Simon Lee – Faze Action !

Clubbing

Sobota, 08 marca 2008
godz: 0:00

Soho

ul. Bohaterów Monte Cassino 61, Sopot

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Simon Lee, współzałożyciel legendarnego londyńskiego duetu Faze Action i niekwestionowany mistrz brzmień nu-jazz/boogie/disco/house i afro beat już 8 marca, w Dzień Kobiet, wystąpi w sopockiej Clubogalerii Soho.

Faze Action, grupa mająca na koncie trzy pełnowymiarowe albumy oraz niezliczoną ilość singli, remiksów i autorskich kompilacji, od lat stanowi niedościgniony wzór dla większości przedstawicieli sceny tanecznej. Jej historia rozpoczęła się pod koniec lat ’80 z inicjatywy dwóch braci, Simona i Robina Lee.

Pierwszym znaczącym sukcesem Faze Action był utwór ‘In The Trees’. Wydany w 1996 na singlu przez oficynę Nuphonic Records, a rok później również na albumie ‘Plans & Designs’ jest jedną z tych kompozycji, o których mówi się, że odmieniły oblicze sceny klubowej.

In The Trees’ przełamał wszystkie dotychczasowe bariery, zyskując uznanie nie tylko prasy muzycznej, ale i licznego grona odbiorców. Przez lata sięgali po niego najlepsi światowi dj’e, a wydana w ubiegłym roku dla Juno Records re-edycja zdobyła uznanie nowego pokolenia słuchaczy, po raz kolejny trafiając na szczyty list sprzedaży.

Muzyka Faze Action dotarła praktycznie do wszystkich zakątków globu, dzięki  czemu grupa otrzymała propozycje występów na całym świecie. W trakcie trwania kariery Simon i Robin odwiedzili Australię, Stany Zjednoczone, Japonię i Europę, występując zarówno w małych przytulnych klubach, jak i na największych światowych festiwalach, m.in: Creamfields i Homelands.

Są na scenie muzycznej osobowości, obok których nie można przejść obojętnie, Simon Lee z całą pewnością się do nich zalicza. Wieczór w sopockim Soho będzie prawdziwą muzyczną ucztą dla wszystkich sympatyków wysmakowanych tanecznych rytmów. Na rozgrzewkę wystąpią: rezydent klubu Sympatique oraz specjalny gość z Londynu.
   
Więcej informacji na stronie: www.myspace.com/fazeaction
Pełna dyskografia zespołu: http://www.discogs.com/artist/Faze+Action

Sympatique – dj i promotor, od połowy lat ‘90 aktywnie udzielający się na trójmiejskiej scenie muzycznej.

W przeszłości mocno związany ze środowiskiem rockowym, wraz z początkiem XXI wieku porzucił instrument by własne pomysły i fascynacje muzyczne wyrazić innymi sposobami.

Swoje pierwsze imprezy zagrał w kultowej sopockiej Siouxii 9, by w stosunkowo krótkim czasie stać się częstym gościem również takich miejsc jak: Soho, Mandarynka, Sfinks, Mandragora, Klubowa, Mechanik, czy Cobe, jak również wielu klubów w innych częściach kraju.

Od
lat aktywnie działa również jako promotor muzyczny i animator wydarzeń
kulturalnych. Zafascynowany brzmieniem skandynawskiej i niemieckiej
sceny elektronicznej w ciągu ostatnich lat zaprosił na występy do
Polski m.in. tak znakomitych artystów jak: Dublex Inc., Slope, Dutch
Rhythm Combo, Hird, Plej, Ernesto, Andreas Saag /Swell Session,
Stateless/, czy Nordic Lounge in Session.

Eklektyczny charakter granej przez niego muzyki kształtowany jest przez bardzo szerokie spektrum zainteresowań,

od organicznych brzemień headz/groove, przez deep house i minimal, po
klimaty electroclash, punk funk i indie. Doskonale odnajduje się w
różnych stylach, czerpiąc i mieszając wszystko to, co najlepsze w
każdym z nich.

Stale współpracuje z wieloma trójmiejskimi klubami, aktualnie odpowiada za profil muzyczny sopockiej Clubogalerii Soho, której jest rezydentem.Sprawdź inne wydarzenia @ Sopot

Simon Lee – Faze Action ! Sopot
od od 15 PLN
Simon Lee – Faze Action ! Sopot

House Of Sfinks

Sb, 26 października 2019
godz: 23:00

Simon Lee – Faze Action ! Sopot

Halloween w Sfinksie! ❚ Samhain

Cz, 31 października 2019
godz: 22:00

Simon Lee – Faze Action ! Sopot

London Elektricity / 5h set /Album Launch Party

Pt, 08 listopada 2019
godz: 23:00

od 45 PLN
Simon Lee – Faze Action ! Sopot

Lost Sound: Spektre + OC & VERDE

Sb, 09 listopada 2019
godz: 22:00

od 20 PLN