Ritualis #3: Johannes Heil / Jurek Przeździecki

Clubbing
Techno

Piątek, 09 lutego 2018
godz: 23:00

Tama

ul. Niezłomnych 2, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Ritualis #3
Line-up:

Johannes Heil LIVE (Cocoon / Kanzleramt Music / EXILE)
Jurek Przezdziecki LIVE (International Day Off / Cocoon)
Gary Holldman (International Day Off / TAMA)
PLEBS (International Day Off / Rezonal)

Johannes Heil – 11 autorskich albumów, blisko 70 EPek dla tak renomowanych labeli jak: Cocoon, Kanzeleramt, Datapunk czy Klang Elektronika… Obecny na scenie od ponad 20 lat, żywa legenda niemieckiej muzyki elektronicznej. Jest jedną z tych postaci, który każdy fan techno po prostu musi znać.

W 1995 roku pojawiła się pierwsza 12-stka „Die Offenbarung”, a w 1998 roku debiutuje własnym albumem „Realiti To Midi”, dla wielu jednym z najlepszych albumów techno wszech czasów. Rok później pojawił się album „Illuminate The Planet”. Poszczególne utwory to nie jednostajna i powtarzalna muzyka – każdy jest inny, z innym oryginalnym pomysłem. Są tu mocne klubowe tracki, prawie hip hopowe rytmy, wokale, ambient, a wszystko podane w świetnym, bardzo monumentalnym stylu, co powoduje, że niektóre z utworów to prawdziwe „techno-symfonie”. Taka muzyka musiała zadziałać na słuchaczy – album przez wielu zostaje uznany za najlepszy w 1999 roku, a wytwórnia Kanzleramt rozwija się na tyle, że w rankingach wyprzedza nawet Tresor.

Johannes Heil został jednym z współproducentów albumu Svena Vatha – Contact. Fani jednak wyczekiwali kolejnego autorskiego albumu. „Future Primitive” na pewno wywołał zaskoczenie u tych, którzy kojarzyli Heila wyłącznie z mocnym tanecznym techno. Dla zawiedzionych skompilował „Feiern” album zawierający najlepsze kawałki, które wcześniej ukazały się wyłącznie na winylu.

Duża porcja świeżego materiału artysty ukazuje się na początku 2002 roku – album „Heilstyle”. Tytuł nie może być przypadkowy – muzyka to mieszanka tego, co Heil tworzył wcześniej, czyli klubowe hity, symfoniczne, podniosłe klimaty a także bardziej melodyjny materiał. Muzyka oczywiście jak zawsze doskonale przygotowana – żadnych prostych monotonnych pętli, ale dokładnie rozbudowane techno tracki.

Następnie artysta wydał album „The World” nakładem labelu Anthonego Rothera Datapunk oraz „Freaks R Us” dla Klang Elektronik. Dziewiątym albumem jest „Loving” wydany nakładem Cocoon Recordings. To mocno tech-housowy album z dużą ilością funku i dobrego groove, wspaniale nadający się na dzisiejsze parkiety.

10. album został wydany w EXILE – wytwórni, którą Johannes założył wspólnie z przyjacielem Markusem Suckutem. Jego dotychczas ostatni album ukazał się pod koniec 2017 roku.

Johannes Heil LIVE (Cocoon / Kanzleramt / EXILE)
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/johannesheil
FB: https://www.facebook.com/johannesheilofficial/

Jurek Przezdziecki LIVE (International Day Off / Cocoon)
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/jurekprzezdziecki
FB: https://www.facebook.com/Jurek.Przezdziecki/

Gary Holldman (International Day Off / TAMA)
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/garyholldman
FB: https://www.facebook.com/garyholldman.official/

PLEBS (International Day Off / Rezonal)
FB: https://www.facebook.com/PLEBS/

Tix: 20/25 PLN (przedsprzedaż – wkrótce) / 30 PLN (na wejściu)Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Ritualis #3: Johannes Heil / Jurek Przeździecki Poznań

BLACK RIVER – Poznań

Pt, 26 kwietnia 2019
godz: 20:00

od 50 PLN
Ritualis #3: Johannes Heil / Jurek Przeździecki Poznań

All Them Witches – Poznań

Śr, 01 maja 2019
godz: 19:00

od 69 PLN
Ritualis #3: Johannes Heil / Jurek Przeździecki Poznań

STEVE HACKETT

Pn, 06 maja 2019
godz: 20:00

od 169 PLN