II Konferencja Muzyczna Audioriver + After Party: Benoit & Sergio live!

Clubbing
House

Sobota, 14 kwietnia 2012
godz: 11:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

II edycja Konferencji Muzycznej organizowanej przez festiwal Audioriver odbędzie się 14 kwietnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Po całym dniu debat i wykładów podczas II Konferencji Muzycznej Audioriver, przenosimy się do klubu SQ na pierwszy w Polsce występ duetu Benoit & Sergio live!

INFO KONFERENCJA (Aula Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa ul. Umultowska 89a Poznań):

II edycja Konferencji Muzycznej organizowanej przez festiwal Audioriver odbędzie się 14 kwietnia w głównej Auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy ulicy Umultowskiej 89a w Poznaniu. I Konferencja odbyła się w zeszłym roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a to oznacza, że mamy do czynienia nie tylko z wydarzeniem cyklicznym, ale i mobilnym. After Party, po tegorocznej edycji, odbędzie się w klubie SQ, a jego gwiazdą będzie duet Benoit & Sergio live.

Konferencja Muzyczna Audioriver to integralna część projektu Rynek Niezależny – inicjatywy płockiego festiwalu, której celem jest wspieranie biznesu z kręgu muzyki alternatywnej: wytwórni, organizatorów imprez, artystów, mediów, uczelni itp.

Znamy już program tegorocznej edycji:

„Jak zrobić festiwal?” – tak zatytułowano pierwszy panel dyskusyjny, w którym – jak dotąd – swój udział potwierdziła Karina Adamska, czyli zastępca dyrektora poznańskiego festiwalu Malta, Radosław Miszczak – polski promotor międzynarodowych festiwali Hip Hop Kemp i Rock For People oraz Piotr Orlicz-Rabiega, organizator Audioriver. Jak mówi rzecznik Audioriver i zarazem prowadzący konferencję, Łukasz Napora: „chcemy dać naszym odbiorcom jak najwięcej praktycznej wiedzy, dlatego ta dyskusja poświęcona będzie wszystkim krokom, jakie trzeba zrobić, organizując dużą imprezę masową. Na co potrzebne są zgody urzędu miasta, a co możemy robić bez żadnego pozwolenia? Jak zaplanować budżet? Co może pójść nie tak podczas produkcji eventu? To tylko niektóre z pytań, na które będziemy szukać odpowiedzi.”

Również bardzo praktycznie zapowiada się wykład z marketingu, który poprowadzi Jacek Studziński – strateg z 12-letnim stażem, który na koncie ma pracę w takich agencjach, jak G7, Grey i TBWA. Co więcej, przez rok pracował w Dubaju jako konsultant strategiczny dla holdingu Emirates, właściciela m.in. Emirates Airlines. Jackowi nie obca jest przy tym tematyka konferencji, gdyż od lat działa na scenie muzycznej jako Sufi – DJ, beatboxer, bębniarz i współtwórca 11-osobowego składu Sublevel2, serwującego m.in. dubstep, breakbeat i drum’n’bass.

Druga dyskusja, która 14 kwietnia odbędzie się w Poznaniu, dotyczyć będzie kondycji polskiej sceny klubowej. „Działamy w tym środowisku od kilkunastu lat – obserwujemy działalność klubów, promotorów, DJ-ów i producentów.” – komentuje Napora – „Nasza scena klubowa funkcjonuje, a do kraju praktycznie co weekend przyjeżdżają gwiazdy światowej elektroniki. Czy to znaczy, że wszystko jest w porządku? Co robimy dobrze, a co źle? Czy mamy świadomą publiczność? Jakie patologie można spotkać na tym rynku? Jestem pewny, że te pytania wywołają burzliwą dyskusję.” Dyskusję, w której udział wezmą czołowy polski producent – Marcin Czubala, członek kolektywu Beats Friendly oraz dziennikarz Radia Roxy – Mr. Lex, PR manager klubu SQ – Igor Niemczyk, promotor z C&C Bookings i wrocławskiego klubu Forma – Rafał Cały, reprezentant MDT Agency – Mateusz Borowicz, współtwórca kolektywu Hrabioza Soundsystem i redaktor Muno.pl – Adam Słowiński oraz Leon, czyli DJ i promotor odpowiedzialny m.in. za bookingi festiwalu Audioriver.

Ostatnim punktem programu II Konferencji Muzycznej Audioriver będzie panel zorganizowany przez studentów Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyskusja pod nazwą „Student na festiwalu” dotyczyć będzie doświadczeń młodych ludzi z dużymi imprezami masowymi. Dziennikarstwo festiwalowe, wolontariat i marketing, to tylko niektóre z zagadnień, któremu zostanie poświęcone to spotkanie.

Wstęp na ten panel jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Wisienką na torcie będzie After Party w SQ, czyli w jednym z najlepszych polskich klubów. Jego gwiazdą będzie duet Benoit & Sergio i trudno o bardziej świeży i gorący projekt w tanecznej elektronice.

INFO: AFTER PARTY | SQ klub

Po całym dniu debat i wykładów podczas II Konferencji Muzycznej Audioriver, przenosimy się do klubu SQ na pierwszy w Polsce występ duetu Benoit & Sergio live!

Trudno o bardziej świeży i gorący projekt w tanecznej elektronice. Ich genialny hit „Walk & Talk” znalazł się na 12. miejscu najlepszych singli 2011 roku wg największego portalu poświęconego elektronice, Residentadvisor.net. EP-ka „Principles” również trafiła do tego zestawienia i to tylko o sześć oczek niżej. Z kolei na liście najlepszych live actów 2011, Benoit & Sergio zajęli aż 10 miejsce, a serwis Itunes uznał ich za największe zeszłoroczne odkrycie w muzyce tanecznej.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

II Konferencja Muzyczna Audioriver + After Party: Benoit & Sergio live! Poznań

The Soft Moon – Poznań

Wt, 19 marca 2019
godz: 20:00

od 69 PLN
WIR #3: Dax J Poznań

WIR #3: Dax J

Pt, 22 marca 2019
godz: 23:00

II Konferencja Muzyczna Audioriver + After Party: Benoit & Sergio live! Poznań

donGURALesko

Pt, 22 marca 2019
godz: 22:00

od 30 PLN
II Konferencja Muzyczna Audioriver + After Party: Benoit & Sergio live! Poznań

Coma

Sb, 23 marca 2019
godz: 19:00

od 55 PLN
II Konferencja Muzyczna Audioriver + After Party: Benoit & Sergio live! Poznań

Michael Mayer

Sb, 23 marca 2019
godz: 23:00

od 20 PLN