Dub Club Trójmiasto #30 /// Indica Dubs (UK), Dubbing Sun (AT), Pandadread Sound System, Mack

Clubbing
Dub Club Trójmiasto #30 /// Indica Dubs (UK), Dubbing Sun (AT), Pandadread Sound System, Mack

Piątek, 03 czerwca 2022
godz: 23:00

Sfinks700

Aleja Franciszka Mamuszki 1, Sopot

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pomimo zniesienia sankcji pandemicznych, Trójmiasto ostatnimi czasy nie jest rozpieszczane nadmierną ilością wydarzeń soundsystemowych. Lokalne sound systemy kurzą się w magazynach, czekając na pojawienie się przyjaznej im miejscówki, letnie plenery, generalnie lepsze czasy. Label Moonshine Recordings, Pandadread Sound System i sopocki klub Sfinks700 raz na jakiś czas przełamują ten uciążliwy stupor z cyklem Dub Club Trójmiasto. Nieczęsto, ale za to z grubej rury – akustycznie bezkompromisowo i ze światowej klasy lineupami. W piątek 3 czerwca 2022 zapraszamy zatem wszystkich stęsknionych tańców w gęstych oparach basu i świszczących nad głowami pociskami wysokotonowymi do sopockiej mekki klabingu na 30. edycję DCT, na której za sterami najbardziej zasłużonego trójmiejskiego sound systemu pojawią się ze swoimi produkcjami: brytyjsko-indyjski producent i soundman INDICA DUBS oraz ekipa sound systemu i studia DUBBING SUN z alpejskich gór Austrii. Lokalne wsparcie zapewnią tradycyjnie MACK z Mash-up.pl/Moonshine Rec. oraz Pandadread Sound System. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów współczesnego dubu!
***** *** * ************
Dub Club Trójmiasto #30
data:
4.6.2022 piątek
zagrają:
– INDICA DUBS (UK)
– DUBBING SUN (AT)
– MACK MOONSHINE (PL)
– PANDADREAD (PL)
sound system:
– PANDADREAD SOUND SYSTEM
miejsce:
SFINKS700, ul. Mamuszki 1, Sopot
bilety: 40 zł (więcej info wkrótce)
start: 23:00, koniec: 5:00
Uwaga!
Dbajmy o siebie i o innych, by wspólna zabawa była bezpieczna – jeśli macie objawy chorobowe lub wiecie, że mieliście kontakt z osobą zarażoną jakimś paskudnym wirusem – zostańcie tym razem w domu. Dziękujemy za zrozumienie!
All Tribes welcome. Strictly roots and culture vibes. No evil behaviour policy.
***** ***
INDICA DUBS to rezydujący obecnie w belgijskim Ghent, a pochodzący z Londynu producent, label i sound system dubowy. Zainspirowany wibracją, duchowością i przekazem wypływającym ze środowiska skupionego wokół muzyki dub, młody Sukh był zdeterminowany, aby stać się częścią tej społeczności. Podpatrując swojego wujka oraz Dougiego z Conscious Sounds, zaczął produkować własne numery w wieku 17 lat, by trzy lata później otworzyć własny, niezależny label z ambitnym celem 100 wydawnictw winylowych. Pierwszy singiel pod szyldem Indica Dubs – 7” „Lion Step” Kibir La Amlak z 2010 roku, okazał się wielkim hitem, granym przez największe sound systemy, takie jak Jah Shaka, Channel One, King Earthquake, co tylko rozbudziło ambicje Sukha i utwierdziło go w dotychczasowych planach. W 2011 roku po raz pierwszy ruszył ze swoimi produkcjami poza Wielką Brytanię – do Polski, gdzie wspólnie z mc Stamina Li zagrał dwie sesje na sound systemie Pandadread w Gdańsku i Wrocławiu. Od tego czasu grał w UK, Francji, Szwajcarii, Sycylii, Włoszech, Hiszpani, Niemczech, Belgii, Holandii, Rumunii, Węgrzech, Polsce, Chorwacji, Czechach, na Malcie, w Brazylii, Meksyku, Peru, Argentynie, Chile… W 2017 roku obok labelu i studia powstał Indica Dubs Sound System. Kultywując tradycję, Sukh w swojej selekcji używa płyt winylowych, także dla dubplates, a na zbudowanym na specjalne zamówienie przez Kutty QSS (budowniczego takich sound systemów jak Aba Shant-I czy Iration Steppas) sound systemie grał m.in. Jah Shaka, Vibronics i Bush Chemists. Po przeprowadzce do Belgii w 2018 roku, Indica Dubs Sound System rozpoczął cykl autorskich sesji Ghent Dub Club, gdzie gościł ze swoimi sound systemami m.in. Young Warrior, Channel One, Aba Shanti-I i Iration Steppas. Sesje w Ghent z każdą kolejną edycją zyskują coraz większą popularność, przyciągając już nie tylko lokalną publikę, ale stały się znane w całej Europie. Przez 12 lat konsekwentnej aktywności muzycznej, współpracując z najlepszymi artystami roots/dub w studio i na scenie, dostarczając regularne produkcje i dubplaty dla największych sound systemów i najlepszych selektorów, organizując pierwszoligowe sesje sound systemowe, Sukh Indica Dubs wypracował sobie zasłużoną reputację i silną pozycję w czołówce międzynarodowej sceny dub. Nie spuszcza z tonu i wciąż dąży do wywierania pozytywnego wpływu na publikę i młodych artystów przy pomocy swojej muzyki, czego doświadczyć będziemy mogli już 3 czerwca podczas 30 edycji Dub Club Trójmiasto w sopockim Sfinksie, do którego powraca po ponad 8 latach!
indicadubs.com/
indicadubs.bandcamp.com/
soundcloud.com/indicadubs
open.spotify.com/artist/0o1sWsVj89diL05OjMiVtj
***** *** * ************
DUBBING SUN to pochodzący z austriackiej Karyntii sound system zbudowany w duchu D.I.Y. Tworzy go czterech przyjaciół: Gertze, Dubvid, Pupa Strav oraz King D. Alpejscy zawodnicy wagi ciężkiej to od lat gwarancja jakościowej selekcji muzyki głęboko zakorzenionej w jamajskiej kulturze roots/dub, lecz niestroniącej od futurystycznych brzmień muzyki basowej z całego świata. W ciągu ostatnich lat wydawali swoje produkcje w takich wytwórniach jak Moonshine Recordings, Lion Charge, Dubatriation, Pressed Records, Dub Descendants, Archetype, Albion Collective oraz w ramach własnego labelu Dubbing Sun Records. W swoim studio współpracowali m.in. z Bukkha, Digid, Blue Hill, Zygos, Full Dub, Lutan Fyah, Teacha Dee, Rider Shafique, Mowty Mahlyka, Murray Man, Clinton Sly, Bunnington Judah czy Addis Pablo. Podczas Dub Club Trójmiasto usłyszymy 100% producenckiego seta ze stajni Dubbing Sun zagranego przez głównego producenta i selektora austriackiego sound systemu.
Spotify: spoti.fi/36LV4v0
Facebook: bit.ly/fb-dubbing-sun
Soundcloud: bit.ly/sc-dubbing-sun
Instagram: bit.ly/insta-dubbing-sun
***** ***
PANDADREAD SOUND SYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 15 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto w Sfinksie zadbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych gwarantujących głęboki odbiór prezentowanej na nich muzyki.
www.facebook.com/pandadread/
soundcloud.com/pandadread
***** *** * ************
MACK to trójmiejski dj i promotor, który od ponad dekady działa aktywnie na polskiej scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył wytwórnię Moonshine Recordings, która między innymi za sprawą wydawnictw takich artystów jak Radikal Guru, RSD, DJ Madd czy 6Blocc zyskała spore uznanie na całym świecie. Katalog labelu liczy już ponad 50 wydawnictw winylowych z udziałem producentów i wokalistów z najodleglejszych zakątków globu jak Nowa Zelandia, Australia, Brazylia czy USA.
soundcloud.com/mack23
www.moonshine-recordings.com/
www.instagram.com/moonshinerec/
www.facebook.com/Moonshine.Rec/
www.mash-up.pl/Sprawdź inne wydarzenia @ Sopot

Dub Club Trójmiasto #30 /// Indica Dubs (UK), Dubbing Sun (AT), Pandadread Sound System, Mack Sopot

Muzeum Osobliwości Vol.8

Sb, 25 czerwca 2022
godz: 20:00

Dub Club Trójmiasto #30 /// Indica Dubs (UK), Dubbing Sun (AT), Pandadread Sound System, Mack Sopot

Sfinks700: Mefjus feat. Maksim MC

Sb, 08 października 2022
godz: 23:00

od 40 PLN
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →