HEINEKEN MUSIC THIRST

Clubbing

Sobota, 05 czerwca 2004
godz: 0:00

,

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pete Tong to nie tylko znakomity i uznany DJ, ale także autor popularnej audycji w BBC Radio1, współtwórca wytwórni płytowej FFRR i mistrz w odkrywaniu nowych talentów. W pełni zasłużył sobie na miano najbardziej wpływowego człowieka w brytyjskiej muzyce tanecznej.

Zaczynał jako nastolatek puszczając płyty na weselach. Szybko jednak przerzucił się na granie w klubach. Zajął się także pracą dziennikarską – przez pewien czas pracował jako redaktor w magazynie “Blues & Soul”.

Przy okazji DJ-skiej współpracy z klubami, Tong organizował występy innym artystom. Okazało się przy tym, że ma nosa do nowych talentów. Zauważył i pomógł wypromować m.in. Culture Club. Wyszukiwaniem gwiazd zajął się zawodowo – od 20 lat pracuje jako A&R w wytwórni London Records. Tong założył też własny label –  FFRR, w którym wypromował m.in. Orbital, Goldiego i Artfula Dodgera.

Jakby tego wszystkiego było mało, Pete Tong od lat prowadzi w prestiżowym BBC Radio1 audycję „Essential Selection”, w której promuje najnowsze trendy w muzyce tanecznej. Jest też pomysłodawcą serii „Essential Mix” – kompilacji tworzonych przez najlepszych DJ-ów.

Pete Tong występuje jako DJ w najważniejszych klubach na całym świecie. Jest rezydentem m.in. osławionego klubu Pacha na Ibizie. Pod koniec zeszłego roku dołączył do ekipy DJ-skich gwiazd Thirst.

Pete Tong

Daniele Davoli to nazwisko będzie bez wątpienia Ci bliskie. Może wiele o nim nie słyszałeś, ale zdecydowanie rozpoznasz jego muzykę. Daniele był jednym z pionierów muzyki house we Włoszech, odniósł ogromny sukces wraz z Black Box, który był odpowiedzialny za jeden z największych hitów „Ride On Time”.
Urodził się na północy Włoch, swoją Djską przygodę rozpoczął w słynnym klubie Starlight w Bolonii. Kiedy po raz pierwszy pojawił się w Wielkiej Brytanii, po sukcesie Black Box, który sprzedał się w nakładzie ponad 5 milionowym, szybko stał się rezydentem legendarnego klubu Hacienda. Jego nazwisko stało się jednym z najpopularniejszych na klubowej scenie UK, grał wszędzie począwszy od Renaissance, Cream, Hard Times na północy, Love Ranch, Club UK i Honey Club na południu.
W 1997 roku Daniele zrobił sobie przerwę w graniu, powracając jedynie na Ibizę, gdzie był jednym z weteranów, co roku w lecie grał w najważniejszych klubach, począwszy od Manumission, Pacha, Amnesia, Eden, Space czy Es Paradis. Dwa lata później Daniele wrócił do studia i eksperymentował z dźwiękami, powoli odbiegając od house. Czerpał inspiracje od takich wykonawców jak Paul Oakenfold czy Timo Mass, w 2001 roku uruchomił nowe wydawnictwo Propane. Eksperymentalne, progresywne, techno, house i trance – jakkolwiek to nazwać, są to jak najbardziej współczesne dźwięki.
Ponownie pojawił się z nowym wydawnictwem „Transgenic Tools Volume 1”, który stał się singlem miesiąca w Ministry, a który został wydany nakładem Inferno. Drugi singiel, we współpracy z Darrenem Stokes i Tall Paul, pozwolił zaistnieć Propane na mapie labeli. Daniele w lecie rezydował w klubie Pacha na Ibizie w ramach imprez Perfecto oraz grał z Paulem Oakenfold na całym świecie, m.in. na festiwalu Gorky Park w Moskwie.
W 2002 roku zagrał na imprezie wytwórni „Maverick”, należącej do Madonny, która odbyła się w Miami, i która została uznana jedną z najlepszych imprez 2002 roku. W tym samym roku Daniele został wybrany przez Paula Oakenfold na rezydującego Dja  podczas swojej trasy trwającej od września do listopada, która promowała album „Bunkka”.
Od października 2002 Daniele współpracuje z Heinekenem oraz Paulem Oakenfold w ramach Thirst.
Grał przed prawie 100 tysiącami klubowiczów w 23 krajach w latach 2002 / 03, u boku Djów cieszących się ogromnym uznaniem: DJ Tiesto, Pete Tong, Smokin Jo, Ferry Corsten i oczywiście Paul Oakenfold. W roku 2003 / 04 odwiedził 35 krajów.
Daniele również w tym roku będzie współpracował z Paulem Oakenfold w ramach Thirst II oraz z nowymi Djami, którzy dołączą do trasy. Jeden z najciekawszych Djów, którego pasje poza graniem i produkcją to gotowanie, szybkie samochody oraz modelki. Czy jest przeciętnym Włochem? Jeśli przeciętny Włoch sprzedaje płyty w milionach kopii, gra na całym świecie oraz regularnie pojawia się w magazynach muzycznych, to tak jest.
Jest również gospodarzem Found @ Thirst, który szuka nowych talentów wśród lokalnych Djów w odwiedzanych krajach. Found @ Thirst wyłowił dotychczas Djów w 23 krajach. Miss Motif aka Mandy Darcy 24 – letnia Irlandka, finalistka Found @Thirst zaskoczyła publiczność śpiewając podczas miksowania. Od kiedy Daniele poznał Mandy w Dublinie, drobną Djkę i wokalistkę, nawiązali świetny kontakt co zaowocowało wspólną pracą nad numerami, które pojawią się na albumie, zapowiedzianym na początek 2004. Pierwszy singiel z tej płyty „Up and Down” szturmuje włoskie rozgłośnie, regularnie pojawia się w programie Pete`a Tong w Radio 1.

Daniele Davoli

Smokin Jo jest jedną z najbardziej utalentowanych Djek i producentek, które pojawiły się w ostatniej dekadzie na scenie muzyki dance w Wielkiej Brytanii. Jest jedyną kobietą, która otrzymała nagrodę „Dj Of The Year” przyznawaną przez magazyny Djskie.


Rok 2003 był bardzo pracowity dla Smokin Jo, grała prawie w każdym zakątku świata. Trasa obejmowała Australię, letnie imprezy w najlepszych klubach Ibizy: Space, Pacha, Privilege, Pin Up, El Divino, Manumission. Niekwestionowana królowa Ibizy, pojawiała się w tygodniowym podsumowaniu „pocztówki z Ibizy”, w audycji radiowej Peta Tong – Essential Selection w Radio 1. Jej utwory znalazły się na corocznej kompilacji wydawanej przez klub Space. Jest to kolejna składanka, na której się pojawila po Defected Sessions 14 wydanej przez Defected Records oraz Sjo1 wydanej przez Trust.

Oprócz grania Jo pracowała również w studio nad nowymi produkcjami. W tym roku współpracowała z waszyngtońskim inżynierem dźwięku Steva Lawler nad numerem „State of Mind”, który grał Seb Fontaine w Radio 1 oraz, który został wydany nakładem Distreackt Records. Smokin Jo pracowała nad numerem „Los Vengadores” z producentem Toma Stephan, Petem Gleadall, numer zostanie wydany przez Whoop Records. Wcześniejsze wydawnictwa Jo to takie utwory jak „The Psycho Bitch EP”, „Fishbone Sleepers”, powstałe we współpracy z Petem Heller. Do fanów Smokin Jo zaliczają się Danny Tenaglia oraz Pete Tong, którzy regularnie puszczają jej utwory na antenie rozgłośni radiowych oraz w klubach. Jo jest autorką remiksów takich numerów jak „High” – Hyper Go Go, „Charlie Big Potato” – Skunk Anansie oraz „Make U Whole” – Androncius.

Jo osiągnęła bardzo dużo w swojej krótkiej karierze, którą rozpoczęła w 1991 roku, kiedy to zakochała się w muzyce house i jej barwnej scenie. Djki nie były częstym widokiem, dlatego Jo postanowiła kupić gramofony i spróbować swoich sił. Jeśli mężczyzna może to robić, równie dobrze mogę i ja. Kiedy pracowała w sklepie Junior Gaultier w Soho, Jo przygotowała swoje mix tapy i rozdawała znajomym i klientom, aby sprawdzić jaka będzie reakcja. Nie  podejrzewała że jej nagrania mogą się spotkać z tak dobrym przyjęciem. Zanim zaczęła grać w klubach, jej pierwsze występy miały miejsce na imprezach związanych ze światem mody. Pseudonim artystyczny zaczerpnęła od boksera Smokin Joe Fraser, uznała że nie będzie się  kojarzyć z kobietą.

We wczesnych latach 90 – tych Jo miała okazję zagrać na kultowej imprezie TRADE w klubie Turnmills. Zagrała fenomenalnie, publika szalała, dzięki czemu otrzymała możliwość rezydentury, która trwała trzy lata. Od tamtego momentu grała w wielu najlepszych klubach włączając Cream, Pushca, Ministry of Sound, Renaissence oraz Miss Moneypenny. Grała również dla Boys Own, Betty Ford Clinic na The Gathering dla ponad 30 tysięcznej publiczności, a występ określiła jako jedno „z największych i niesamowitych przeżyć”.

Smokin Jo