Kollektiv Turmstrasse

Clubbing
Deep house Electronic Tech House

Piątek, 31 marca 2017
godz: 22:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Niekwestionowani mistrzowie klimatycznego house i techno, duet Kollektiv Turmstrasse wystąpi 31 marca w SQ klub!

Nikt nie umie tak płynnie połączyć minimalu i neoklasyki, jak Christian Hilscher i Nico Plagemann, którzy tworzą razem Kollektiv Turmstrasse. Trzy słowa, które najpełniej oddają charakterystykę ich muzyki, to piękno, głębia i melancholia. Główną rolę w ich twórczości odgrywają rytm i melodia. Ciężko się nimi nie zachwycić – Kollektiv Turmstrasse chwytają za serce już od pierwszych dźwięków.

Od momentu wydania w 2004 roku debiutanckiej epki „New Weakness”, konsekwentnie pięli się na szczyty rankingów ambitnej muzyki elektronicznej. Obok całej masy remiksów, w ciągu kilkunastu lat nagrali kilkanaście autorskich epek i singli dla najlepszych niemieckich wytwórni: Diynamic, Cocoon, Ostwind i Music Gewinnt Freunde. W 2010 roku Kollektiv Turmstrasse wydali rewelacyjny album „Rebellion Der Traeumer”, który został doceniony przez wiele prestiżowych magazynów muzycznych, w tym przez serwis Muno.pl, gdzie ‚Bunt Marzycieli’ znalazł się na samym szczycie listy ‚Albumy Roku 2010’.

Album klasyfikowany jako połączenie downtempo i ambientu zupełnie nie oddaje jednak koncertowego wizerunku duetu. Bo Kollektiv Turmstrasse „na żywo” to prawdziwa tykająca bomba, która tylko czeka, by eksplodować na klubowym parkiecie.

Rezydujący w Hamburgu artyści zabierają fanów w niezapomnianą, muzyczną podróż, z której każdy zachowuje tylko najlepsze wspomnienia. By się o tym przekonać na własnej skórze, wystarczy 31 marca pojawić się w SQ!Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Kollektiv Turmstrasse Poznań

Perfect Son w KontenerART 23/08

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 20:00

Kollektiv Turmstrasse Poznań

Wosk Sound System All Night Long

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 23:00

Kollektiv Turmstrasse Poznań

Techniküm: Aksamit

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 23:00