FUTURISTA 006 – Aril Brikha (Art Of Vengeance / Kompakt / Poker Flat) LIVE!

Clubbing
Deep house Techno

Piątek, 13 maja 2016
godz: 23:00

Eskulap ACK

ul. Stanisława Przybyszewskiego 39, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

FUTURISTA 006
13.05.2016 Eskulap
start: 23:00

line up:
Aril Brikha (Art Of Vengeance / Kompakt / Poker Flat) LIVE!
Feelaz (Vinylgate Recordstore)
Gary Holldman (International Day Off)
PLEBS (8 BiTÓW)

upper floor:
WOSK Soundsystem Takeover

bilety:
20 / 25 / 30 PLN
biletomat.pl
https://www.biletomat.pl/imprezy/futurista-006-aril-brikha-art-of-vengeance-kompakt-poker-flat-live-3810/

Aril Brikha Irańczyk ze szwedzkim paszportem pierwsze produkcje zaczął komponować w wieku 16 lat. W czasie kiedy muzyka techno w Szwecji zaczynała przybierać formę minimalową, Aril Brikha tworzył bardzo emocjonalną, uduchowioną muzykę elektroniczną. Brikha starał się rozpowszechniać swoje brzmienie w szwedzkich labelach jednak techno tego rodzaju nie było wtedy czymś, co lokalne wytwórnie chciałyby promować. Aril szukał bardziej świeżych rozwiązań. Uzyskał adresy trzech niezależnych wytwórni – między innymi wytwórni Transmat, której właścicielem jest Derrick May – i wysłał tam swoje produkcje. Po kilku dniach Derrick zadzwonił by rozmawiać o szczegółach pierwszego wydawnictwa a po kilku miesiącach Arli był w drodze do Detroit na swój pierwszy tour po Ameryce Północnej.
Wynikiem tej wizyty była wydana w 1998 roku nakładem Fragile, siostrzanej wytwórni Transmat, legendarna już Ep’ka Art Of Vengeance zawierająca hymn Groove La Chord… Tego roku ukazał się również jego album Deeparture In Time, który zawierał wyjątkowo poruszające zestawienie produkcji Arila – Embrace, Otul oraz elektro-funkowy Setting Sun – ułożonych jedynie przy pomocy jednego keyboardu, perkusji oraz Atari. Rezultat był znakomity. Album doczekał się swojej reedycji w Europie, wzbogacony o dwie nowe produkcje. Groove La Chord pojawił się na ponad 60 różnych kompilacjach wydanych na całym świecie.
Od czasu współpracy z Transmat, Aril Brikha urósł do rangi gwiazdy w muzyce deep techno. Jego bardzo żywiołowe live show znane jest na całym świecie, począwszy od DEMF (Detroit Electronic Music Festival), poprzez największe kluby na całym świecie.
Nieustannie wyjątkowe i świeże produkcje oraz legenda wspomnianego już Groove la Chord pozwoliły Arilowi utrzymać się na szczycie przez ponad 10 lat. Najbardziej uznani dj’e na świecie nie przestają grać tej płyty w swoich setach do dziś. Od czasów albumu Deeparture In Time, Brikha wydał mnóstwo płyt dla uznanych labeli jak Kompakt, Poker Flat, Music Man, Mule Musiq czy brytyjska Peacefrog.

VIDEO
https://www.youtube.com/watch?v=G9zmoQ3QhaQ
https://www.youtube.com/watch?v=uM2It3WbXGk
https://www.youtube.com/watch?v=e2wuFE_16xY

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Poznań

FUTURISTA 006 – Aril Brikha (Art Of Vengeance / Kompakt / Poker Flat) LIVE! Poznań

All Night Long: Zariush

Cz, 27 czerwca 2019
godz: 22:00

FUTURISTA 006 – Aril Brikha (Art Of Vengeance / Kompakt / Poker Flat) LIVE! Poznań

Kagyuma w KontenerART 28/06

Pt, 28 czerwca 2019
godz: 20:00

FUTURISTA 006 – Aril Brikha (Art Of Vengeance / Kompakt / Poker Flat) LIVE! Poznań

Noc Rezydentów #5 • TAMA

Pt, 28 czerwca 2019
godz: 23:00