Minicromusic tour

Clubbing

Sobota, 14 listopada 2009
godz: 21:00

Cafe Mięsna

ul. Garbary 62, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Wieczór 14 listopada w Cafe Mięsna to kolejny etap inauguracji działalności nowego, rodzimego projektu wydawniczego – Minicromusic Rec. – nastawionego na promocję wszelkich brzmień z pogranicza takich gatunków muzyki elektronicznej, jak deep-tech, tech-house, minimal-tech i techno. Po imprezach w Białymstoku, we Wrocławiu, w Warszawie i Częstochowie przyszedł czas na Poznań.

W czasie imprezy Minicromusic Tour usłyszycie muzykę takich artystów, tworzących brzmienie Minicro, jak Michał Wolski, Mikołaj Menes, Raf Mickiewicz czy Mathias Nova. Każdy z nich zaprezentuje wycinek swojej twórczości w występie w 100 proc. live. Spodziewajcie się dużej dawki techno wskrzeszanego do życia w sposób niepowtarzalny, drugi raz niespotykany. Razem z nimi zagrają, prezentując swoje sety didżejskie, Azab i Joana. Poza czterema liveactami i dwoma setami DJ-skimi, które – mamy nadzieję – zaspokoją Wasze muzyczne oczekiwania, w swoim nieprzerwanym secie widżejskim wystapi Pigs in Space. Za jego sprawą przestrzeń wypełni się barwnymi sekwencjami. Aby zaś każdy zmysł odnalazł coś dla siebie, powietrze wypełnią dalekowschodnie mieszanki zapachów.

Zapraszamy 14 listopada do poznańskiej Cafe Mięsna na kolejną odsłonę działalności Minicromusic Rec., projektu, którego zadaniem jest dostarczanie najwyższej jakości brzmień techno.

Imprezy spod szyldu Minicromusic Tour odbywają się w Białymstoku (Homebar, 3.10), we Wrocławiu (Absynt, 17.10), w Warszawie (Lorelei, 30.10), Częstochowie (Flash Pub, 7.11) oraz Poznaniu (Cafe Mięsna, 14.11).
Do zobaczenia?

 

 

 

Michał Wolski
Warszawski muzyk. Trudno powiedzieć, od jak dawna zajmuje się muzyką. Na początku swojej muzycznej drogi, zafascynowany wirtualnymi syntezatorami spedzał całe noce, układając dźwiękowe klocki w większe konstrukcje. Czuł jednak, że, mimo niemal nieskończonych mozliwosci, jakie oferuje software, czegoś brakowało… Sytuacja zmieniła się dopiero wtedy, gdy w jego otoczeniu pojawiła się pierwsza Maszyna. Pierwszy syntezator, jaki wpadł w jego rece, całkowicie zmienił podejście do brzmienia. Ograniczenia, jakie stawiają syntezatory, okazały się kolejnymi możliwościami, a niedoskonałość dźwieku tylko dodała smaku. Obecnie tworzy tak przy użyciu syntezatorów, instrumentów perkusyjnych czy samplerów, jak i oprogramowania komputerowego. Dopiero połączenie tych dwu sfer pozwala na osiągnięcie oczekiwanych przez niego rezultatów. Twórczość Michała Wolskiego oscyluje wokól takich stylów muzyki elektronicznej, jak techno, tech-house czy minimal techno. Te obszary muzyczne są dla niego tak samo ważne i tam wlaśnie najczęściej zaznacza swoją obecność. Ma jedno, olbrzymie marzenie – aby to, co tworzy, nie tylko jego wprawiało w dobry nastrój. Jest członkiem kolektywów Liquid Sound System, no.tek, Funfte Strasse, związany ze społecznością Warsaw Electronic Festival.

 

Mikołaj Menes
DJ, producent. Muzyczną drogę rozpoczął od klasycznego DJ-ingu. Z początku zafascynowany house’em, dosyć szybko swoje dźwiękowe pasje przeniósł w rejony form minimalistycznych. W swojej twórczości łączy dwa odległe bieguny dźwięków, oscylując pomiędzy oszczędnością przekazu, a industrialno-eksperymentalnymi przestrzeniami. Gatunki, wokół których oscyluje tworzona przez Menesa muzyka, to minimal techno i tech-house. Współtwórca kolektywów Funfte Strasse, Liquidsoundsystem i No.tek. Członek społeczności Warsaw Electronic Festival.


Mathias Nova
Minimalista i eklektyk eksperymentator, felietonista, współtwórca eksperymentalnego noise’owego projektu Technomancer. Zajmował się również elektroniką w dubowo-elektronicznym projekcie Savannah Lion. Inspirator wrocławskiego kolektywu [Punkt]. Pod koniec roku 2007 rozpoczął kolaborację z zespołem Czerwie, czego wynikiem jest remix utworu Ekstaza, który ukazał się na nowym wydawnictwie zespołu.
Odrzuca schematy, łącząc różne, style: ambient oraz micro-klick z minimalem, industrialnymi brzmieniami oraz dubem. Jak sam mówi, czuje się twórcą eklektycznego gatunku, który nazywa mianem „MetaDub”. Mieszka i tworzy we Wrocławiu

 

Raf Mickiewicz
Raf urodził się w stolicy Warmii i Mazur w 1975 r. W wieku sześciu lat, zainspirowany twórczością Chopina, zaczął uczęszczać do szkoły muzycznej, której jednak nie ukończył ze względu na różnicę zdań pomiędzy nim a profesorami… Może i dobrze. Wychowany z muzykami z zespołu Vader „przeszedł” przez prawie wszystkie gatunki muzyczne w poszukiwaniu tego jednego. Znalazł go dopiero w roku 1996, kiedy to za namową kolegi odwiedził berlińskie Love Parade. Na jego twórczość, zogniskowaną wokół takich brzmień, jak minimal i tech-house, na pewno duży wpływ miał pobyt po za granicami Polski, który trwał 10 lat. Bremen, Amsterdam, Berlin – te miasta zmieniły skutecznie jego postrzeganie muzyki elektronicznej.

 

Edemski
Jest electro-kosmonautą, a przynajmniej stara się nim być, wyrażając we wlasnej twórczości artystycznej. Muzyką pasjonuje się od momentu, gdy uslyszal The Prodigy – prawdopodobnie album „Music for the jilted generation”. Wiedział od razu, że muzyka elektroniczna „to jest to”. Następnie trafił na electro. Głeboko zafascynowal go ten gatunek. Niedługo potem, świętej pamięci, Daniel Markowski zaraził go tworzeniem w programie Fasttracker II. I tak to się zaczęło…
Inspirujące Edemskiego brzmienia to te z pogranicza electro i ambient. Stara się wytworzyć własny styl, który nazywa „electro kwant” – raz wesoly, raz sentymentalny, raz dynamiczny, raz, po prostu – kosmiczny. Supportowal kilku fajnych wykonawców, gral w kilku fajnych miejscach…Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Minicromusic tour Poznań

Kamp! w Tamie – 15.12 / Live Tour

Nd, 15 grudnia 2019
godz: 18:00

Minicromusic tour Poznań

The Dumplings – Poznań – II Termin

Śr, 18 grudnia 2019
godz: 20:00

od 70 PLN