Igor Boxx(Ninja Tune/ Skalpel) + BMD

Clubbing

Sobota, 01 marca 2014
godz: 20:30

Cafe Kultura

ul. Wojska Polskiego 139, Świecie

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło współtwórcy legendarnego, wrocławskiego duetu Skalpel oraz autora solowych projektów „Breslau” i „Last Party…”, „Dream Logic”. Artysta supportwany przez BMD (XLNT / Tru funk) wystąpi 1 marca w Cafe Kultura w Świeciu.

Igor Boxx jako członek zespołu Skalpel obficie czerpał z tradycji jazzu, tworząc nową jakość docenioną na całym świecie. Na dwóch pierwszych solowych wydawnictwach kreślił muzyczną opowieść o swoim mieście Wrocławiu. Na najnowszym krążku „Dream Logic“ proponuje nieco nostalgiczną wycieczkę do lat 90-tych, złotej ery downtempo, headz music, trip-hopu. To najbardziej urokliwa i zarazem „groovy” płyta w jego dyskografii.

Wrocławską przeszłość, którą pozwalał nam odkryć na „Breslau“ i „Last Party…“, często wypartą, przetasowaną i zremiksowaną licznymi przebudowami i reinterpretacjami wydarzeń historycznych, zastąpiła czysta, fascynująca gra sennej wyobraźni. Jej dynamiczna logika porywa do tańca nawet najbardziej opornych.

www.facebook.com/IgorBoxx
www.ninjatune.net/artist/igor-boxx#.UuixcuAsw0o
www.soundcloud.com/igor-boxx
www.igorboxx.bandcamp.com
www.discogs.com/artist/1823880-Igor-Boxx

BMD (XLNT / Tru Funk)
Urodzony w Polsce producent muzyczny, DJ i promotor wydarzeń artystycznych. Muzykę tworzy od połowy lat 90-tych, najpierw jako gitarzysta i wokalista, następnie grając jako dj, aby w końcu zacząć robić swoje własne bity.

W 2007 roku podpisał kontrakt z grecką wytwórnią Timewarp Music, w której wydał cyfrowo cztery single oraz swój debiutancki album zatytułowany „Funked Up” (2012), prezentując swój osobisty styl muzyki Nu Funk. Wydawał również swoją muzykę za pośrednictwem innych podobnie zorientowanych stylistycznie wydawnictw muzycznych.

Jesienią 2010 roku stworzył ekipę Tru Funk, która wiosną następnego roku została przekształcona w odnoszące sukcesy wydawnictwo muzyki cyfrowej, którego nakładem w 2013 roku ukazał się jego drugi album „Funky Beats & Re-Edits”. Obecnie poszerza swoje horyzonty muzyczne o nowe brzmienia, głównie za sprawą przekształcenia (po ponad 11 latach istnienia) ekipy XLNT w niezależną wytwórnię XLNT Records, której wydawnictw na pewno nie będzie można zaszufladkować do jednej tylko stylistyki.

www.facebook.com/xlntBMD
www.soundcloud.com/bmdxlnt
www.soundcloud.com/tru-funk
www.facebook.com/xlntcrewrecords

plakat