Skalpel Band Live 20X20

Koncerty
Skalpel Band Live 20X20

Sobota, 16 grudnia 2023
godz: 20:00

Narodowe Forum Muzyki

Plac Wolności 1, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

 

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

 

 

 

***

Skalpel Band Live „20×20″ – niezwykły koncert we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki już 16 grudnia. Świętując dwudziestolecie działalności, Skalpel w powiększonym składzie wykona na żywo 20 utworów ze swoich pięciu płyt. Wrocławski koncert uświetnią wizualizacje przygotowane specjalnie na tę okazję!

Kompozycje z repertuaru grupy na ten wyjątkowy koncert zaaranżowane zostały na powiększony skład zespołu, który tworzą muzycy Skalpel Big Band.

Podczas wydarzenia usłyszymy kompozycje z całej historii grupy Skalpel, która świętuje dwudziestolecie swojej działalności – od kultowych płyt wydanych przez Ninja Tune po ostatni krążek „Origins” nagrodzony Fryderykiem.

Skalpel od lat łączą inspirację lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Pierwsze dwa wydawnictwa duetu Marcin Cichy / Igor Pudło: „Skalpel” i „Konfusion” nagrane dla wytwórni Ninja Tune, zaowocowały znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez Pitchfork, The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie.  Płyty z katalogu Ninja Tune zaliczane są dziś do klasyki jazztroniki, zaś kolejne „Transit”(2014) i „Highlight” (2020) to wyśmienita aktualizacja i modyfikacja unikalnego analogowo-cyfrowego brzmienia duetu. Ta ostatnia pozycja na świecie ukazała się we współpracy z kultową oficyną !K7 Records (m.in Tosca, Tricky). Towarzyszyło jej cyfrowe wydawnictwo z remiksami autorstwa Hani Rani, Catz’ n Dogz i Hatti Vatti. Albumy Skalpela trafiały na polską listę bestsellerów Olis , zaś winylowe edycje wykupują kolekcjonerzy z najdalszych zakątków globu. Laureaci takich nagród jak Paszport Polityki, Człowiek ze Złotym Uchem, Wrocławska Nagroda Artystyczna, wyróżnieni nominacjami do Fryderyka jak i  BBC Gilles Peterson Award. 

Ostatni krążek Skalpela „Origins” otrzymał nagrodę Fryderyk jako Album Roku w kategorii „Elektronika”

Koncert dofinansowany został przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Wrocław

regulamin: automatik.pl/regulamin-2/

Miejsca OzN – aby zakupić miejsca dla OzN prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
Bilet w cenie 99 zł ( wstęp na 1 bilet dla OzN i opiekuna)

 

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

 


Skalpel Band Live 20X20 | 16 grudnia 2023 Sobota, Narodowe Forum Muzyki

Biletomat.pl
99 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →