Miller Fresh Sound Automatik Night 46 – Margaret Dygas & Jacek Sienkiewicz

Clubbing

Piątek, 13 listopada 2009
godz: 22:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Po jej setach można spodziewać się klimatycznej, minimalowej muzyki zanurzonej w deepowych i dubowych dźwiękach. On – jeden z najbardziej znanych na świecie polskich artystów tworzących muzykę elektroniczną. Margaret Dygas i Jacek Sienkiewicz będą gwiazdami Miller Fresh Sound Automatik Night 46 w poznańskim klubie SQ!

 

Margaret Dygas – od lat mieszkająca na Zachodzie i Jacek Sienkiewicz – od urodzenia wierny rodzinnej Warszawie. Oboje w swoich kategoriach – ona jako znakomita DJ-ka, on jako uznany producent – plasują się w czołówce europejskiej sceny. To dwoje Polaków, którzy zrobili międzynarodowe kariery na rynku muzyki elektronicznej. Już 13 listopada będą bohaterami Miller Fresh Sound Automatik Night 46 – imprezy pod patronatem marki Miller Genuine Draft.

 

Jej życie jest niezwykle dynamiczne, w ciągłym ruchu, pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Margaret Dygas urodziła się w Polsce, w 11 roku życia wraz z rodziną przeniosła do Niemiec, a następnie do słonecznej Kalifornii, aby w ostatnich latach osiąść na stałe w Berlinie. W międzyczasie mieszkała także w Nowym Jorku (Fashion Institute of Technology) i Londynie. W stolicy Zjednoczonego Królestwa zetknęła się na dobre ze sceną elektroniczną – tutaj zagrała pierwsze sety w legendarnych klubach Fabric, The End/AKA i The Key. Jej niepowtarzalny styl zawieszony między dubem a techno został doceniony w europejskiej stolicy techno – Berlinie, gdzie stała się stałym bywalcem tak znaczących klubów jak Panorama Bar, Club Der Visionare czy Watergate. Od 2 lat zajmuje się także produkcją własnych nagrań, wydanych przez Contextterroir i Non Standard. Bity, które wychodzą spod jej palców to klimatyczna, minimalowa muzyka zanurzona w deepowych i dubowych dźwiękach.

 

Drugi bohater tego wieczoru to Jacek Sienkiewicz – mocna postać na światowej scenie techno i najbardziej znany polski producent. Po młodzieńczej fascynacji rapem, znalazł swoją prawdziwą pasję – szeroko rozumianą elektronikę, dla której punktem wyjścia było minimal techno. Pierwsze nagrania wydał sobie sam na płycie zatytułowanej „Recognition”, której tytuł stał się nazwą założonej przez niego wytwórni. Był to też początek prawdziwej kariery, którą znaczą wydawnictwa dla tak prestiżowych labeli jak Trapez, Klang, WMF, de:bug i wreszcie Cocoon, należącej do samego Svena Vätha. Ta ostatnia odpowiada za dwa kolejne albumy Jacka („Techne” i „Displaced”), które zostały znakomicie przyjęte na świecie. Za tym poszły też propozycje grania na całym globie, włączając w to występy na tak wielkich imprezach jak Awakeinings, Nature One, I Love Techno czy Sonar.

Wielką atrakcją 46. edycji automatikowej nocy będzie także występ LIVE poznańskiego żeńskiego duetu JOANA & AN ON BAST! Joana, czyli Joanna Tomczak to poznańska DJ-ka, która ma nienasycony apetyt na odkrywanie świeżych dźwięków oraz niestrudzoną chęć do ciągłego rozwijania i udoskonalania swojego indywidualnego brzmienia. Jej powaga i niezachwiany spokój przy deckach pozwalają zrozumieć stonowaną i idealnie opanowaną osobowość. Joana to zwolenniczka pięknych, melodyjnych zestawień, przez co jest zawsze wyrazista w swoim absolutnie house’owo-techowym graniu. W jej setach przeplatają się hipnotyczne dźwięki, jednak potrafi też nagłą zmianą tempa i nastroju, rzucając przy tym odrobinę tajemniczego uśmiechu w stronę publiki. Miksy Joany zawsze są zaplanowane i głęboko przemyślane, co sprawia, że muzyczny apetyt klubowiczów rośnie w trakcie „konsumpcji”.  Podczas Miller Fresh Sound Automatik Night 46 zagra w kolektywie z An On Bast z Poznania.

 

An On Bast (Anna Suda) jest jedną z najlepszych polskich producentek muzyki elektronicznej. Doceniona na wielu festiwalach typu Sonar (Barcelona), Strom (Kopenhaga), Kvitnu (Kijow), Numusic (Stavanger), Unsound(Kraków), Plateaux (Toruń), absolwentka Red Bull Music Academy, wydała cztery albumy i EP dla londyńskiej wytwórni Rednetic Recordings. Jej muzyka jest naznaczona minimalizmem Arvo Parta, nieprzewidywalnością Autechre i frywolnością Mozarta, jak również wiatrem, deskorolką i starymi filmami science-fiction.  Współtworzy kolektyw City Inside Art oraz śpiewa w chórze Domicantes. Jej dynamiczna osobowość przejawia się jednak w pełni podczas live act’ow na imprezach z muzyką klubową oraz wspólnych setów i produkcji z DJ Joaną.

 

Muzyczny cykl Miller Fresh Sound to nawiązanie do odbywających się już od kilku lat i cieszących się dużym zainteresowaniem wśród miłośników kultury klubowej takich imprez jak: Miller Fresh, Miller Time oraz Miller Music Tour. W wyselekcjonowanych klubach w największych miastach Polski odbywają się imprezy muzyczne z udziałem didżejów z kraju oraz zagranicy, inicjowane przez markę piwa Miller Genuine Draft. Do tej pory odbyło się blisko 200 imprez, w tym w cyklu Miller Fresh Sound już ponad 30. Wśród gwiazd znalazły się m.in. takie nazwiska jak: Carl Craig, Steve Lawler, Marc Leclair czyli Akufen, Damian Lazarus czy legendarny duet Miss Kittin & The Hacker.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Miller Fresh Sound Automatik Night 46 – Margaret Dygas & Jacek Sienkiewicz Poznań

Środing – P E R Y G R Ó D

Śr, 24 lipca 2019
godz: 19:00

Miller Fresh Sound Automatik Night 46 – Margaret Dygas & Jacek Sienkiewicz Poznań

RAP Targ | Simo & Biskup

Cz, 25 lipca 2019
godz: 20:00

Miller Fresh Sound Automatik Night 46 – Margaret Dygas & Jacek Sienkiewicz Poznań

Daria Zawiałow #NaFalach

Pt, 26 lipca 2019
godz: 20:00

Miller Fresh Sound Automatik Night 46 – Margaret Dygas & Jacek Sienkiewicz Poznań

Szmaty w KontenerART 26/7

Pt, 26 lipca 2019
godz: 20:00