Reni Jusis – Je suis Reni – koncert w Zaklętych Rewirach

Koncerty
Reni Jusis – Je suis Reni – koncert w Zaklętych Rewirach

Sobota, 09 kwietnia 2022
godz: 20:00

Zaklęte Rewiry

ul. Krakowska 100, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Reni Jusis – Je suis Reni – koncert w Zaklętych Rewirach
Znakomita polska wokalistka przyjedzie do Wrocławia promować swój nowy, niezwykły album „Je suis Reni”!

Reni Jusis to wszechstronnie utalentowana, klasycznie wykształcona wokalistka, kompozytorka, instrumentalistka i producentka, której kolejne albumy, od debiutanckiej przebojowej „Zakręconej” (1998), przez houseowodance’ową „Elektrenikę” (2001), transowo elektropopową „Trans Misję”(2003) czy progresywny „Bang!” (2016) na zawsze zmieniły oblicze polskiej tanecznej sceny elektroniczno klubowej. Na najnowszej płycie przenosi nas nieoczekiwanie na uliczki Paryża i w cudowny retro klimat dekady lat 60 tych
(choć nie tylko), kiedy życie wydawało się prostsze, po ulicach przechadzały się piękne dziewczyny z fryzurami w koński ogon, a francuska piosenka i kinematografia święciły triumfy w całej Europie po obu stronach żelaznej kurtyny.
To nie pierwszy raz, kiedy Reni jak muzyczny kameleon przeobraża się i zmieniaoswojoną elektroniczną przestrzeń w liryczne akustyczne rejony, co z sukcesem udowodniła świetnym, nagradzanym albumem „Iluzjon” z 2009 roku.
Tym razem ikona polskiej muzyki klubowej w zjawiskowej metamorfozie z niebywałym wdziękiem, lekkością, ale i odwagą, na albumie „Je suis Reni” zaprzyjaźnia się z kultowymi, w pełni tego słowa znaczeniu piosenkami Serge’aGainsbourga, Francoise Hardy, Michela Legranda, czy Joe Dassin.
„W czasie pandemii znalazłam wreszcie czas, aby zrealizować jedno z moich muzycznych marzeń. Postanowiłam nagrać płytę z moimi ulubionymi francuskimi piosenkami i tematami filmowymi, którymi zachwycam się od dzieciństwa. A ponieważ w pracach nad albumem pomagała mi również moja siostra i mama, to ta płyta stała się naszym wspólnym rodzinnym projektem” mówi Reni.
Płytę promowały dwa single, z których pierwszy jest wersją niezwykle popularnej w drugiej połowie lat 80 piosenki Desireless „VoyageVoyage”. Z dyskotekowego mega hitu, który nuciła cała Europa Reni wydobyła akustyczną subtelność i obdarzyła utwór aurą osobistej melancholii i tęsknotą za nieznanym życiem, podróżą i zmianą, gdzie plaże Normandii czy francuskiej riwiery mogą się naturalnie zmienić w piękne puste wybrzeże Bałtyku.
„Je sui Reni” to pełen charme’u zestaw 14 piosenek wśród których spotykamy między innymi refleksyjną wersję wielkiego przeboju Francoise Hardy „Comment te dire adieu”, radosne i zalotne z polskim tekstem „Kolor Cafe” z repertuaru enfant terrible francuskiej chanson „Serge’aGainsbourga, czy nieśmiertelny, przeuroczy temat autorstwa mistrza Michela Legranda i Vladimira Cosmy, „Oum Le Dauphi” czyli tytułową piosenkę z animowanego filmu „Biały Delfin Um” która to piosenka natychmiast przenosi nas w beztroski, niewinny świat dzieciństwa i dobrych wspomnień.
„Od tej piosenki zaczęła się moja fascynacja kulturą i muzyką francuską. To właśnie „Delfin Um” na długo przed poznaniem Edith Piaf zasiał we mnie tę miłość”. Mimo upływu lat ta piosenka nadal mnie wzrusza i jest powodem, dzięki któremu powstało „Je Suis Reni”.
Nie sposób nie zwrócić uwagi na duety Reni z aktorem Łukaszem Garlickim, z których wyróżnia się jeden z największych francuskich klasyków, czyli piosenka autorstwa Francisa Lai z filmu „Kobieta i Mężczyzna” Claude’a Leloucha, tu w polskiej wersji językowej o tytule
„Przypomnij mi”, słodko-gorzka „La ruaMadureira” z repertuaru Nino Ferrer czy cudownie rozmarzone „L’eteIndien” („Babie Lato”), które spopularyzował dla świata Joe Dassin. Wszystkim utworom zaaranżowanym z niezwykła klasą i poszanowaniem dla oryginału atrakcyjności dodaje użycie wibrafonu i klawesynu oraz subtelne wycieczki w klimaty gypsy jazzu, swingu i ulicznej chanson.
To płyta o zapachu i kolorze lawendy. Wybierzcie się z Reni w tę melancholijną podroż.
A swoją drogą tylko czekać, kiedy Zaz, wielka gwiazda współczesnej piosenki francuskiej dołączy do swojego repertuaru „Kiedyś Cię znajdę”. Bon Voyage!
/ / Warunkiem koniecznym, aby wziąć udział w koncercie jest posiadanie aktualnego certyfikatu COVID / /Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Reni Jusis – Je suis Reni – koncert w Zaklętych Rewirach Wrocław

FALSTART: Lucyd & Yes Stanley

Cz, 09 grudnia 2021
godz: 23:00

Reni Jusis – Je suis Reni – koncert w Zaklętych Rewirach Wrocław

GARDENSTATE (ANJUNABEATS) @WROCŁAW

Pt, 10 grudnia 2021
godz: 23:00

od 50 PLN
Reni Jusis – Je suis Reni – koncert w Zaklętych Rewirach Wrocław

Marsh (Anjunadeep) @ Wrocław

Pt, 10 grudnia 2021
godz: 23:00

od 50 PLN
Reni Jusis – Je suis Reni – koncert w Zaklętych Rewirach Wrocław

WE LECIM w/ CHINO live, MONSTER

Pt, 10 grudnia 2021
godz: 23:00

Reni Jusis – Je suis Reni – koncert w Zaklętych Rewirach Wrocław

Hardwagon: Który to twój rave?

Pt, 10 grudnia 2021
godz: 22:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →