Moonshine 10 Years: Radikal Guru + Baptiste & Mack

Clubbing
Moonshine 10 Years: Radikal Guru + Baptiste & Mack

Piątek, 17 maja 2019
godz: 23:00

Projekt LAB

Grochowe Łąki 5, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Ciężko uwierzyć, że minęło już 10 lat od momentu wydania pierwszej płyty z logiem Moonshine Recordings. Nasz rodzimy (Gdyński) label, który w 2009 roku powstał wyłącznie dla zabawy, początkowo bez ambitnych planów wydawniczych, obecnie ma w swoim katalogu ponad 60 płyt winylowych z udziałem około 50 muzyków i wokalistów z całego świata, w tym z tak odległych zakątków globu jak Jamajka, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia czy Brazylia. Serdecznie zapraszamy na muzyczną ucztę przygotowaną przez artystów ściśle związanych z wytwórnią Moonshine Recordings!

Radikal Guru czyli Mateusz Miller to urodzony w Kwidzynie producent oraz dj. Jest on jednym z niewielu polskich producentów muzyki dub i dubstep rozpoznawalnych na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, uk dub oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu wzbudza szerokie zainteresowanie w bardzo rożnych kręgach muzycznych. Początkowo eksperymentował z muzyką
Trip-Hop, Asian Underground, Drum n Bass i Jungle a w 2005 powstało jego pierwsze demo „The East-West Connection” na którym połączył te style. Przebywał wtedy w Cork w Irlandii, gdzie jego muzyka spotkała się z dużym zainteresowaniem. W międzyczasie w produkcjach RG zaczęło pojawiad się coraz więcej wpływów muzyki Dub i Dubstep. W 2008 zdobył szersze grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Z-Audio/Dubbed Out Records serii winylowych singli, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. Jego kompozycje zostały docenione przez opiniotwórcze audycje radiowe i grane m.in. przez BBC Asian Network, Polskie Radio, Sub Fm, Rinse FM. Energiczne sety Radikal Guru cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności a rosnąca popularnośd przełożyła się na setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie a także w USA, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Rosji, RPA oraz Kenii. Od 2009 roku Radikal Guru współpracuje z polską wytwórnią Moonshine Recordings, nakładem której wydał trzy świetnie odebrane długogrające albumy oraz kilka singli winylowych. W studiu współpracował z wokalistami z najwyższej półki m.in. Earl 16, Solo Banton, El Fata, Cian Finn, Echo Ranks czy Dan Man.
http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial
http://www.radikalguru.com/

BAPTISTE to MC z ponad 20 letnim doświadczeniem w niszczeniu scen i paleniu mikrofonów. Pochodzący z Normandii we Francji, swoją muzyczną podróż jako wokalista oraz frontman rozpoczął w roku 2000, poprzez wydanie 5 utworów razem z Kanka i Oliva z Blackboard Jungle na świetnie odebranym albumie ‘Every Night Is Dub’. To wydarzenie wystrzeliło Baptiste’a na zupełnie nowy poziom rozpoznawalności, zarówno w jego rodzinnej Francji jak i całej Europie, oraz zaowocowało wydaniem kilku płyt winylowych w różnych wytwórniach na początku XXI stulecia. W tamtych czasach Baptiste dzielił scenę z takimi artystami jak Lee ‘Scratch’ Perry , Mad Professor, Asian Dub Foundation, Freestylers, Plastician i wielu innych ze sceny reggae / Dub, był także MC dla wielu producentów muzyki drum&bass i jungle jak Subfocus, Erb N Dub, Aphrodite, Distorted Minds, Coco Back 2 basics. Po pierwszej trasie koncertowej w Azji przeniósł się do Australii w 2010 roku, gdzie stał się aktywistą na rodzącej się lokalnej scenie Sound Systemowej. Na miejscu współpracował z takimi producentami jak DLR, Monkey Mark, Mista Savona oraz Sekkleman, z którym to wydał 2 świetnie odebrane single na Moonshine Recordings. W 2014 roku osiadł w Byron Bay, gdzie wspólnie z Oren Selekta założył kolektyw 4’20 Sound, z którym wydawał kolejne płyty i współtworzył największy w Australii cykliczny event reggae / dub. Był oficjalnym MC podczas australijskich tras koncertowych takich artystów jak Zion Train, Radikal Guru oraz Benny Page. W 2018 roku wraz z Radikal Guru i Sekkleman’em brał udział w dwóch projektach wydawniczych Moonshine Recordings oraz przeniósł się na stałe do Europy. Ma wiele planów koncertowo wydawniczych na nadchodzące miesiące i lata więc koniecznie obserwujcie jego poczynania.
https://www.facebook.com/Baptiste-Deejay-260179531516070/

MACK to trójmiejski dj i promotor, który od ponad dekady działa aktywnie na polskiej scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył wytwórnię Moonshine Recordings, która między innymi za sprawą wydawnictw takich artystów jak Radikal Guru, RSD, DJ Madd czy 6Blocc zyskała spore uznanie na całym świecie. Katalog labelu liczy już ponad 50 wydawnictw winylowych z udziałem producentów i wokalistów z najodleglejszych zakątków globu jak Nowa Zelandia, Australia, Brazylia czy USA.
http://www.moonshine-recordings.com/

https://www.facebook.com/Moonshine.Rec/
https://www.mash-up.pl/

BAR:

– MUKTI
– Timur Oryeh
– Thom OabSprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Moonshine 10 Years: Radikal Guru + Baptiste & Mack Poznań

Perfect Son w KontenerART 23/08

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 20:00

Moonshine 10 Years: Radikal Guru + Baptiste & Mack Poznań

Wosk Sound System All Night Long

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 23:00