Brasswood Fest

Festiwale
Brasswood Fest

Sobota, 29 lipca 2023
godz: 19:00

Opera Leśna

ul. Moniuszki 12, Sopot

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

 

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

***

Mela Koteluk akustycznie, Wojciech Mazolewski, Shata QS oraz – tradycyjnie – orkiestra Rebel Babel Ensemble. 

Oto artyści, którzy wystąpią ze swoim autorskim repertuarem, a także we wspólnych, unikatowych spotkaniach na tegorocznym Brasswood Fest. Czwarta edycja slow-festiwalu oddechu i muzyki odbędzie się w sobotę 29 lipca, tradycyjnie na scenie LASY w sopockiej Operze Leśnej. Za kompozycję line up’u i organizację odpowiada dyrektor artystyczny wydarzenia – L.U.C., którego także zobaczymy na scenie wraz z unikatową formacją orkiestry orkiestr – Rebel Babel Ensemble. Współorganizatorem Brasswood Fest jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART, partnerem festiwalu – Miasto Sopot.

W sercu lasu

Brasswood Fest już na stałe wpisał się wakacyjny kalendarz wydarzeń muzycznych, których nie można przegapić. To jedyna impreza w Polsce, gdzie muzyka brassowa i elektroniczna nie tylko doskonale ze sobą brzmią, ale i świetnie się uzupełniają. Butikowy rozmiar sceny Opery Leśnej LASY pozwala utrzymać klimat imprezy nastrojowej o chilloutowej nucie. Wyjątkowość imprezy dopełnia fakt, że jest to jeden z niewielu festiwali, na których można posłuchać muzyki w jej autentycznym brzmieniu także bez zniekształceń soundsystemów. To także seria kameralnych koncertów znanych artystów w niezwykłym akustycznym anturażu, w połączeniu z naturą, ciekawymi instrumentami, a często także w unikatowych, premierowych duetach. Dodatkowych uroków dodają bliskość sopockiej plaży, klimatyczne aranżacje świetlne, foodtrucki i magiczne leśne otoczenie.

Brasswood festiwalem trzech miast!

W tym roku akustyczne koncerty Brasswood odbędą się już nie tylko w Sopocie, ale także w Gdyni i Gdańsku. Impreza będzie miała 3 moduły. Kolejne 2 zostaną ogłoszone wkrótce. Ideą festiwalu jest m.in. budowanie mostów kulturowych. Festiwal spotka 3 niezwykłe miasta Polski, które połączone są magiczną leśną otuliną. To w niej pośród drzew, rzek i pagórków odbywać się będą kameralne koncerty łączące tradycję z futuryzmem. Dokładny koncept zostanie przedstawiony niedługo.

Kogo zobaczymy?

Sopocki Brasswood Fest jest podzielony na moduły, które łączą się wspólną kompozycją. Impreza zaczyna się spektakularnym uderzeniem, jakim jest Rebel Babel Brasswood Parade, która przemierza sopockie ulice. Kilkudziesięciu muzyków z różnych orkiestr z instrumentami dętymi zaczyna swój muzyczny marsz na placu Przyjaciół Sopotu, a swój finisz ma pod Operą Leśną. To także jedna z niewielu okazji, by wziąć instrument i zagrać wspólnie z Rebel Babel Ensemble. Pod wieczór rozpoczynają się zaś koncerty, na których usłyszymy m.in.: Shata QS, Wojtka Mazolewskiego z projektem Yugen II oraz Melę Koteluk Akustycznie. Nie zabraknie też energetycznego koncertu galowego pod batutą autora Brasswood Fest – Łukasza L.U.C. Rostkowskiego z orkiestrami Rebel Babel Ensemble i kolejnymi gośćmi, którzy zostaną ogłoszeni wkrótce. Dodatkowe moduły imprezy takie jak wspólna joga, panele dyskusyjne, warsztaty edukacyjne czy wycieczki rowerowe będą ogłaszane przez najbliższe kilka miesięcy.

do lat 3 dzieci wchodzą bezpłatnie

Partnerzy festiwalu: BART, LIVE, Urząd Miasta Sopotu, Radio Nowy Świat, Trójmiasto.pl, Biletomat, NCK

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!


Brasswood Fest | 29 lipca 2023 Sobota, Opera Leśna

Biletomat.pl
72 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Sprawdź inne wydarzenia @ Sopot

Brasswood Fest Sopot

Brasswood Fest

Sb, 29 lipca 2023
godz: 19:00

od 72 PLN
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →