CYKADA / 26.09 / POZNAŃ

Koncerty
CYKADA / 26.09 / POZNAŃ

Czwartek, 26 września 2019
godz: 20:00

Próżność

Niepodległości 8a, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

 

Drzwi: 19:00
Koncert: 20:00

Zapraszamy na pierwszy poznański koncert rewelacji londyńskiego jazzu – CYKADA!

Cykada to zespół uznanych muzyków na scenie londyńskiej, grających w takich grupach jak m.in. Myriad Forest, EZRA Collective, Maisha, Where Pathways Meet, Family Atlantica i Don Kipper. Kręgosłupem projektu są muzycy związani z nie istniejącym już Myriad Forest: basista Jamie Benzies wraz z odpowiadającym za elektronikę Tilé Gichigim-Lipere. Chwilę później dołączył do nich perkusista Tim Doyle aka Chiminyo. Razem byli pierwszymi członkami Cykady. Jamie wspomniał w jednym z wywiadów:

Zainteresowałem się bardziej zrobieniem czegoś, co ma większą wizję. Projektami, w których spotykasz się i pracujesz z ludźmi, z którymi lubisz dzielić przestrzeń i przy tym nie spieszysz się. Upewniasz się, że czerpiesz radość ze swojej muzyki i że wszystko inne przychodzi naturalnie.

Trębacz Axel Kaner-Lidstrom, saksofonista James Mollison oraz “secret weapon” Gitarzysta Javi Pérez uzupełniają zespół. Tilé posiada wyjątkową i niezbędną rolę w zespole – oprócz grania na klawiszach, programuje, przetwarza i modyfikuje dźwięki instrumentów, co jest ogromnym czynnikiem w tworzeniu charakterystycznego brzmienia zespołu. Unikalny vibe Cykady jest znakiem rozpoznawczym członków zespołu. Niepowtarzalność jest ich kluczowym aspektem w procesie twórczym.

Cykada to energetyczna bomba o niepowtarzalnym stylu. W zgrabny sposób łączy odległe bieguny, świat analogów rozbity jest elektroniką, wschodnie wpływy przeplatają się z zachodnimi, a harmonizujące i nostalgiczne momenty z parkietowymi bombami. Wydaje się, że Zachodnia Afryka po prostu graniczy z Europą Wschodnią, gdzie turecka muzyka przybija piątkę Flamenco, a wszystko to opakowane jest fundamentami londyńskiej sceny klubowej. Tak wiele inspiracji sprawia wrażenie niemożliwości ich zjednoczenia, jednak Cykada umiejętnie tego dokonuje, tworząc warstwy dewastacji, piękna i intrygi.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!


Kup Bilety

Biletomat.pl
39 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

CYKADA / 26.09 / POZNAŃ Poznań

Centrum: środa // Zariush / LDWQ

Śr, 23 października 2019
godz: 23:00

CYKADA / 26.09 / POZNAŃ Poznań

Kasai, FPM8, Meskalina

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

CYKADA / 26.09 / POZNAŃ Poznań

Techniküm: Cosmaya / Monster

Cz, 24 października 2019
godz: 22:00

CYKADA / 26.09 / POZNAŃ Poznań

Czwartkowe CoCieTrapy #4

Cz, 24 października 2019
godz: 22:00

CYKADA / 26.09 / POZNAŃ Poznań

Skalpel Big Band – Poznań

Pt, 25 października 2019
godz: 20:00

CYKADA / 26.09 / POZNAŃ Poznań

Polo House | Tama

Pt, 25 października 2019
godz: 23:00