TRESOR 55 – REAKTYWACJA Stewart Walker

Clubbing

Piątek, 09 lutego 2007
godz: 0:00

Eskulap

ul. Stanisława Przybyszewskiego 39, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie


Mamy dla Was 4 wejściówki:

Wśród osób, które wyślą maila na adres: [email protected] rozlosujemy wejściówki na TRESOR 55 – REAKTYWACJA Stewart Walker .  W mailu należy podać imię i nazwisko oraz nr tel. kontaktowego, w temacie wiadomości proszę wpisać nazwę imprezy.

Urodzony w 1974 roku Stewart Walker należy do grona pierwszych amerykańskich „elektroników“ którzy swoja muzyczna karierę najmocniej rozwijają w Europie.

Mimo, że pierwsze jego nagrania  powstałe w 1997 roku trafiły na rynek za pośrednictwem Matrix Records z Detroit, nie należy on od właściwie do najsilniejszej klasycznej amerykańskiej fali Detroit Techno. Pochodząc z Bostonu (to jeden z nasilniejszych ośrodków akademickich w USA znany z Uniwersytetu Harvarda i MIT) należy od do pokelenia „college techno“ czyli młodych wykztałconych amerykanów, na których eksplozja muzyki z Detroit wywarła takie piętno, że poświęcili temu dosłownie całe swoje życie. Ich indywidualne podejście do barw i kompozycji pozwoliło stworzyć niezwykle urzekającą, pełną indywidualizmu z silnym udzałem nowoczesnej elektroniki. W ich naganiach na powrót zagościła muzyka, w miejsce nurzących często hałasu i szybkości.

W wielu nagraniach Stewarta ciągle dominuje muzykalność i dzwiękowa różnorodność mimo, że to klasyczny minimal. To dobrze, że ciągle nie roztrzygną on też do końca podstawowych dylematów na jakie natrafiją producenci  muzyki elektronicznej. Dzielnie dzieli ja pomiędzy tzw. hard and soft (sprzętową czy softwarową) oraz – co najważniejsze – pomiedzy danceable and listenable. Wzbobacona unikatowym smakiem muzycznym Walkera jest interesująca dla wszystkich, którzy przychodzą do klubu się tylko zabawić, a także dostatecznie nowoczesna, poszukująca i zaaawansowana aby stanowić zainteresowanie ambitnej publiczności.

Przez wiele lat dłu iej już muzycznej kariery Walker zdobył spore uznanie w Europie. Pomogło mu w tym także to , że przez wiele lat za jego – właściwie – koncerty (gra on zawsze na żywo z maszyn i  czasem zlaptopa) odpowiadała agencja Cocoon Svena Vath’a. Oczywiście decydujace znaczenie miała tutaj ogromna liczba wydawnictw trafiająca na rynek za pośrednictwem samy najważniejszych wytwórni europejskich takich jak Tresor, M_nus, Force Inc. czy Mille Plateaux.

Rownolegle Stewart rozwija własne wydawnictwo Persona Rec. za pośrednictwem, k†orego pojawia się także sporo jego nagrań. Jak sam mówi nazwa pochodzi stąd, że chce  „… dostarczyć więcej ludzkiej indywidualności do muzyki techno, tak aby nadal nadając się na dancefloor często mogłabyć grana w iPod’ach“.

Stewart Walker zagra w Poznaniu 9 lutego na kolejnej imprezie Tresora. Dwa tygodnie później pojawi się w katowickim Mega Clubie.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

TRESOR 55 – REAKTYWACJA Stewart Walker Poznań

The Dumplings – Poznań – II Termin

Śr, 18 grudnia 2019
godz: 20:00

od 70 PLN
TRESOR 55 – REAKTYWACJA Stewart Walker Poznań

Bambounou • François X | Tama

Pt, 20 grudnia 2019
godz: 23:00