THE : DISCO pres. Permanent Vacation Dj’s

Clubbing

Sobota, 12 grudnia 2009
godz: 22:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

THE DISCO –  Jeśli myślicie, że disco to przebrzmiały gatunek z minionej epoki to znaczy, że ostatnie kilka lat spędziliście na Marsie. Rok 2009 bez chwili zastanowienia można nazwać rokiem disco. Rzesza utalentowanych młodych producentów i dj’ów, wspomaganych przez najmodniejsze ostatnio wytwórnie, jak DFA, ESKIMO, GOMMA, PERMANENT VACATION czy INTERNASJONAL, skutecznie przywróciła muzykę disco do życia, nadając jej nowe brzmienie i ubierając ją w nowe szaty skrojone na miarę XXI. wieku.

Powstały w latach 70-tych gatunek dorobił się przez lata niezliczonej ilości odmian i wariacji, będąc inspiracją dla całej współczesnej muzyki elektronicznej i tanecznej. My również nie narzucamy żadnych ograniczeń i razem z naszymi znamienitymi gośćmi chętnie będziemy eksperymentować i poszukiwać, czyniąc nowoczesną odmianę disco  naszą kotwicą. Podczas cyklu THE DISCO, przestrzeń SQ wypełnią pulsujące linie basu, motoryczne rytmy perkusji, funkujące linie gitary, zmysłowe wokal i oczywiście kilka tysięcy rytmicznych klaśnięć. Disco never looked so good, a nasz nowy cykl powstał po to aby wam ten “look” pokazać.

Gwiazdami premierowej edycji cyklu będą założyciele monachijskiej wytwórni Permanent Vacation, która jest w tym momencie czołową oficyną wydającą i promującą nowe disco  oraz Maximillian Skiba – czołowy polski producent tego gatunku, którego produkcje ukazały się m.in na  Gommie i paryskim Skylaxie. Support zapewni Zambon – wespół z SQ, inicjator cyklu i połowa kolektywu Kukabara Soundsystem.

Muzycznie tak usłyszysz:

Zambon – THE DISCO promomix
http://soundcloud.com/zambon/the-disco-promomix

PERMANENT VACATION DJ’s

Wiele wody upłynęło w Izarze od kiedy dyskotekowa kula, po raz pierwszy, zawisła nad parkietem w monachijskich dyskotekach w latach 70-tych. 30 lat później jej motor zyskał nowy akumulator, a kula błyszczy się bardziej niż kiedykolwiek. Częściowo za ten renesans muzyki disco odpowiedzialny jest monachijski label PERMANENT VACATION.

 

Założona przez TOMA BIOLY i BENJAMINA FRÖHLICHA w 2006 roku wytwórnia, nie tylko przetrwała w bezwzględnej dżungli nowoczesnej muzyki tanecznej, ale również potwierdziła i ugruntowała  swoją pozycję jednego z liderów nowego DISCO MOVEMENT i jego wariacji w postaci BALEARIC, COSMIC, KRAUTROCK czy PROTOHOUSE, które w ostatnim czasie stały się ponownie bardzo popularne na całym świecie.

Jednak samo prowadzenie labelu im nie wystarczało i tak (również) pod pseudonimem PERMANENT VACATION zaczęli produkować własne kawałki.

Do tej pory mają na końcie bardzo ciepło przyjęty remix Woolfy & The Projections, który zyskał uwielbienie takich osób jak DJ HELL, PRINS THOMAS, TODD TERJE czy DIXON jak i również debiutancką epkę, którą nagrali wraz z divą neo disco Kathy Diamond zatytuowaną “TIC TOC”. Oczywiście wszystkie produkcje wyszły nakłądem ich własnej wytwórni, na której niebawem ma ukazać się ich debiutancki longplay.

Jako didżeje panowie z PERMANENT VACATION nie ograniczają się do jednego stylu. Ich sety to mieszanka neo disco, dub-techno, slow-mo house’u, retro electro, psychodelicznego disco czy leftfield popu. Do dziś dzielili scenę z takim osobistościami jak:  Lindstrom & Prins Thomas, Chateau Flight, Superpitcher, Holy Ghost!, Hercules & Love Affair czy Maurice Fulton.

http://www.perm-vac.com/
http://www.myspace.com/permanentvacationrecords

http://www.youtube.com/watch?v=lb4g5zTwjMo

 Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

THE : DISCO pres. Permanent Vacation Dj’s Poznań

BLACK RIVER – Poznań

Pt, 26 kwietnia 2019
godz: 20:00

od 50 PLN
THE : DISCO pres. Permanent Vacation Dj’s Poznań

All Them Witches – Poznań

Śr, 01 maja 2019
godz: 19:00

od 69 PLN
THE : DISCO pres. Permanent Vacation Dj’s Poznań

STEVE HACKETT

Pn, 06 maja 2019
godz: 20:00

od 169 PLN