathew Jonson & Troy Pierce Warszawa

4/4 Techno Monday x Luzztro [VOL. 10]

Pn, 11 listopada 2019
godz: 23:00

Akcja Soho! Mathew Jonson & Troy Pierce Warszawa

49 godzin w 999

Pt, 15 listopada 2019
godz: 23:00

Akcja Soho! Mathew Jonson & Troy Pierce Warszawa

Noir03 WWA: Premiera

Pt, 15 listopada 2019
godz: 22:00

Akcja Soho! Mathew Jonson & Troy Pierce Warszawa

Dirty Stuff Night | Luzztro

Pt, 15 listopada 2019
godz: 23:59

Akcja Soho! Mathew Jonson & Troy Pierce Warszawa

Feel The Levelove / DJ DAAZ

Pt, 15 listopada 2019
godz: 23:00