Popnorama Showcase: Jenn (Karateklub) & Kollektiv Ost (Niemcy)

Clubbing

Piątek, 15 stycznia 2010
godz: 21:00

Wasabi

ul. Krzysztofa Kolumba 4, Szczecin

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Połowa stycznia to wyjątkowa noc w klubie Wasabi. Za gramofonami tego coraz bardziej popularnego miejsca na imprezowej mapie Szczecina staną wyjątkowi goście. DJ JENN, berlińska didżejka i producentka, założycielka wytwórni POPNORAMA RECORDS, wydająca także dla kultowego KARATEKLUB RECORDS oraz KOLLEKTIV OST czyli Marcel Schulz i Sandro Schäufler wydający dla supdub digitales to gwiazdy tego piątkowego wieczoru. Lokalne wsparcie zapewnią: Jerson, Mo’Name a imprezę dodatkowo wzbogacą występem live artyści: OFFPOP oraz M.MODOOLAR. Wieczór dla fanów deep house, tech-house, minimal i techno. Oprawę wizualną wieczoru zapewni VJ Ricoshet.

JENN / KARATEKLUB / POPNORAMA – BERLIN/NIEMCY
Grając dobiera płyty stylistycznie oscylujące wokól minimal-techno-pop. Podczas swojej długoletniej kariery miała przyjemność grać na wielu wyjątkowych festiwalach i w kultowych klubach w Niemczech, między innymi: SonneMondSterne Festival, Locca – Welmar, Factory – Hanover, Sandsteinhöhlen/subsoil, Washroom – Dresden, Präzisionswerk – Leipzig i wielu innych. Jest klasycznie wykształconą pianistką oraz od kilku lat zajmuje się tworzeniem autorskiej muzyki poruszając się w klimatach, które dominują w jej setach. Wydaje i tworzy remiksy dla takich wytwórni jak Syntegra and Synthetic czy KarateKlub Recordings. Jej utwory były remiksowane przez takie gwiazdy jak Simon Baker czy Rebekah i grane przez wielu znakomitych artystów. Jest założycielką wytwórni POPNORAMA RECORDS, która jak na tak młodą wytwórnię spotkała się już z bardzo dobrym przyjęciem na świecie.

Więcej: http://www.myspace.com/wwwjenndj

KOLLEKTIV OST / supdub digitales / simple as that records – BERLIN NIEMCY
Dwóch sympatycznych panów Marcel Schulz oraz Sandro Schäufler współtworzy duet didżejsko-producencki od kilku dobrych lat. Dotychczas mieli przyjemność grać w takich klubach jak: Club der Visonäre/Berlin, 103 Club / Berlin, Club Maria/Berlin, Arena Club/Berlin, Weekend/Berlin, Rechenzentrum/Berlin, Fundbureau/Hamburg, Genau.25/Göteborg czy Gramaphone/Londyn. Są założycielami wytwórni Simple As That Records, na której aktywnie wydają swoją muzykę. Muzycznie reprezentują klimaty tech-house.

Więcej: http://www.myspace.com/kollektivost

OFF POP / TYPICAL RECORDS – SZCZECIN/POLSKA
Od 2001 Off pop wydaje swoją muzykę na labelach wmf rec i traum. Do jego największych sukcesów można zaliczyć zamieszczenie utworu „Low Rider” na płycie „DJ Kicks” – didżeja Tigi. Obecnie udziela sie na własnym labelu Typical records dla którego wydal 3 Epki. W lutym 2008 ukazał sie jego nowy vinyl Off pop „Down Ep”. Oprócz tytułowego elektro – houseowego przeboju „Down”, na płycie znajduje się także remix niemieckiego producenta Racso. Jego muzyka łączy w sobie elementy tajemniczości i energii, jest chłodna i oszczędna, przeplatana jednak przemyślanymi i niebanalnymi melodiami. W 2005 wraz z dj Mo Name stworzył projekt Monopop. Owocem ich współpracy była vinylowa Epka „The Point”, na której znalazl sie remix znanego polskiego producenta – Etiopa (recognition records).

Więcej: http://www.myspace.com/offpop

MONAME / TYPICAL RECORDS – SZCZECIN/POLSKA
Dj Mo Name jest pionierem muzyki tech-house w Polsce. Swoje pierwsze kroki stawiał w 1995 r. w szczecińskich klubach Cafe Brama oraz Cafe 1966. Zaczynał razem z dj Mario oraz dj Jazzmix, z którymi stworzył później kolektyw Family Groove. Przez cały czas jego upodobania muzyczne ewoluowały w kierunku coraz ciekawszych i nowoczesnych brzmień – od drum and bass poprzez house, electro do tech-house. Zawsze wyszukiwał najbardziej smakowite muzyczne kąski, co sprawiło że z powodzeniem grywał w najlepszych klubach w Polsce i za garnicą.

MICHAEL MODOOLAR / HANDY-TEC RECORDS – SZCZECIN/POLSKA
Michael Modoolar to młoda postać na polskiej scenie elektroniczej. Debiutował na kompilacjach „Szczecin Główny”, które jako promo płyty są wydawane przez przez projekt NovaForma dj Jerrego. Jego talent muzyczny i indywiduwalny styl został doceniony przez Kasię „Novika” Nowicką. Jego piosenka znalazła się na kompilacji „Love beats” kolektywu Beats Friendly. Na stałe związany z wytwórnią Prond (sublabel wydawnictwa Typical Records należący do ekipy Offpop)  oraz z wytwórnią internetową Imex NetLabel gdzie regulanie wydaje single. Obok 3channels i Playground Group najbardziej aktywny szczeciński producent. Współtworzy wraz z dj Jerson, dj Moname oraz Vj Pani Pavlosky projekt The Saturday Smokers. Warto śledzić muzyczne dokonania tego bardzo dobrze zapowiadającego się artysty.

Więcej: http://www.myspace.com/michaelmodoolar

JERSON / HANDY-TEC RECORDS – SZCZECIN/POLSKA
Jerson – dj i producent związany z projektem NovaForma. Współtworzy szczeciński kolektyw The Saturday Smokers, do którego należą takie postaci jak: Moname z TypicalRecords, Michael Moodolar z Prond Records oraz Pani Pavlosky – artystka odpowiedzialna za oprawę wizualną ich wspólnych imprez. Muzyka, którą gra na imprezach to wypadkowa jego autorskich produkcji i remixów oraz płyt spod znaku tech-house i ambitnej elektroniki z wplecionymi elementami soulu i jazzu. To połączenie daje ciepłe, taneczne brzmienia uwielbiane szczególnie przez damską część publiczności. Odpowiedzialny za serię „Vocalogy”, setów djskich nagrywanych wspólnie z Moodolar’em i wydawanych własnym sumptem. Jego działania producenckie związane są z netlebelową wytwórnią Handy Tec Records. Tam też znajdziecie muzykę Jersona do ściągnięcia za darmo.

Więcej: http://www.myspace.com/novaformaSprawdź inne wydarzenia @ Szczecin

Popnorama Showcase: Jenn (Karateklub) & Kollektiv Ost (Niemcy) Szczecin

Karolina Czarnecka – Szczecin

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 20:00

Popnorama Showcase: Jenn (Karateklub) & Kollektiv Ost (Niemcy) Szczecin

Residents Night

Sb, 14 grudnia 2019
godz: 23:00

Popnorama Showcase: Jenn (Karateklub) & Kollektiv Ost (Niemcy) Szczecin

The Dumplings – Szczecin

Nd, 15 grudnia 2019
godz: 20:00

od 70 PLN
Popnorama Showcase: Jenn (Karateklub) & Kollektiv Ost (Niemcy) Szczecin

Kortez Przedpremierowo / Szczecin

Wt, 21 stycznia 2020
godz: 20:00

Popnorama Showcase: Jenn (Karateklub) & Kollektiv Ost (Niemcy) Szczecin

Maria Peszek // Szczecin

Nd, 02 lutego 2020
godz: 19:00

Popnorama Showcase: Jenn (Karateklub) & Kollektiv Ost (Niemcy) Szczecin

Cohen i Kobiety \ Szczecin

Pt, 27 marca 2020
godz: 19:00