Lumia Summer Vibes prezentuje Isolée

Clubbing
Deep house Techno

Sobota, 30 sierpnia 2014
godz: 20:00

KontenerART

Nad Wartą, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

„Lumia Summer Vibes to pomysł na spędzenie wolnego czasu w miejscach otwartych w zasadzie tylko latem. Weekendowe wakacje bez wyjeżdżania z miasta. W ciągu dnia pograsz z nami w badmintona czy bule, ustawisz plażową Jengę, poleżysz na leżakach, ale i wypożyczysz smartfony Nokia Lumia 630 lub 930. Natomiast wieczorami będziesz mógł uczestniczyć we współorganizowanych przez nas koncertach muzyki elektronicznej.”

Lumia Summer Vibes prezentuje: isolée

Pochodzący z Frankfurtu nad Menem Rajko Müller aka Isolee to jedna z bardziej zasłużonych postaci na elektronicznej scenie muzycznej. Pod koniec lat ‘80 znudzony synth-popem oraz EBM, artysta skierował swoje zainteresowania na gatunki hip-hop, house oraz techno. Wtedy też Rajko zakupił swój pierwszy syntezator i z wielką precyzją starał się odtworzać dźwięki pochodzące z jego ulubionych numerów.

Oficjalny producencki debiut Isolee był jednocześnie jednym z pierwszych wydawnictw w katalogu legendarnej już dziś wytwórni Playhouse. Niedługo po tym ukazał się hit „Beau mot plage”, dzięki któremu cały świat usłyszał o Rajko Müllerze. Numer ten znazł się na kilkudziesięciu kompilacjach, a dziś można go usłyszeć w kilkunastu różnych remixach.

W 2000 roku, także nakładem siostrzanej wytwórni Klang Elektronik, światło dzienne ujrzał debiutancki album Isolee zatytułowany „Rest”, który dał niejako początek nowemu nurtowi w muzyce elektronicznej określanego mianem microhouse. To właśnie Isolee wraz z Ricardo Villalobosem, Herbertem czy też Luciano wymieniany jest jako ojciec chrzestny microhouse’u.

Trzy lata później po przeprowadzeniu się do Hamburgu, oczy całego świata po raz kolejny zwróciły się ku Isolee. To właśnie wtedy ukazała się druga płyta długogrająca artysty „We are Monster”, przez wielu uważana za muzyczną bilbię microuhouse’u. O albumie pisali wszyscy, poczyisnając od mniej znanych magazynów muzycznych, kończąc na New York Times.

Prawie sześć lat po ukazaniu się „We are Monster”, Isolee ogłasił wydanie swojego kolejnego krążka – „Well Spent Youth”, tym razem dla należącego do DJ Koze labelu – Pampa Records. 😉Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Lumia Summer Vibes prezentuje Isolée Poznań

Shilpa Ray w KontenerART 18/07

Cz, 18 lipca 2019
godz: 20:00

Lumia Summer Vibes prezentuje Isolée Poznań

ŻAL w KontenerART 19/07

Pt, 19 lipca 2019
godz: 20:00

Lumia Summer Vibes prezentuje Isolée Poznań

Garden of God #8: Fort II

Sb, 20 lipca 2019
godz: 22:00

od 25 PLN