1.Urodziny DYPE: OBJEKT & BARKER

Clubbing
Electronic

Sobota, 22 marca 2014
godz: 22:00

Brzozowa 37

ul. Brzozowa 37, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Świeża krew promotorska  DYPE obchodzi swoje pierwsze urodziny! Miłośnicy analogowego brzmienia oraz winylowi fetyszyści przez ostatnie 12 miesięcy zaprosili do Polski znanych i cenionych artystów szeroko pojętej sceny muzyki elektronicznej. Na ich eventach zagrali m.in. Levon Vincent, Untold, Lake People, Borrowed Identity czy Fantastic Mr Fox. Pierwsze urodziny postanowili obchodzić hucznie zapraszając 22 marca na Brzozową 37 dwóch headlinerów! Ich urodzinowymi gośćmi są brytyjczycy, na stałe mieszkający w Berlinie – Objekt i Barker!
Objekt ( Hessle Audio /UK/ DE)
TJ Hertz – bo tak nazywa się dj/producent  angielskiego pochodzenia mieszkający na stałe w Berlinie. Mimo młodego wieku szybko stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów nowej fali techno. Charakterystyczne połamane  dźwięki, niesamowita dbałość o szczegóły oraz innowacyjny sampling to znak rozpoznawczy Objekta.  Młody Brytyjczyk doskonale wie jak połączyć soczysty bass z dubstepu z  mocną, zdecydowana stopą undergroundowego techno. Do tej pory wydał kilka znakomicie przyjętych dwunastek m.in. dla Hessle Audio, Bleep oraz labelu sygnowanego swoim pseudonimem. Zasłynął również remixami dla Radiohead, SBTRKT, występem na barcelońskim Sonarze  czy prestiżowym Boiler Roomie. Jego mix dla FACT Magazine został uznany za jeden z najlepszych mixów  w historii magazynu.
Barker ( Ostgut Ton / Leisure System / UK / DE)
Sam Barker – z pochodzenia Anglik, jednak od kilku lat zamieszkały w  Berlinie. Od najmłodszych lat uczył się wszystkich instrumentów w zasięgu swojej ręki. Produkcje muzyki elektronicznej zaczął już w wieku 13 lat! Po przeprowadzce do Brighton (studia muzyczne) zaczął działać aktywnie jak promotor. Zorganizował cykl eventów „Instrumentality” , który prowadził przez kolejne 4 lata. W tym samym czasie zaczął kolekcjonować sprzęt analogowy i działalność pod pseudonimem Voltek.
W 2006 roku zaczął pracę do agencji bookingowej Littlebig, żeby rok później przeprowadzić się z firmą do Berlina. Od czasu przeprowadzki, jego kariera naturalnie zaczęła oscylować wokół kultowego Berghain. W 2008 poznał Andreasa Baumeckera, z którym postanowili założyć wspólny projekt – Barker & Baumecker. Owocem ich pracy było wydanie w 2010 roku epki dla najbardziej cenionego i znanego labetu techno na świecie – Ostgut Ton! Do tej pory wydali dal tej oficyny 3 epki, oraz bardzo dobrze przyjęty album – Transsektoral.
Sam jest również jednym z założycieli legendarnych, cyklicznie odbywających się w Berghain eventów – Leisure System. Po kilku latach, cykl eventów przerodził się w wytwórnie o tej samej nazwie, dla której wydają m.in. Dopplerefekt, Eeprom czy JETS (Machinedrumm & Jimmy Edgar). Prosto z Berlina! Prosto z Berghain!


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

1.Urodziny DYPE: OBJEKT & BARKER Warszawa

Perturbator / Warszawa

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

od 80 PLN
1.Urodziny DYPE: OBJEKT & BARKER Warszawa

Bitamina / 24.10 / Warszawa Palladium

Cz, 24 października 2019
godz: 18:00

1.Urodziny DYPE: OBJEKT & BARKER Warszawa

Król

Pt, 25 października 2019
godz: 20:30

od 35 PLN
1.Urodziny DYPE: OBJEKT & BARKER Warszawa

Bitamina / 25.10 / Warszawa Palladium

Pt, 25 października 2019
godz: 18:00