Polish Impact 2

Clubbing

Piątek, 17 lutego 2012
godz: 22:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Po niezwykle udanej pierwszej edycji z KAMP, Rebeką i Super Xiu:
W piątek 17 lutego zapraszamy na drugą odsłonę Polish Impact!
Podobnie jak w listopadzie i tym razem zaprezentują się 3 formacje, a będą to: Oszibarack, Tres B i Bloom.
OSZIBARACK
Wrocławska formacja powstała w 2004 roku, za sprawą czwórki muzyków: DJ Patrisii (wokalistki zespołu Husky), producenta i kompozytora Agima, perkusisty Zmazika i basisty i VJa Tomka.
Już pierwszy występ przed Świetlickim i Ostrowskim spowodował duże zainteresowanie środowiska wrocławskiego, pojawiły się też opinie, że grupa śmiało można pokazywać się na Zachodzie.
Debiutancki album Oszibarack, „Moshi Moshi”, ukazał się już jesienią 2004 roku, a promowany był singlem „Skirts Up”. Zespół wykorzystał zarówno delikatne dźwięki fortepianu, jak i charakterystyczne brzmienia syntezatorów oraz akustyczno-elektryczną sekcję. Muzyka skierowana była głównie do bywalców klubów, choć 12 znajdujących się na tej płycie utworów stanowi pewną zamknięta całość.
25 kwietnia 2008 r. wydali drugą płytę (wytwórnia 2.47 edition). „Plim plum pla”- efekt twórczej kolaboracji z sekcją dętą.

Z zagranicznych wojaży grupy warto wymienić festiwal Godor w Budapeszcie, Groningen i Festiwal Eurosonic, Dublin, Londyn klub A-38.
Przy ich muzyce bawili się fani m.in. na Off Festivalu w Mysłowicach, Open’era i festiwalu Era Nowe Horyzonty. Oszibarack przekroczyli również próg legendarnego studia im. Agnieszki Osieckiej, żeby zagrać na żywo dla trójkowych radiosłuchaczy.
Jak sami mówią o sobie: „Nie unikamy eksperymentów i twórczych kolaboracji. Przełamywanie schematów traktujemy za jedyną regułę, której warto się trzymać. Wkraczamy w kolejny etap przekonani, że wiele fajnych historii przed nami.”|
TRES B
Tres.b tworzą Polka – Misia Furtak i dwóch muzyków o europejsko-amerykańskich korzeniach Olivier Heim i Tom Pettit. Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) „bardzo.b” i jest odnośnikiem do muzyki klasy b – surowej i nieoszlifowanej.
Grupa Tres.b, mimo iż liczy tylko trzech członków, jest prawdziwie międzynarodową formacją. Misia Furtak, która jest wokalistką i basistką pochodzi z Polski, perkusista Tom Pettit jest po połowie Duńczykiem i Anglikiem, z kolei gitarzysta Olivier Heim ma korzenie w Holandii i w USA.

Różne pochodzenie wpływa na odmienne inspiracje poszczególnych członków zespołu, co prowadzi do różnorodności i oryginalność ich muzyki.

Tres.b zadebiutowali na polskim rynku muzycznym jesienią 2010 roku płytą „The Other Hand”. Finalnego szlifu nadał jej w swym nowojorskim studio nadworny producent Nicka Cave’a- Victor Van Vugt, znany ze współpracy z The Bad Seeds czy PJ Harvey. Album zyskał bardzo pochlebne recenzje, a grupa została zaproszona do wzięcia udziału w pierwszej edycji projektu mającego na celu promocję polskiej muzyki eksportowej Don’t Panic! We’re From Poland.
Oficjalna strona:
Bloom
Dojrzewający jak wino pomysł na Bloom zaowocował w 2010 czteroosobowym składem. Dwóch gitarzystów (Dzwon i Śliwa), jeden dj (Prezmo) i jedyna w swoim rodzaju wokalistka (Anna Berni) tworzą kompozycję prawdziwie różnorodną i nadzwyczajnie smaczną. Od siły akustycznych instrumentów, nuty elektroniki i melodyjnego, ciepłego głosu może nieźle zaszumieć w głowie!
Czerpiący inspiracje z gigantów gatunku – Zero 7, Portishead, czy Massive Attack – muzycy pojawili się na rynku stosunkowo niedawno, ale mają już za sobą studyjne nagrania debiutanckiej płyty. Ich profil na Facebooku cieszy się coraz większą popularnością, a oni koncertują, podbijając serca poznańskiej publiczności. Przenikające się wpływy młodości i dojrzałości, entuzjazmu i doświadczenia oraz niepodważalny gust i smak pozwalają im tworzyć rodzimy trip hop, czyli muzykę duszy, której nie tylko się słucha, ale którą się czuje. Muzykę, od której można się uzależnić.

album ‘making of’ : http://vimeo.com/23993963Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Polish Impact 2 Poznań

Centrum: środa // Zariush / LDWQ

Śr, 23 października 2019
godz: 23:00

Polish Impact 2 Poznań

Kasai, FPM8, Meskalina

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

Polish Impact 2 Poznań

Techniküm: Cosmaya / Monster

Cz, 24 października 2019
godz: 22:00

Polish Impact 2 Poznań

Czwartkowe CoCieTrapy #4

Cz, 24 października 2019
godz: 22:00

Polish Impact 2 Poznań

Skalpel Big Band – Poznań

Pt, 25 października 2019
godz: 20:00

Polish Impact 2 Poznań

Polo House | Tama

Pt, 25 października 2019
godz: 23:00