The Very Polish Cut Outs : POL RAX Record Relase Party

Clubbing
The Very Polish Cut Outs : POL RAX Record Relase Party

Piątek, 24 czerwca 2022
godz: 22:00

Podróż

Robotnicza 5, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Specjalne wydarzenie labelu The Very Polish Cut Outs i Superkasety Records, na którym świętować będziemy wydanie po raz pierwszy na winylu i w digitalu niesamowitej muzyki wrocławskiego producenta POL RAX, która została nagrana w latach 2000-2010. Na imprezie dj seta zagra również sam sprawca zamieszania i będzie to jego pierwszy występ od wielu lat.

zagrają:
🍎 Pol Rax
🥑 DJ Duch
🥕 Zambon

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wstęp: 30 PLN
Na imprezie będzie można zakupić kilka podpisanych przez artystę winyli.
——————————————————————————————–
Album Pol Raxa (zatytułowany po prostu Pol Rax) z nagraniami artysty z lat 2000-2010, w tym z ultraprzebojowym „Dla Ciebie”, to electro-petarda, która po prostu musiała trafić na winyl!
Wydawcy, czyli The Very Polish Cut Outs i Superkasety Records, wybrali wspólnie z artystą 8 utworów nagranych w pierwszej dekadzie nowego milenium – część z nich ukazuje się po raz pierwszy, inne doczekały się dotychczas jedynie wydań cyfrowych (nakładem Seek Records), a tylko „Dla Ciebie” wyszło wcześniej na CD (za sprawą znanego francuskiego labetu Kitsuné). Przez długi czas pojedyncze kawałki Pol Raxa dostępne były wyłącznie na YouTube, a sam pochodzący z Wrocławia artysta po wydaniu tych nielicznych tracków odstawił syntezatory na bok i odsunął się w cień. Wtedy właśnie narodziła się – jak to trafnie ujął Eltron – „legenda”. „Dla Ciebie” i inne utwory zyskiwały popularność na Youtube, Artur Boruc zatańczył nawet w rytm Pol Raxa #borucdance a klubowe parkiety rozgrzewały się do czerwoności od kawałków takich jak „Rock Your Video” czy „Za Późno”. Ta płyta, w całości zagrana i zaśpiewana przez Pol Raxa i nielicznych gości, to nie tylko electro bangery na dyskotekę. To także ambitny (synth)pop, który zdecydowanie zasługuje na to, by często lecieć w radiu. Na płycie znajdują się przeboje, ale jest też zmysłowe „Gorąco” z gościnnym udziałem Julee, czy melancholijne „Zatrzymać się”. Sam Pol Rax wśród swoich inspiracji (dla muzyki, ale też dla tekstów, które pisze) wymienia m.in. nową falę lat 80, surowy pop wczesnego Bajmu czy syntezatorowe brzmienie Dwa Plus Jeden. Te źródła doskonale słychać w jego muzyce, ale jest też coś jeszcze – czasami odrobina french touchu w duchu Daft Punk, innym razem minimal wave czy boogie funk. Jest różnorodnie, ale mimo to bardzo spójnie, a całej płyty doskonale słucha się od deski do deski.
theverypolishcutouts.bandcamp.com/album/pol-rax-2000-2010Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

The Very Polish Cut Outs : POL RAX Record Relase Party Wrocław

Black Music Live Session

Cz, 18 sierpnia 2022
godz: 21:30

The Very Polish Cut Outs : POL RAX Record Relase Party Wrocław

SEKCJA NOCNA | NOCNY TARG TĘCZOWA

Pt, 19 sierpnia 2022
godz: 20:00

The Very Polish Cut Outs : POL RAX Record Relase Party Wrocław

Cherry pres STAHOU

Pt, 19 sierpnia 2022
godz: 22:00

The Very Polish Cut Outs : POL RAX Record Relase Party Wrocław

DBL // X-Demon Wrocław

Pt, 19 sierpnia 2022
godz: 22:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →