INTRO festival 2016

Festiwale
Electronic Techno

Sobota, 06 sierpnia 2016
godz: 17:00

Zamek Piastowski

ul. Zamkowa 2, Racibórz

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

ARTYŚCI:
Live Acts: ONUKA (UA) , Jacek Sienkiewicz (PL) , Micronaut (DE) , Sarcast (PL). DJ Sets: Nakadia (TAI) , Chris Sadler (GB) , Robbie&Juvi (CZ) , Seb & Rodrigezz (PL) , Furrier (PL). VJ: Tving Stage Design (mapping 3D / stage / general) , Fly Honey (stage). Painting: Richie Mozger Madano. Fashion/Tattoo: Obrazy Do Noszenia, PAPU, SIŁA, GET ODN i inni…

Ceny biletu od 35zł.

Zamek Piastowski wypełniony elektroniką i skanerami Martina tworzy paradoks – miks przeszłości z przyszłością. INTRO to jakościowo inny projekt elektroniczny. Nastawiony na kontrast. W tym roku dodatkowo ultranowoczesny mapping 3D na bryle XIII-wiecznej kaplicy zamkowej, tworzony przez uznanych kreatywnych z Tving Stage Design.

Z nowości będzie odmieniona scenografia, ogromna kurtyna ledowa VJ-ów i wielobarwne fixy laserów. Łączymy festiwal muzyki elektronicznej ze sztuką światła. Mamy przełom techniczny. Brzmienie, światło, peryferia… Zamek stał się „spiritus movens”.

INTRO to freaki, artyści i My – ludzie którzy szukają nowych form kultury, sztuki nowych mediów i wyśmienitej zabawy. INTRO nie prześciga się headlinerami, tylko duchem i kontrastem. Po kilkudziesięciu latach w Raciborzu odremontowano piękny zamek, wraz z nim nakreśliła się mapa postępowego festiwalu, warsztatów tattoo, malarstwa, mody, food tracków, raciborskiego Zamkowego (1567r), grafity malowanych na żywo i kołyszącego bansu na granitowym dziedzińcu.

INTRO to 10 godzin wyszukanych DJ’ów i składów elektronicznych. Staramy się mieszać nurty i prezentować rzeczy szczególne na zamku:

Live Acts :

Onuka (UA)
ukraińskie odkrycie i bez wątpienia produkcja world class. Fenomenalne zjawisko, bo trudno ich nazwać zespołem. To zjawisko. Koncert z najwyższą oprawą techniczną w składzie 8 osobowym. Doskonały wokal i elektronika pomieszana z tradycyjnymi instrumentami (flety, waltornia, puzon, bandura)

The Micronaut (DE)
mieliśmy okazję posłuchać nowego materiału, z którym przyleci do Polski… brzmienie, nietypowy sposób grania, miłość do szczegółów, zabawa kontrastami, łamanie rytmów… Ktoś powie – Fatboy Slim z odrobiną dubstepu i nostalgii. Nie, to niemiecki twórca, producent i absolutnie dojrzały multiinstrumentalista, którego moment właśnie nadszedł.

Sarcast (PL)
dwójka Kaszubów stworzyła dla siebie gatunek electro hop – nie łatwo ich zaszufladkować. Bardzo ciekawa pozycja, oryginalna rodzima produkcja i pomysł na siebie.

Jacek Sienkiewicz (PL)
nasza marka eksportowa na rynki światowe Mimo, że grał na największych festiwalach – Nature One, I Love Techno, Awakenings, Detroit Fuse Festival, Mutek czy Transmediale nie unika eksperymentalnych eventów. Doskonały warszawski aranżer i ZAWSZE niekomercyjny producent. Jest chyba najbardziej oryginalnym i szanowanym polskim artystą tworzącym elektroniczną muzykę opartą na klubowych rytmach. Uwielbienie do minimal techno.

DJ Sets :

Nakadia (TAI)
„Tajska królowa Techno” zapracowała na swój przydomek grając na scenach 57 państw świata. Mówią że „mieszka” w samolocie. Kilka miesięcy w roku spędza w Berlinie tworząc deep house, tech-house i minimal techno.

Chris Sadler (GB)
brytyjczyk który pokochał Pragę. Angielski Magazyn Mixmag opisał go jako „epicentrum sceny dźwiękowej funky house”. Na zamku zagra w gatunkach: techno, tech-house.

Robbie&Juvi (CZ)
bardzo pozytywny czeski duet. Ich występy Back 2 Back to interakcja z ludźmi w rytmach house, deep house, minimal.

Seb&Rodrigezz (PL)
znany wrocławski duet. Rezydenci wrocławskiego klubu Pralnia. Ponad 14 letnie doświadczenie djskie. Gatunek: deep house, tech house, electronic.

Furrier (PL)
raciborski rezydent wszystkich imprez electro. Gatunek: deep house, tech house, electronic.

Dużo atrakcji bedziemy dodawać w trakcie – inwencja pozytywnych ludzi nas wciąż zaskakuje…

I N T R O Festival po raz trzeci.
(więcej info na fanpage)