Premierowy koncert zespołu Smutne Piosenki

Koncerty
Chill out Electronic Pop / Rock

Czwartek, 14 czerwca 2018
godz: 20:00

Dragon

ul. Zamkowa 3, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Serdecznie zapraszamy 14 czerwca, o g. 20.00 do Małego Domu Kultury w klubie Dragon w Poznaniu na koncert zespołu Smutne Piosenki, który uczci premierę długo wyczekiwanej debiutanckiej płyty, „Dziki ogród”.

WSTĘP WOLNY!

https://www.facebook.com/events/806419039548123/

Smutne Piosenki i ich pierwszy autorski album „Dziki ogród”!

Zagrali mnóstwo koncertów, w czasie których dali się poznać jako genialni muzycy. Świetnie czują się w jazzie i poezji śpiewanej, flirtując umiejętnie z popem, elektroniką, a nawet folkiem – i taka jest ich pierwsza płyta „Dziki ogród”, która w wersji digitalnej ukazała się 26 majahttps://smutnepiosenki.bandcamp.com/

Urzekająco zaśpiewana, z melodiami, których nie da się zapomnieć. Jednym słowem: okno do poetyckiego, lecz naturalnego, emocjonalnego, jednak przyziemnego, wewnętrznego świata.

Zawartość debiutanckiej płyty studyjnej zespołu Smutne Piosenki najlepiej oddaje jej tytuł. „Dziki ogród” to nieskrępowana plątanina gatunków, stylów, nastrojów, uczuć i tematów, a przy tym bardzo melodyjna.

„Jest coś niesamowicie urokliwego w tej piosence. Zgrabne połączenie tradycji z nowoczesnością, kompozycja ciekawie się rozwija i posiada niebanalny tekst. Bardzo fajna barwa głosu wokalistki. Duża przyjemność słuchania” – to słowa Dyrektora Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu na temat tytułowego utworu.

„Dziki ogród” ma już na koncie sukcesy – piosenka przyciągnęła uwagę Marii Sadowskiej w konkursie SKODA Auto Muzyka 2017, zdobyła nagrodę jury pod przewodnictwem Natalii Przybysz na Zimowej Giełdzie Piosenki 2017, przez kilka miesięcy utrzymywała się w pierwszej dziesiątce rankingu „Będzie głośno” radiowej Czwórki i nieomal wygrała eliminacje Narodowego Centrum Polskiej Piosenki do zeszłorocznych opolskich Debiutów. Po rekomendacjach od Piotra Stelmacha, Krzysztofa Dominika i Rafała Poliwody zabrakło jej do zwycięstwa dwóch punktów.

Dodatkową wartością jest wizualna oprawa albumu – Rozalia Ogonowska − zainspirowana utworami, stworzyła baśniowy niepowtarzalny świat.

Edycja limitowana zawiera dziesięć niepublikowanych wcześniej utworów, a także bonus track – muzyczną interpretację wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, „Deszcze”.

„Młoda polska muzyka jest w ostatnich latach kopalnią talentów, ale od jakiegoś czasu da się zaobserwować w tej wdzięcznej materii pewien niepokojący schemat − jeśli jakaś utalentowana dziewczyna umie śpiewać oraz wyposażać piosenkę w intrygujące związki frazeologiczne, prawie zawsze stworzy duet z kolegą / kandydatem na swojego chłopaka / byłym chłopakiem (niepotrzebne skreślić), który zręcznie obsługuje rozliczne instrumenty na czele z… laptopem. Przyznaję − przejadła mi się ta formuła. Zespół Smutne Piosenki ma złą nazwę, inspiracje czerpie z muzyki uważanej w kręgach hipsterkich za obciach oraz wplata do swoich utworów jazzowe nuty. Wśród fanów trampek znanej firmy to − przynajmniej teoretycznie − porażka. Ja też jestem fanem tych trampek i kibicuję tej ekipie. Bo „niepopularne” bardzo często oznacza „wartościowe”. Piejcie, kury, piejcie.”

Piotr Stelmach

Lista utworów:

1. Intro introwertyczne

2. Gdzie oni poszli

3. Do dna

4. Niedobry dzień

5. Deszczobieg

6. Euforia

7. Przysłowia

8. Dziki ogród

9. Naked in the snow

10. Proszę o jedno

Bonus:

1. Deszcze

https://www.youtube.com/watch?v=XDSkDVNxZKw

Sponsor: Aquanet SA

Patroni medialni: Radio Afera, Radio Poznań, muzykoholicy.com

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Premierowy koncert zespołu Smutne Piosenki Poznań

Pølygon: Der Anfang!

Sb, 19 października 2019
godz: 23:00

Premierowy koncert zespołu Smutne Piosenki Poznań

Weiss Video Orchestra | Tama

Sb, 19 października 2019
godz: 22:00

od od 35 PLN
Premierowy koncert zespołu Smutne Piosenki Poznań

Blask #10 – DJ Seinfeld

Sb, 19 października 2019
godz: 22:00

Premierowy koncert zespołu Smutne Piosenki Poznań

SMÜGY // support: Misspeaks

Sb, 19 października 2019
godz: 20:00

Premierowy koncert zespołu Smutne Piosenki Poznań

19.10 | Gruz By Hrabioza

Sb, 19 października 2019
godz: 23:00