Electric City: Lifted Sessions!

Clubbing

Piątek, 01 maja 2009
godz: 22:00

Sfinks

Aleja Franciszka Mamuszki 1, Sopot

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Lifted Music…

 

Zalążkiem Lifted Music była wspólna wizja ośmiu świeżo patrzących na scenę drum’n’bass umysłów – zasada tworzenia brzmienia przyszłości. Zdobyte przez tę ósemkę umiejętności i wiedza dały upust wcieleniu w rzeczywistość konceptu nowej jakości, znakomitszej niż ‘suma wszystkich części’. Za sterami Lifted Music stanął wówczas były manager Renegade Hardare oraz Barcode Recordings, Chris Renegade (Christopher Acworth).

 

Mając za sobą czteroletni bagaż doświadczeń w roli managera wytwórni zdołał zjednoczyć najbardziej imponujące młode talenty sceny i stworzyć godny uwagi, dynamiczny, oryginalny i utalentowany ‘legion’ producentów, w skład którego wchodzą: Ewun, Spor, Evol Intent oraz Unknown Error.
www.liftedmusic.co.uk

 

Gwiazdy sceny dnb o wytwórni Lifted Music…

 

EL HORNET (PENDULUM)
‘Lifted Music to wydawnictwo, które przez najbliższe kilka lat dostarczy wiele interesującej muzyki. Tkwiący silnie w prawdziwym, undergroundzie obóz artystyczno-kierowniczy stanowczo będzie bronił swych barw. Wszechstronni producenci, jakich w swych szeregach gromadzi Lifted wyznaczają nowe horyzonty w muzyce drum and bass wcielając w nią elementy, innych styli, niepowiązanych dotychczas z tą muzyką tworząc nową jakość…Czy było coś ważniejszego 10 lat temu czy będzie jutro…?


DIESELBOY
Lifted Music to zdecydowanie nowy label godny uwagi. Pierwsza salwa wydawnicza, jaka wystrzeliła z rąk tych utytułowanych, utalentowanych producentów to niewątpliwie sprawa, obok której nie można przejść obojętnie. Człowiek, który stoi za sterami Lifted to gracz, który w branzy wystepuje od wielu lat wiec możecie być pewni jakości, która będzie stale podtrzymywana. Spodziewam się wielkich rzeczy w przyszłości po Lifted

 

TEEBEE
Dla mnie jako producenta oraz Dj-a, serce się raduje widząc jak label nowej jakości wznosi się zdecydowanie wyżej od materiału serwowanego przez wiele przeciętnych tabeli.

 

Przeznaczeniem Lifted jest wykonać wielki wstrząs, prezentując muzykę takich innowatorów, jaki Evol. Intent oraz wiecznie się rozwijającego Spor. Przez ostatnie 3 miesiące w każdym swoim secie grałem dwie produkcje z debiutu wydawniczego Lifted…


CHASE & STATUS
Lifted Music to zdecydowanie label godny uwagi – sądząc po wydawnictwach, jakie do tej pory się ukazały i jakie się ukażą – fani undergroundowych brzmień nie będą zawiedzeni…Świeże oraz innowacyjne pomysły to ich przepis na sukces – pod wodzą takich artystów, djs oraz kierownictwa są w stanie przekroczyć granice konwencjonalnego drum and bass…Produkcje labelu Lifted Music znajdują się w naszym case-ie od 6 miesięcy i bez wątpienia będzie ich coraz więcej…Wysoki standard został ustanowiony!

 

SPOR | Lifted Music | Subtitles | Renegade Hardware | UK
Jon Gooch, znany w świecie drum’n’bass jako Spor szybko urósł do rangi jednego z czołowych producentów międzynarodowej sceny drum’n’bass.

 

Muzyka, którą kilka lat temu zaraził go przyjaciel szybko nakłoniła Jon’a do eksperymentowania z własnym brzmieniem, a inspiracjami były wówczas produkcje takich znakomitości gatunku jak Hive, Ram Trilogy czy Bad Company.
W owym czasie, Jon rozwijał i szlifował swoje umiejętności producenckie w kolaboracji z Codex’em jako duet Final Reckoning. Współpraca nie trwała jednak długo – odmienne ścieżki życiowe utrudniły na dłuższą metę obojgu dalszą wspólną pracę.

 

Od tego momentu Jon wkroczył na nową drogę pod aliasem Spor (wywodzący się z kombinacji jednego z pierwszych folderów z samplami, które zdobył, zatytułowanymi ‘Spore Tactics’).

 

W roku 2004 zadebiutował produkcją wydaną przez wytwórnię Damage Minds.
Debiut okazał się silnym bodźcem do cięższej pracy i doskonalenia swoich producenckich umiejętności.

 

Na swojej drodze napotkał Chrisa Renegade’a, co zaowocowało w niedługim czasie wydaniem kolejnych produkcji przez jedną z bardziej prestiżowych wytwórni w historii drum’n’bass, Renegade Hardware oraz na siostrzanym labelu giganta – Barcode Recordings. W roku 2005 wypłynął na szerokie wody za sprawą remixu kultowego utworu Messiah (Konflict).

 

Spor to w tej chwili jedna z najjaśniejszych gwiazd na scenie drum’n’bass. Jest ikoną, wizytówką młodej generacji producentów drum’n’bass. To niewątpliwie jedna z czołowych postaci międzynarodowej sceny, która po niedługim czasie okazała się czarnym koniem drum’n’bass.

 

Twórca takich hitów jak: Knock you down, Cyberpunk, Hydra, Ignition, Molehill, Powder Money, remiksu Messiah (Konflict) czy współtwórca Levitate.
Bez dwóch zdań jest niedoścignionym w swoim talencie wyznacznikiem najnowszego trendu w brzmieniu drum’n’bass.
www.myspace.com/spor

 

CHRIS RENEGADE | Lifted Music | Renegade Hardware | Barcode Recordings | UK
W ostatnich latach Chris Renegade odegrał istotną rolę w poszerzaniu ram muzyki drum’n’bass. Jako manager legendarnej wytwórni Renegade Hardware, jej siostrzanego labelu Barcode czy TOV Music Group odkrywał i szlifował nowe talenty, wywierające silny wpływ na kształt sceny ostatnich lat.

 

Wszystkie wydawane przez niego utwory zarówno wieloletnich jak i świeżych producentów drum’n’bass są potwierdzeniem jego dobrego smaku, otwartości muzycznej i umiejętności selekcji brzmień.

 

W 2006 roku Chris Renegade postanowił wykorzystać swoje bogate doświadczenie w zarządzaniu labelami do założenia własnej wytwórni Lifted Music, a tym samym stworzenia zupełnie nowej jakości w muzyce drum’n’bass, stawiając na talenty nowej generacji, takie jak: Ewun, Spor, Evol Intent, Unknown Error.

 

Pomimo faktu, iż Lifted Music jest młodą wytwórnią bez dwóch zdań zdołała już wywołać głęboką falę zainteresowania w międzynarodowym światku drum’n’bass ukazując futurystykę swojego brzmienia i odciskając się na przyszłym kształcie gatunku.

 

Chris Renegade grając nieustannie w różnych zakątkach globu swoimi setami djskimi porywa publikę wysokoenergetyczną porcją drum’n’bass, udowadniając swoje wszechstronne umiejętności, o czym każdy fan tej muzyki mógł przekonać się chociażby słuchając kompilacji Future Beats 4 (RHFB04, 2005).
www.myspace.com/chrisrenegade

 

NEURONOMICODE – projekt będący fuzją stylów i pomysłów. Pisany kodem neuronowym przesyłanym mentalnie , inspirowany dźwiękiem. Miejsce w czasie i przestrzeni gdzie spotkały się trzy nieliniowe osobowości.


Komos – rocznik 83 super3mia100 – W momencie kiedy zaczął interesować się graniem, od razu był to drum’n’bass, darkside, techstep. Pierwsza impreza, którą zagrał odbyła się na plaży w Orłowie w roku 2002. Po tej imprezie dopiero nabrał siły i samozaparcia, aby szlifować i trenować to, na czym mu tak zależało, czyli mixowanie. Horyzonty muzyczne z biegiem czasu się poszerzyły o dużo lżejsze odmiany połamanych dzwięków typu atmospheric czy jazzstep. Tak mineło nastepne kilkanaście miesięcy. W międzyczasie rozkręcił się na dobre i systematycznie zaczął grywać na trójmiejskiej scenie z czołówką polskich DJ’ów – Dukee, Kasper[weekenders], Ros[penny red,addiction] Waxvax[neverafter] Hypnotic, Screwball[bigbad rec.], Simba[tension], Dia, Dat, Ginee-k, JB & Melody, Soyalee, Sick, Goro [Groove Control], Raabe,tuch (Rebellion grp. , Warszawa), Mod, Adam Faz[bassinjekta], AcidPunx crew, tuch, Yang i wielu wielu innych. Zagrał we wszystkich liczących się klubach w trójmieście, ale nie odmawia także klimatycznych impez w pubach czy domówek dla znajomych ? . W swoim dorobku ma też support zagranicznych gości jak Submerged [Ohm Resistance/tu], Kain[Ohm Resistance/ Estonia], Kulak [ Therapy session/UK], Atomic Hooligan[Botchit & Scarper/UK], Swifty B[The vinyl touch rec./UK]. Mijają miesiące a Komos dalej czegoś szuka, okazało się, że tym czymś jest powrót do korzeni, tak wiec happy hardcore, oldskool, breakbeat. Jako jedyna osoba w trójmieście systematycznie organizuje imprezy happy hardcore/oldskool, które to cieszą się coraz większą popularnością. Dorzucając do tego wszystkie imprezy drumandbass, które zorganizował, daje to spore doświadczenie, co przenosi się na jakość event’ów którymi się zajmuje.

 

I tak na chwile obecna jego sety to potężny mix neurofunku,darkside’u okraszony damskim wokalem jaki znamy ze starej szkoły lat 92-97, oraz ogromem pianin. W roku 2007 razem z Dat’em wpadli na pomysł, stworzenia czegoś alternatywnego dla obecnej sceny trójmiejskiej. Tak powstaje strona neuronomicode.com opisująca ich oraz to co chcą przekazać. Oficjalny start projektu przewidziany jest na wiosne 2008.

Dat – Adrian, w trójmiejskim światku muzyki elektronicznej znany jako DJ DAT. Muzyką zajmował się od dzieciństwa. Na początku były to eksperymenty dźwiękowe, do których wykorzystywał wszystko co miał pod ręką, a z czego uzyskać można było jakiekolwiek brzmienie. Później, kiedy nastały czasy komputeryzacji, do składania dźwięków służyły mu wszelkiego rodzaju trackery. W szkole średniej zarażony muzyką z Wysp Brytyjskich, porzucił produkcję na rzecz bycia DJ’em. Swoją pracą, stara się szerzyć i promować gatunek drum’n’bass w Trójmieście jak i na scenie ogólnopolskiej. Ściśle związany z nieistniejącym już Gdańskim klubem GGOG, gdzie w miarę cyklicznie organizował imprezy z tą właśnie muzyką. Za deckami stanął po raz pierwszy pod koniec 2000 roku. Na początku razem z Meed’em i gitarzystą Akizem tworzą kolektyw Audio Freakz – połączenie masywnego techstepowowego brzmienia z gitarą live. Po kilku latach projekt rozpada się. DAT na swojej drodze spotyka KOMOSA, i tak po kilku dobrych imprezach (hehe) powstaje NEURONOMICODE.COM.

 

Jest to projekt mający na celu pokazanie ludziom, że w 3mieście istnieje jeszcze alternatywa na naszej scenie. Jeśli chodzi o tematykę muzyczną : techstep, neurofunk, technoid.

 

Grał z większością znanych osobistości polskiej sceny, oraz z kilkoma mniej lub bardziej znanymi osobistościami sceny europejskiej.

 

Heavy – Heavy zaczął świecić na początku 2006 roku. Pierwszymi jego imprezami były Nightcore w Sopockim Sfinksie. Jego materiały charakteryzuje specyficzna estetyka: chaos, szybko zmieniające się, ale zapadające w pamięć obrazy za pomocą, których stara się stworzyć wizualizacje pasujące do atmosfery imprezy. Najlepiej czuje się przy dźwiękach takich jak drum’n’bass, techno, core czy progressive. Stara się przyciągnąć wzrok klubowicza prezentując materiały ukazujące różne treści: od kontrowersyjnych, spływających krwią scen, poprzez nietypowe ujęcia otaczającej rzeczywistości, aż po dowcipną grę wizualnych skojarzeń. Wszystko oczywiście musi współgrać z muzą, ludźmi i klimatem. Wizualną stronę imprez przygotowywał dla takich wykonawców jak: Spor, Chris Renegade, Panacea, Miss Red Flower, Dave the Drummer, Vicious Circle, Wasp, Mutated Forms, Prolix, BTK.

 

Mi-Ka (AD!HD)
Mi-Ka – DJka, reporterka internetowa i promotorka. Swoją fascynację drum’n’bass rozpoczęła około 1997 roku. Wówczas, urzeczona niezwykle energetycznymi brzmieniami w audycji radiowej postanowiła dogłębniej poznać ten gatunek muzyczny, który tak wiernie odzwierciedlał jej naturę. Przez lata obserwowała lokalną scenę drum’n’bass i odkrywała brzmienia połamanej muzyki. Szeroka znajomość międzynarodowej sceny produkcji, przerodzona w silną fascynację głębokim i mrocznym, syntetycznym basem, zaowocowała pragnieniem aktywnego uczestnictwa w tworzeniu kultury drum’n’bass. Rok 2004 stał się punktem przełomowym, to wtedy zaczęła swoją przygodę z miksowaniem, a rok później po raz pierwszy zagrała w klubie. Do chwili obecnej grała w największych warszawskich klubach, a także w wielu miastach w Polsce. Miała również przyjemność zagrać w Szwajcarii na cyklicznej imprezie o nazwie Drum and Bass Rotation, u boku Impulse (Corrupt Souls) i CybOrc. mi-ka należy do stołecznego kolektywu AD!HD, w którym wspólnie z kolegami organizuje szereg jednorazowych jak i cyklicznych imprez spod znaku drum’n’bass (noisessence, Drummin Jammin, Urban Groove czy projekt Deathmatch Dark’n’Bass). mi-ka należy również do Junglistic Sistaz, międzynarodowego projektu skupiającego kobiety miksujące, produkujące i promujące w prasie drum’n’bass. Lata spędzone na poznawaniu połamanej muzyki ukształtowały wiodący dla niej styl, który najlepiej określić można jako głębokie, syntetczne, przepełnione energią brzmienie – jednakże często podczas grania zaskakuje urozmaiceniem swojego stylu. Oprócz DJingu znana jest także jako reporterka internetowa. Niewątpliwie jako jedyna w Polsce przeprowadza wywiady z producentami i DJami światowej sceny drum’n’bass, które to realizuje w ramach współpracy z wortalem electronicmusic.pl.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Sopot

Electric City: Lifted Sessions! Sopot

BAL u Kurowej

Pt, 18 października 2019
godz: 23:00

Electric City: Lifted Sessions! Sopot

Muzeum Osobliwości vol. 7

Sb, 19 października 2019
godz: 21:00

Electric City: Lifted Sessions! Sopot
od od 15 PLN
Electric City: Lifted Sessions! Sopot

London Elektricity / 5h set /Album Launch Party

Pt, 08 listopada 2019
godz: 23:00

od 45 PLN
Electric City: Lifted Sessions! Sopot

Lost Sound: Spektre + OC & VERDE

Sb, 09 listopada 2019
godz: 22:00

od 20 PLN