Vivisesja Satellite prezentuje: Silkworms Night vol. 1

Clubbing

Piątek, 11 czerwca 2010
godz: 22:00

Eskulap ACK

ul. Stanisława Przybyszewskiego 39, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pierwsza impreza z cyklu Vivisesja Satellite zapowiadającego Międzynarodowy Festiwal Nowych Zjawisk Audiowizualnych Vivisesja, który odbędzie się w tym roku między 24 a 27 listopada. Pretekstem do jej zorganizowania jest premiera bloga oraz profilu na portalu społecznościowym Myspace związanych z projektem Silkworms propagującym grafikę warsztatową i użytkową. Gwiazdą wieczoru będzie Paul Mogg, gość, który jak mało kto opanował sztukę didżejską, prawdziwy wirtuoz decków i facet, który współpracował z najważniejszymi wytwórniami w branży (DFA czy Gigolo – mówią same za siebie). Zapowiada się prawdziwa uczta dla fanów połamanych elektryzujących bitów, którzy kochają jedyny w swoim rodzaju skorodowany groove i wiedzą, co to prawdziwy rave. Ponadto wystąpi grupa 1a2v1 z Czech, która gościła już na ubiegłorocznej edycji Festiwalu Vivisesja, a ich audiowizualny show spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności. Line up uzupełnią TV Tom, pochodzący z Wrocławia producent i dj oraz grafik ukrywający się pod pseudonimem Peak 21 oraz Mental/Kukabara Soundsystem. Michał Mierzwa/Antistatic Family zaprezentuje swoje najnowsze wizualizacje inspirowane typografią. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa prac czeskiego studia Anymade oraz prac artystów związanych z projektem Silkworms.

 

PAUL MOGG bio (za www.muzikanova.pl)
Był czas kiedy brytyjski Bristol okazał się dla nowych brzmień jednym z bardziej wpływowych i zarazem medialnych miast w Europie. Nie chodzi tutaj tylko o masowo adorowany trip-hop, ale także o bardziej zakręcone brzmienia nowej elektroniki. Luke Vibert, dj Shadow, UNKLE czy dj Krush – żyjące legendy bristolskiego MoWax. Ich równie uzdolnionymi kumplami  z wytwórni byli the Psychonauts. Ci jednak dość wczesnie porzucili wyspiarskie otoczenie  i zabierając zebrane doświadczenie odważnie wpisali się w dorobek International DeeJay Gigolo. Wytwórni ideowo im bliższej, muzycznie bardziej zróżnicowanej i przez to życiowo ciekawszej.

 

 

W tej perspektywie pewnym zaskoczeniem może wydawać się to, że pierwszy album Psychonauts „Song for creatures“ przynósł jednak muzykę typowo wyspiarską. Pełną leniwych, choć muzycznie i aranżacyjnie wypieszczonych kawałków. Mimo, że różna  od stereotypu „muzyki z Gigolo“ została bardzo dobrze przyjęta na Starym Kontynencie  i przyniosła także kilka prawdziwych klubowych przebojów. Największym z nich bez wątpienia stał się „World Keeps turning“, który doczekał sie niezliczonej ilości mixów i był ozdobą bardzo wielu mixowanych albumów (np. Superpitcher „Today“ czy kompilacje londyńskiego Fabric). Ilość mixów, ich zróznicowanie a także zainteresowanie nimi, było tak duże, że dj Hell zdecydowal sie „wypuścić“ na Gigolo album (2×12) tylko z tymi mixami.

 

Na polu sztuki djskiej Psychonauts od wielu już lat reprezentuje Paul Mogg. W swoich setach nie boi się on używać kontrastowych połączeń. Bez wahania lączy ambitne kawałki z klubowymi killerami, dzieki czemu uzyskuje zaskoczenie i buduje nową „jakość“. Gwarantuje to niezwykłą, absolutnie niebanalną a jednocześnie bez dwóch zdań szalenie energetyczną zabawę. W perspektywie swojego wieloletniego doswiadczenia djskiego – zaczynał przecież w połowie lat 90-tych – nabrał koniecznego dystansu nie tylko do muzyki. Dzisaj dzieląc życie pomiędzy Paryż, gdzie mieszka (to miasto jest wszak azylem i wylęgarnią dla nowej pokręconej parkietowej elektroniki), i Berlin, gdzie ma studio, udziela się w bardzo wielu różnych projektach. Od produkcji hip-hopowych do aranżacji djskich dla Roisin Murphy na żywo. W swoich setach udowania, że najważniejsza jest wyobraźnia i styl… i odrobina piorunującego electro.

 

http://www.youtube.com/watch?v=4KA30z6vc3w
http://www.youtube.com/watch?v=tKaBuVd3FHY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GJXcO9h5zH4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=s1ZEozaE-WE&feature=related

 

1a2v1
Czeski tandem Jaroharo i VJ Kolouch, który powstał w 2007 roku w Pradze. Za stronę muzyczną odpowiedzialny jest Jaroharo, a za obraz, tworzący bajkowe krajobrazy  VJ Kolouch. Swój styl muzyczny określają jako electro i techno rap. W ich realizacjach widoczne są wpływy mrocznej odmiany synth popu lat osiemdziesiątych.

 

http://www.1a2v1.com/
http://www.myspace.com/1a2v1live

 

VJ Kolouch:
http://www.myspace.com/vjkolouch

Anymade studio:
http://www.anymadestudio.com/

 

TELEVISION TOM to pochodzący z Wrocławia producent, okazyjnie udzielający się także jako didżej. W swoim autorskim repertuarze jak i setach porusza się po całym gatunkowym spektrum, wyłapując i adaptując na swój własny sposób rzeczy z pogranicza surowego electro, melodyjnego tech-house’u i minimalu – nie stroniąc przy tym od głębokiego dubowego brzmienia.  Czerpiąc z najlepszych muzycznych tradycji Chicago, Detroit czy też Kolonii tworzy mikstury, które nie pozwolą pozostać słuchaczowi obojetnym.

www.myspace.com/pocketponey
www.soundcloud.com/television_tom


MENTAL (Kukabara Soundsystem)

www.myspace.com/kukabarasound


MICHAŁ MIERZWA (Antistatic Family)

Michał Mierzwa, absolwent ASP w Poznaniu. Członek grupy audiowizualnej Antistatic Family i jednocześnie postać wyróżniająca się na polskim rynku, a wizualizacje na żywo to tylko jedna z przestrzeni jego aktywności. Z powodzeniem działa także na polu grafiki i identyfikacji wizualnej, Współtworząc studio kreatywne Uniforma (www.uniforma.pl) jest autorem elementów identyfikacji wizualnej dla TVP Kultura, realizowanego przez TVP2 Sopot Hit Festiwalu, czy Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Short Waves (www.shortwaves.pl). Od lat aktywnie wpływa na polską kulturę będąc odpowiedzialnym za oprawę wizualną i merytoryczny rozwój polskiej edycji Festiwalu Future Shorts (www.futureshorts.pl) i Festiwalu Nowych Zjawisk Audiowizualnych Vivisesja (www.vivisesja.pl).

 

Robi wizualizacje od 2002 roku. Przez ten czas robił wizualizacje na terenie całej Polski i poza nią, m.in. w Londynie czy Berlinie.

 

www.antistaticfamily.com
www.yotube.com/antistaticfamily

 Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Vivisesja Satellite prezentuje: Silkworms Night vol. 1 Poznań

Zaćmienie #23

Sb, 22 lutego 2020
godz: 23:59

Vivisesja Satellite prezentuje: Silkworms Night vol. 1 Poznań

Rebeka dj set na Rewirach

Sb, 22 lutego 2020
godz: 20:00

Vivisesja Satellite prezentuje: Silkworms Night vol. 1 Poznań

Rebeka

Sb, 22 lutego 2020
godz: 19:00