Plazmatikon – koncert

Clubbing

Czwartek, 29 marca 2012
godz: 21:00

NRD Klub

ul. Browarna 6 , Toruń

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

KONCERT Plazmatikon wraca z nowym koncept albumem pt. „Muzak”. W nowym, poszerzonym o dwóch nowych muzyków składzie – do zespołu dołączył wokalista (!) Baasch i Piotr Bilnik (perkusja).
To, co zawsze definiowało Plazmatikon, czyli syntezatory i bit maszyny z lat 80, pulsujący bas, przetworzona gitara– po raz pierwszy zeszło na drugi plan. Ich miejsce zajęły porywające melodie i bezkompromisowe teksty. Album to 12 nieodparcie przebojowych songów wypowiadających wojnę mass papce i manii posiadania.
„Tak, na tej płycie usłyszysz piosenki, które już znasz – mówi Staszy Koźlik (bit maszyny) – Plazmatikon okradł popkultury, wyzuł i wyrzucił na śmietnisko sztuki! ;)”

Plazmatikon zdecydował się nagrać swoją wersję „muzyki użytkowej”. Muzak w koncepcji zespołu to symbol świata przesiąkniętego konsumpcją. Album inspirowany jest pędem tłumu, emocjami towarzyszącymi zakupom, wszechobecną presją „sukcesu”. Impulsem do stworzenia płyty „Muzak” było spotkanie z kanadyjskim myślicielem i guru znanym jako Johnny Muzak.
„Zaczęliśmy rozmawiać z nim po naszym koncercie w Wiedniu w 2010 roku. Stał z boku a potem po prostu zaczął zadawał pytania. Zainspirował nas do całkowitej zmiany wizji tworzonej muzyki… Spotkanie nas zmiażdżyło. Zaczęliśmy się zastanawiać nad naszą muzyka, tym czym jest popkultura i czy dziś w ogóle można być poza nią – mówi Paweł Moszyński, klawiszowiec
Termin Muzak to określenie dla muzyki funkcjonalnej, nazywanej też muzyką marketingową, windową (elevator music), albo muzyką tła (background music) (źródło Wikipedia). Muzyka towarzyszy nam niemal w każdej sytuacji – stanowi tło, buduje napięcie: elegancję, pozorną dynamikę…
Zespół czerpie ze wszystkich nurtów ważnych dla współczesnej muzyki alternatywnej: od elektro, przez słodycz synthpopu po jazgot punka. Jest zainfekowana banałem dzwonków na telefony komórkowe, ekshibicjonizmem Facebooka i blichtrem mody. Bawi się konwencjami, przerysowując i łącząc pozornie odległe gatunki by pokazać, że określenie „muzyka alternatywna” jest tylko sloganem, dzięki któremu przemysł muzyczny zarabia na muzyce sprzedając ją bardziej wysnobowanej publiczności.
Alternatiff/Experimental electronica
bartek Schmidt – voc
pawel moszynski – synths, fx
staszek kozlik – beats, fx
maciek szczepanski – bass
kacper czechowski-salzman – guitar
http://www.plazmatikon.pl/


Sprawdź inne wydarzenia @ Toruń

Plazmatikon – koncert Toruń

SÓLEY / 25.10 / Toruń

Pt, 25 października 2019
godz: 20:00

Plazmatikon – koncert Toruń

Welcome to Funkytown! – NRD KLUB

Pt, 25 października 2019
godz: 22:00

Plazmatikon – koncert Toruń

Ładni ludzie tańczą w NRD!

Sb, 26 października 2019
godz: 22:00

Plazmatikon – koncert Toruń

R.O x KONOBA / TORUŃ

Cz, 07 listopada 2019
godz: 20:00

od 35 PLN