Lunatycy Martwej Dyskoteki & Other Minds w NRD (Toruń)

Koncerty
Lunatycy Martwej Dyskoteki & Other Minds w NRD (Toruń)

Niedziela, 29 maja 2022
godz: 19:00

NRD Klub

ul. Browarna 6 , Toruń

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

29-05-2022r. w toruńskim klubie NRD odbędzie się podwójna premiera! Po raz pierwszy w Toruniu zagra poznański zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki promujący debiutancki album LMD! Nie pierwszy raz w mieście Kopernika wystąpi zespół Other Minds, który promować będzie swoją najnowszą EP-kę OM2! Będzie postpunk, melancholia, zimno i energicznie!
Lunatycy Martwej Dyskoteki
To współczesna zimna fala i poznańska odpowiedź na dzisiejsze problemy, powodowane przez rosnącą popularność post punku. Muzycy spotykają się z porównaniami – od Brygady Kryzys, poprzez Kult, czy Siekierę, aż po Republikę. Pomimo początkowych inspiracji, zespół wypracował własne, zimne brzmienie. Melodyjne, często
orientalizujące gitary, świetnie pracująca sekcja rytmiczna i operowanie dysonansem to domena grupy. Wszystko to łączy kalejdoskopiczny głos wokalisty – ironizujący, znudzony, poirytowany, zrezygnowany i maniakalny. Założyciele grupy opowiadają, że celem jest odreagowywanie traum, których doświadczamy w dobie kolejnego globalnego kryzysu. W ten sposób zaplanowane są występy grupy. Koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową terapią i happeningiem.
24.04.2022 ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu ,,LMD”, wyprodukowana przez Piotra Kołodyńskiego (na co dzień grającego w zespole Terrific Sunday; ostatnio także w Muchach i solowym Oysterboy). Z Lunatykami zagrał też Piotr Łojek (Elektryczne Gitary), który doprawił propozycje zespołu instrumentami klawiszowymi, napisał także z wokalistą jeden z tekstów na płytę. Usłyszymy również wokal Dagi Gregorowicz (DAGADANA i DOBRE BO DOBRE). Autorzy zadbali o różnorodność muzyczną – nowofalowe brzmienie uzupełniają dodatkowe instrumenty. Pojawia się nawet arabski rabab i szeroka paleta etnicznych bębnów oraz brzmień syntezatorowych.
www.facebook.com/lunatycymartwejdyskoteki
Other Minds
Other Minds to nowy powiew vibe’u lat ’90 w polskiej muzyce alternatywnej. Filmowe brzmienie, czerpiące z całej palety muzycznych barw, w połączeniu z płynącym, subtelnie melancholijnym wokalem, tworzy połączenie, które zapadnie w pamięci fanów szeroko pojętego rocka eksperymentalnego.
Skład powstał na początku 2020 roku jako nowy start paczki przyjaciół, która w poszukiwaniu swojej artystycznej niszy trafiła właśnie tutaj. W listopadzie tego samego roku kwartet zadebiutował swoim pierwszym wydawnictwem – „Wonderful Summer” EP.
instagram.com/othermindsig?igshid=12mdldh1zk5od www.facebook.com/OtherMindsBand/
Informacja o biletach już wkrótce!Sprawdź inne wydarzenia @ Toruń

Lunatycy Martwej Dyskoteki & Other Minds w NRD (Toruń) Toruń

ANDERNIGHT VOL.1

Pt, 08 lipca 2022
godz: 19:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →