Miller Fresh Sound wydanie Andrzejowe

Clubbing

Sobota, 28 listopada 2009
godz: 22:00

Sfinks

Aleja Franciszka Mamuszki 1, Sopot

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Klub Sfinks zaprasza na imprezę 28.11.2009 z cyklu Miller Fresh Sound.

Jak zwykle zaprezentujemy Wam najlepsze dźwięki w wykonaniu gwiazd światowej sceny klubowej. Tym razem w odcieniach Progresywnych na głównej scenie wystąpią wystąpią artyści wytwórni Bedrock. Kazell, reprezentujący także Influx Audio oraz Audio Therapy który przybędzie na imprezę prosto z USA, oraz Brytyjczyk Andy Newland znany z wydawania płyt w Baroque i Twisted Audio. 

Jako support tych wyśmienitych Djs wystąpią bardzo doświadczeni i szanowani na Polskim rynku muzyki klubowej, przedstawiciele warszawskiej Piekarni – Peres oraz Simon. Trójmiejską scenę muzyki progresywnej zaprezentuje rezydent sopockiego Sfinksa – Quantum Mekk.

Na fontannie z kolei przeważać będą bardziej połamane dźwięki – breakbeat, funky breakz oraz funky tech. Tacy Dje jak SB, Killabeat, Hermetic oraz IGZ zaserwują Wam zestaw pełen skocznych i pozytywnych wibracji w odpowiednich dla każdego z nich aranżacjach.

Zapisani na imprezę na www.GrubaBiba.pl mają wejście na imprezę na zasadach jak z ulotką. 

Opis DJ’s: 

Kazell [Bedrock/Influx Audio/Audio Therapy/USA]
 
Rodowity Wyspiarz zawitał za oceanem w 1991 roku, zaszczepiając elementy acid house’u na świeżo upieczonej scenie muzycznej. Szybko wybił się w klubowym światku i otrzymał rezydentury na największych eventach zachodniego wybrzeża: Liquified oraz stałą posadę w klubie Spundae. Bezustannie zapraszany na supporty dla takich gwiazd jak Sasha, John Digweed, Deep Dish i Sander Kleinenberg. Niedawno „LA Times” okrzyknął go „najgorętszym z rozgrzewających”, co stało się niejako potwierdzeniem jego umiejętności w manipulowaniu muzyczną energią, która dla klubowiczów jest ekscytującym, innowacyjnym i zadziwiająco intrygującym przeżyciem. Digweed nie zapomniał również o Kazellu kiedy to w Mayan Theatre (LA), nagrywał swój album „Global Underground 019”. Kazell zagrał wówczas otwierającego seta. Jego ostatnie projekty stworzone we współpracy z Mikem Hiratzką – m.in. „Reaction” i „In Your Eyes” – znalazły swoje miejsce w niejednym didżejskim secie. Ich praca okazała się niezwykle owocna – Vanguard Records zauważyło duet i poprosiło ich o zremixowanie „My Lagan Love” samej Sinead O’Connor. W trasach po Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemczech i promocji swojego krążka w Stanach, łatwo się domyśleć, że zwrócił na siebie uwagę największych na świecie DJ-ów, promotorów, krytyków oraz – rzecz jasna – klubowiczów.

Andy Newland [Bedrock/Baroque/Twisted Audio/UK]
 
Po odkryciu muzyki tanecznej w 1989 roku i uczęszczaniu na takie eventy jak Fantazia, Dreamscape i Tribal Gatherings sprawiło że ten człowiek z Bournenmouth stanął za deckami. Zainspirowany innymi dj-ami zaczął grać na imprezach house;owych, gdzie pracował nad swoim wachlarzem umiejętności. Grał regularnie w takich miejscach jak: Route 44, Cosies, Gardening club, The Rhino i Academy oraz innych miejscówkach południowej Anglii. Razem z bliskim przyjacielem Rob;em Duffy wynieśli się do Londynu. Zbieg pewnych okoliczności umożliwił, ze Audio Deluxe narodził się w maju 2003 roku. To właśnie tu ustatkował się i grając breaki, deep house oraz progressive potwierdził swoją reputację. Zaczął grac z takimi dj-ami jak Anthony Pappa, James Holden oraz Matthew Dekay. Grając jako support, rozdając swoje promosy mógł niedługo potem cieszyć się ze swojej drugiej rezydentury ; w Filthy. Możliwość grania setów w prime time zapewniła mu większą liczbę fanów i pomogło w utworzeniu Newland Sound. To doprowadziło do zagrania setów na antenie Fire 107,6 FM, niezliczone gościnne sety a w maju 2004 roku Thump Radio użyczyło czasu antenowego na mix z Californian Airwaves, na którym Andy gościł wcześniej. Ogromna liczba imprez za atlantykiem ; Club Sugar, Caseys, Spundae oraz dla Qool Records w San Francisco, Mekka Trek w Meksyku… Na terenach Wysp Brytyjskich gra dosłownie wszędzie od Bristolu po Manchester i od Middlesborough po Walię.

Peres [Piekarnia/ Warszawa]

… to DJ i producent pochodzący z południa polski. Obecnie zamieszkały w Warszawie, gdzie można go usłyszeć najczęściej. Swoją karierę rozpoczął od regularnych występów na house’owych imprezach organizowanych przez agencję artystyczną Fantomas w katowickim Mega Clubie, by obecnie być rezydentem owego miejsca. Jego styl muzyczny to mieszanka progressive breaks i house w bardzo energetycznym wydaniu. Wyczucie muzyczne i styl bardzo szybko zostało zauważone co przyczyniło się do wielu imprez z jego udziałem, jak choćby występ w katowickim Spodku u boku Carla Coxa oraz z wieloma znakomitościami takimi jak Luke Brancaccio, Cesar del Rio, Eddie Amador, James Talk, Greg Vickers, James Wilson czy Mark Holmes. Jest założycielem agencji SoulDivision promującej polskich didżejów i producentów. Jest jednym z pierwszych artystów który nagrał sety dla Polskiego Radia Bis. Jego muzyka była również emitowana na antenach Programu 3 Polskiego Radia oraz w audycji Playmix w Radiostacji. Peres jest też finalista konkursu Miller Music Tour 2004 na najlepszego didżeja.

Simon S [Piekarnia/ Warszawa]

…to zarówno DJ, producent jak i promotor. Dawniej występował pod pseudonimem Szymon S. Urodził się w Warszawie w 1982 roku. Po raz pierwszy z muzyką zetknął się poprzez taniec towarzyski. Jego trenerem był Agustin Egurrola, prowadzący najlepszą w Polsce i jedną z lepszych w świecie grupę tańca nowoczesnego Volt. W wieku 16 lat Szymon zetknął się z kultura hip-hopu. Razem z kolegami założył zespół Tandem, dla którego tworzył podkłady muzyczne i zajmował się rymowaniem. Pod koniec lat 90-tych zainteresował się minimalem. Wtedy też zaczął pracować nad swoimi pierwszymi produkcjami. Po imprezie z udziałem Rogera Sancheza we wrześniu 2000 roku, zwrócił się w stronę muzyki house. Niewiele poźniej Szymon kupił gramofony i zajął się graniem. Po dwóch miesiącach treningu zadebiutował na imprezie zorganizowanej przez Thandile, w klubie Apartament No.1 w Warszawie.

Quantum Mekk [Sfinks/Tribalis Totalis/Sopot]

…to przede wszystkim maniak dźwięków oscylujących od house w odcieniach progressive, electro i tribal do czasami mrocznego trance, czy nawet techno. Znany przede wszystkim jako założyciel, promotor i rezydent imprez TribaliS TotaliS, weekendowych cykli, propagujących ciekawe brzmienia, dla szerokiego grona zwolenników głębszych klubowych klimatów. Zwolennicy progresywnych brzmień wysokich lotów na pewno kojarzą go również z imprez PROGREACJA, której również jest promotorem. Od początku 2002 roku za deckami, a występował już na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii (suport Steva Gerrarda na głośnej w Bristolu imprezie Empathy). Grał w Radiostacji, Radio Bis, Radio Gdańsk. Trzy razy jego sety promocyjne były prezentowane w nowojorskim, internetowym Proton Radio (www. protonradio.com). Jego talent muzyczny został doceniony – zaproponowano mu rezydenturę w jednym z najsłynniejszych klubie w Polsce – sopockim Sfinksie.

SB [Sfinks/Trójmiasto] 

SB urodził się w 1972 roku. Pierwsze kroki jako DJ stawiał kilkanaście lat temu, grając w Gdańskiej Kaponierze na Czad Party. W latach 1989-1998 silnie związał się z gdańskim środowiskiem HC/Punk. Grał wielu kapelach, na różnych instrumentach, koncertując po Polsce, a także w większości krajów Europy. W 1998 roku wyjechał do Londynu, gdzie zaczęła się jego przygoda z muzyką elektroniczną. Podjął pracy w takich klubach jak Turnmills, Scala, czy słynne Fabric, które zainspirowało go do spróbowania własnych sił jako DJ. Jako „muzyk z powołania” bardzo szybko nauczył się miksować i zaczął grywać na różnych imprezach m.in. na squat party oraz został rezydentem klubu „Retreat”. Przez pięć lat pobytu w Londynie większość czasu spędzał na oglądaniu czołówki światowych DJ’ów, a także w sklepach płytowych na uzupełnianiu swej kolekcji, skłaniając się ku coraz to różniejszym brzmieniom. Po powrocie do Polski został szybko zauważony przez promotorów agencji Backu, dla której grywa regularnie po dzień dzisiejszy. Ze względu na swoją wszechstronność, jest chyba najczęściej grającym DJ’em w Trójmieście. Największą przyjemność czerpie ze słuchania oraz mixowania wszelkiego rodzaju techno oraz electro. Jest także współzałożycielem breakbeatowego projektu Bassinjekta oraz od jakiegoś czasu członek Trójmiejskiej formacji Acid Orange Crew. SB jest rezydentem imprez spod szyldu Illegalbreaks.

Killabeat [EZC/CBC/Grubabiba.pl/Sopot]

…rozpoczął swoja przygodę z muzyką w wieku 7 lat kiedy to uczynil z gramofonu Philipsa i plyt Boney M material do scratchu, od tego czasu muzyka jest dla niego najważniejsza. Jak większość ludzi związanych z muzyką przebył drogę przez rózne gatunki muzyczne, poprzez rózne rodzaje rocka, punk-rocka, hard-core i odmiany metalu az do roku 1998 gdy odkrył swoje zainteresowanie muzyką elektroniczna i mixowaniem. Z ekipą znajomych East Zone Crew jako pierwsi na podlasiu zaczeli organizowac imprezy techniczne Electronic Education w Suwalkach. Przelomem był rok 2005 i kolejna zmiana stylu, teraz kreci go najbardziej Funky Techno z domieszkami kawalków które niby totalnie do całości nie pasują stylem a jednak…

Hermetic [DFC/CBC]

Młody, i z pewnością utalentowany dj, pochodzący z Suwałk, kuźni wielu znakomitych postaci polskiej sceny klubowej. W 2006r. został zauwazony i doceniony, co zaowocowało wspołpracą przy organizowaniu imprez breakbeatowych. Mialo to na celu promowanie połamanych brzmień i muzyki underground-owej. Oprócz mixowania breakebeat-u nie gardzi też dobrym funkiem, electro-housem i electro. Miał okazje takżę zagrać u boku wielu cenionych polskich i zagranicznych dj.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Sopot

Miller Fresh Sound wydanie Andrzejowe Sopot

Stranger (NL) | The Meaning Of Rave

Sb, 22 lutego 2020
godz: 22:00

od 20 PLN
Miller Fresh Sound wydanie Andrzejowe Sopot

DJ Deeon: One Night In The Ghetto

Sb, 29 lutego 2020
godz: 22:00

od 30 PLN
Miller Fresh Sound wydanie Andrzejowe Sopot

DVS1 (USA) by Plured x Playground

Sb, 07 marca 2020
godz: 23:00

od 30 PLN
Miller Fresh Sound wydanie Andrzejowe Sopot

BLACK SUN EMPIRE

Pt, 17 kwietnia 2020
godz: 23:00

od 39 PLN