Wojtek Mazolewski Quintet

Koncerty
Instrumental

Czwartek, 19 kwietnia 2018
godz: 22:15

,

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Z okazji odbywającego się w Poznaniu festiwalu Spring Break, 19 kwietnia mamy dla Was prawdziwą muzyczną ucztę. Przy współpracy z festiwalem ustaliliśmy, że koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet odbędzie się tak abyście mogli zdążyć na Stary Dworzec i nie przegapić festiwalowych występów.
Start: 22:15 / Wstęp WOLNY!

Niesieni fantastycznym koncertem na Tallinn Music Week kwintet Wojtka Mazolewskiego będzie w drodze na największy na świecie showcase jazzowy jazzahead! w Bremie gdzie zagrają 21 kwietnia!
Liczymy, że przybędziecie tłumnie aby dać jak najwięcej pozytywnej energii naszemu eksportowemu zespołowi jazzowemu. 🙂

Wojtek Mazolewski – mówią o nim propagator jazzu. Basista, kompozytor, producent. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Lista jego muzycznych partnerów jest bardzo długa (m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych). Autor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Japonii.

Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. To na występach „live” można poczuć moc ostatniego albumu kwintetu „Pola” oraz usłyszeć jak jej historia pisze się ciągle na nowo. To popis muzycznego dream team’u Mazolewskiego z Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskiego, Oskarem Toroka i Qbą Janickim.

Album Polka od momentu wydania zabrzmiał w 21 krajach na trzech kontynentach podczas 200 koncertów. Muzyka kwintetu porywała publiczność na najwięszych festiwalach niedostępnych niedostępnych dotąd dla jazzu. „Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.” – pisał portal Jazz soul.pl.

„Polka” już po pół roku od wydania uzyskała Status Złotej Płyty, a po trzech Platynowej!!!

Muzyka kwintetu Wojtka Mazolewskiego brzmiała na Liście Przebojów Polskiego Radia oraz w notowaniach najlepszych utworów Gillesa Pettersona, legendarnego DJ Radia BBC. Nareszcie jazz gościł w czołowych programach telewizyjnych a koncerty transmitowała polska telewizja i zagraniczna telewizja. Kontynuacją albumu jest singiel London, który ukazał się w 2017 roku w Wielkiej Brytaniii na płytach winylowych nakładem wydawnictwa Lanquidity Records. Gilles Peterson legendarny DJ Radia BBC wybrał utwór „Theme De Yoyo” do zestawienia 50 najlepszych utworów 2017 roku.

Wojtek Mazolewski energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie jego kwintetu, nawiązujące do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina.