Hania Rani – Koncert Otwarcia – Festiwal NADA 2019

Koncerty
Hania Rani – Koncert Otwarcia – Festiwal NADA 2019

Czwartek, 12 września 2019
godz: 20:00

Teatr im. W. Horzycy w Toruniu

Plac Teatralny 1, Toruń

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

 

Drzwi 19:30
Start koncertu 20:00

Zapraszamy na Koncert Otwarcia V edycji Festiwalu NADA! Gwiazdą wieczoru będzie zachwycająca Hania Rani. Artystka zaprezentuje materiał ze swojego debiutanckiego solowego albumu pt. „Esja”

O Artystce: 
Hania Rani
Pianistka, kompozytorka, wokalistka.
Współtworzy projekty Hania Rani & Dobrawa Czocher (album „Biała flaga” 2015) oraz Tęskno, którego album „Mi” został uhonorowany w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku. Dodatkowo współpracuje i występuje z takimi artystami jak m.in. Christian Löffler (projekt „Nest”), Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak (album „Co przyjdzie?”).

5 kwietnia miała miejsce premiera jej pierwszej, solowej płyty, nagrywanej w Reykjaviku, Warszawie i Amsterdamie, która została wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (Portico Quartet, Go Go Penguins, Matthew Halsall). Pierwszy singiel „Glass” premierowo zaprezentowała Mary Anne Hobbs w jej audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu miał na koncie wyprzedane koncerty w Warszawie, Londynie i Paryżu, a o jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. Jesienią Hania Rani wróci do Londynu i Paryża, wystąpi też m.in. w Moskwie, Brukseli, Monachium czy Tokio!

Hania Rani występowała również na renomowanych scenach koncertowych m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Funkhaus w Berlinie czy londyński Roundhouse oraz festiwalach: Open’er, Eurosonic, Scope, Spring Break czy Transatlantyk. Zagrała kilkadziesiąt koncertów na terenie całej Europy: w Niemczech, Austrii, Czechach, Belgii, Finlandii, Szwecji Włoszech, na Węgrzech, Portugalii, Holandii, Litwie ale również na Islandii i w Turcji. Od 7 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style np. nowe aranżacje pieśni John’a Dowland’a na kwintet smyczkowy i solistów, projekt muzyczno-akustyczny „Preludium i Fuga na 3 akustyki” czy muzyka do filmów i spektakli teatralnych (m.in. w 2018 roku do spektaklu „Pradziady” dla Teatru Telewizji).

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!


Organizator: Fundacja Nie.Art
Partner Główny: Wojewodztwo Kujawsko-Pomorskie 


Sponsorzy:
Fabryka Cukiernicza Kopernik
Lookin’ Good
Manekin

Partnerzy:
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS 
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Fundacja Tumult
Radio GRA Toruń


Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń https://www.facebook.com/MiastoTorun/

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

 


Kup Bilety

Biletomat.pl
29 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Sprawdź inne wydarzenia @ Toruń

Hania Rani – Koncert Otwarcia – Festiwal NADA 2019 Toruń

Maria Peszek // Toruń

Pt, 31 stycznia 2020
godz: 19:00

Hania Rani – Koncert Otwarcia – Festiwal NADA 2019 Toruń

Ready 4 Trance 1.02.2020 Toruń

Sb, 01 lutego 2020
godz: 21:00

Hania Rani – Koncert Otwarcia – Festiwal NADA 2019 Toruń

COALS w Toruniu

Cz, 05 marca 2020
godz: 20:00

od 35 PLN
Hania Rani – Koncert Otwarcia – Festiwal NADA 2019 Toruń

ROSALIE. – TORUŃ

Nd, 29 marca 2020
godz: 20:00

od 35 PLN