WIR #2: Ellen Allien

Clubbing
House Techno

Piątek, 22 lutego 2019
godz: 23:00

Tama

ul. Niezłomnych 2, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

WIR nie jest zwykłą serią imprez. To święto muzyki klubowej, na które ściągamy do Tamy elitę światowej elektroniki.

Po bardzo dobrze przyjętej inauguracji pora na kolejną odsłonę naszego flagowego cyklu. 22 lutego Poznań odwiedzi postać totalnie z innej planety, która jako DJ-ka, producentka, właścicielka labelu i wszechstronna artystka od lat kształtuje świat muzyki elektronicznej – Ellen Allien.

Towarzyszyć jej będą założycielka Tamy, Joana oraz Aksamit, związana z kolektywem Affekt A i wrocławskim klubem Projekt Pralnia.

Na dorobek producencki Ellen Allien składa się dziesięć albumów i niezliczona ilość EP-ek, oscylujących wokół IDM, experimental techno i minimalu, ale równie interesujące są jej eklektyczne, pełne niespodzianek sety, w których doskonale łączy techno, acid i freak house. Jej wytwórnia BPitch Control na stałe wpisała się w historię współczesnej elektroniki dzięki współpracy z takimi artystami jak Moderat, Ben Klock czy Paul Kalkbrener, który wydał tam swoje pierwsze produkcje. Wobec całego zamieszania w techno galaktyce Ellen Allien pozostała jednak człowiekiem i uwielbia dzielić się swoim entuzjazmem do muzyki z innymi, od lat kształtując klubowy krajobraz Berlina i globalną kulturę muzyki elektronicznej.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

WIR #2: Ellen Allien Poznań

Shilpa Ray w KontenerART 18/07

Cz, 18 lipca 2019
godz: 20:00

WIR #2: Ellen Allien Poznań

ŻAL w KontenerART 19/07

Pt, 19 lipca 2019
godz: 20:00

WIR #2: Ellen Allien Poznań

Garden of God #8: Fort II

Sb, 20 lipca 2019
godz: 22:00

od 25 PLN