BOKKA

Clubbing
Electronic Indie Dance / Nu Disco Pop / Rock

Piątek, 21 marca 2014
godz: 21:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

BOKKA to warszawska formacja, która zadebiutowała w 2013 r.

Zespół nie ujawnia swojej tożsamości, ukrywając się za szyldem nazwy. Mimo tego, że wiadomo o nich bardzo niewiele, ich debiutancka płyta pt. ‘Bokka’ spowodowała sporo zamieszania na rynku muzycznym. BOKKA często pojawia się na czołowych miejscach w rankingach muzycznych podsumowujących najlepsze produkcje minionego roku.

Sygnowany przez wytwórnię NEXTPOP debiutancki album BOKKI został zatytułowany po prostu „BOKKA”. Promujący płytę teledysk do „Town of Strangers” w ciągu jednego dnia wypełnił większość wpisów rodzimych fanów i dziennikarzy w mediach społecznościowych. Obok zespołu nie przeszły obojętnie także zachodnie media – o singlu napisał chociażby serwis Pitchfork. Album „BOKKA” często pojawia się na czołowych miejscach w rankingach muzycznych podsumowujących najlepsze produkcje 2013 roku. Krytyków i słuchaczy urzekło nie tylko nowoczesne brzmienie wypełnione odgłosami otoczenia, co tajemnica jaką owiane są personalia członków zespołu.

BOKKA to także pierwszy polski zespół, który dołączył do grona artystów tegorocznego Festiwalu Open’er. Wiemy o nich jedynie, że pochodzą z Warszawy. Ich debiutancki wideoklip „Town of Strangers” zrealizował młody reżysersko – operatorski kolektyw PSYCHOKINO. „Town of Strangers” to filmowy obraz i muzyka, która mówi sama za siebie.

Debiutancki album projektu BOKKA to jednolita mieszanka nowoczesnego myślenia, oryginalnych kompozycji i odważnego eksperymentu. Punktem wyjścia przy tworzeniu piosenek były dźwięki zaczerpnięte z codzienności: wstrząsana butelka wody, uderzane pudełka po chusteczkach i butach, wrzucane do bębna orzechy. W utworach słychać nieustanną i niczym nieograniczoną zabawę.

Promujący album singiel „Town Of Strangers” oparty został na hipnotycznym wokalu i minimalistycznym bicie, który brzmi jak ze starej płyty winylowej. To w nim, zamiast tradycyjnego werbla, odzywa się potrząsana butelka wody.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań