Rat Kru gra w KontenerART 19/06

Koncerty
Rat Kru gra w KontenerART 19/06

Sobota, 19 czerwca 2021
godz: 20:00

KontenerART

Nad Wartą, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie.. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną (i hypemeńską) Rat One (zwany również Witkiem lub Wódkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej Papa Musta (Winogradzki Lew) maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).
Ich „zerowa” płyta ”RAT” łączy dub, hip-hop i elektronikę. Znacznie dalej idzie tzw. Właściwy debiut czyli, „Rok Szczura” (Kayax) – oto na palecie pojawiają się rave i euro-house i … szczur raczy wiedzieć co jeszcze Trzeba po prostu sprawdzić. Premiera płyty zbiegła się z teledyskiem do utworu „Cześć”. Klip nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki zwanego „Tulipanem” – słynnego uwodziciela i złodzieja, idola i mentora Papy Musty. Zawieście oko również na innym teledysku/klipie – „Zły”, bo jest tam cały nieprawdopodobny wizerunek sceniczny duetu jak na dłoni!
Najnowszy album ukaże się już za chwilę i otrzyma tytuł „Winogrady” – na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł (i w której mają swoją kanciapę do produkcji i pomysłów oraz… kawałek boiska koszykarskiego). Singlem promującym album są słynne już „Grzyby” z udziałem Mery z Polski, a na płycie nie zabraknie też i innych gości. Sporo tego nowego materiału można usłyszeć podczas aktualnych koncertów. Zapraszamy!
ZŁY

CZEŚĆ

PIEKIELNY PIES (dancehall Dub style)

LĄDUJEMY (raggamuffin / onUsound)

GRZYBY (feat. Mery z Polski)

EGOSprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Rat Kru gra w KontenerART 19/06 Poznań

Latin & Afro Zone

Cz, 24 czerwca 2021
godz: 18:00

Rat Kru gra w KontenerART 19/06 Poznań

Klangkuenstler | Tama

Pt, 25 czerwca 2021
godz: 23:00

Rat Kru gra w KontenerART 19/06 Poznań

NEEVALD NAMESDAY

Pt, 25 czerwca 2021
godz: 18:00