Be Electrified pres. PAUL MOGG

Clubbing

Piątek, 16 kwietnia 2010
godz: 22:00

Eskulap ACK

ul. Stanisława Przybyszewskiego 39, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Już 16 kwietnia kolejna edycja imprezy Be Electrified promującej najciekawsze brzmienia współczesnego electro. Nie trzeba opłakiwać Jadłodajni Filozoficznej, nie trzeba z nostalgią i poczuciem życiowego bezsensu oglądać filmów o epickim pierd..nięciu, nie trzeba wzdychać żałośnie ze słowami “to se ne wrati” na ustach. Oto do Eskulapa przyjeżdża Paul Mogg, gość, który jak mało kto opanował sztukę didżejską, prawdziwy wirtuoz decków i facet, który współpracował z najważniejszymi wytwórniami w branży (DFA czy Gigolo – mówią same za siebie).

 

Jeśli lubicie powiew basu przy połamanych elektryzujących bitach i kochacie ten jedyny w swoim rodzaju skorodowany groove, jeśli nie są wam obce dźwięki znad Sekwany a jednocześnie wiecie, co to prawdziwy rave – to już powinniście znać odpowiedź, gdzie się pojawić 16 kwietnia!  Jak zwykle w Eskulapie: soundsystemowe cięzkie działa top high quality 🙂

 

PAUL MOGG bio (za www.muzikanova.pl)

Był czas kiedy brytyjski Bristol okazał się dla nowych brzmień jednym z bardziej wpływowych i zarazem medialnych miast w Europie. Nie chodzi tutaj tylko o masowo adorowany trip-hop, ale także o bardziej zakręcone brzmienia nowej elektroniki. Luke Vibert, dj Shadow, UNKLE czy dj Krush – żyjące legendy bristolskiego MoWax. Ich równie uzdolnionymi kumplami z wytwórni byli the Psychonauts. Ci jednak dość wczesnie porzucili wyspiarskie otoczenie i zabierając zebrane doświadczenie odważnie wpisali się w dorobek International DeeJay Gigolo. Wytwórni ideowo im bliższej, muzycznie bardziej zróżnicowanej i przez to życiowo ciekawszej.

 

 

W tej perspektywie pewnym zaskoczeniem może wydawać się to, że pierwszy album Psychonauts „Song for creatures“ przynósł jednak muzykę typowo wyspiarską. Pełną leniwych, choć muzycznie i aranżacyjnie wypieszczonych kawałków. Mimo, że różna od stereotypu „muzyki z Gigolo“ została bardzo dobrze przyjęta na Starym Kontynencie i przyniosła także kilka prawdziwych klubowych przebojów. Największym z nich bez wątpienia stał się „World Keeps turning“, który doczekał sie niezliczonej ilości mixów i był ozdobą bardzo wielu mixowanych albumów (np. Superpitcher „Today“ czy kompilacje londyńskiego Fabric). Ilość mixów, ich zróznicowanie a także zainteresowanie nimi, było tak duże, że dj Hell zdecydowal sie „wypuścić“ na Gigolo album (2×12) tylko z tymi mixami.

 

Na polu sztuki djskiej Psychonauts od wielu już lat reprezentuje Paul Mogg. W swoich setach nie boi się on używać kontrastowych połączeń. Bez wahania lączy ambitne kawałki z klubowymi killerami, dzieki czemu uzyskuje zaskoczenie i buduje nową „jakość“. Gwarantuje to niezwykłą, absolutnie niebanalną a jednocześnie bez dwóch zdań szalenie energetyczną zabawę. W perspektywie swojego wieloletniego doswiadczenia djskiego – zaczynał przecież w połowie lat 90-tych – nabrał koniecznego dystansu nie tylko do muzyki. Dzisaj dzieląc życie pomiędzy Paryż, gdzie mieszka (to miasto jest wszak azylem i wylęgarnią dla nowej pokręconej parkietowej elektroniki), i Berlin, gdzie ma studio, udziela się w bardzo wielu różnych projektach. Od produkcji hip-hopowych do aranżacji djskich dla Roisin Murphy na żywo. W swoich setach udowania, że najważniejsza jest wyobraźnia i styl… i odrobina piorunującego electro.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Be Electrified pres. PAUL MOGG Poznań

Zaćmienie #23

Sb, 22 lutego 2020
godz: 23:59

Be Electrified pres. PAUL MOGG Poznań

Rebeka dj set na Rewirach

Sb, 22 lutego 2020
godz: 20:00

Be Electrified pres. PAUL MOGG Poznań

Rebeka

Sb, 22 lutego 2020
godz: 19:00