9 Urodziny SQ, dzień 1 – XXANAXX x The Dumplings x Klaves

Clubbing
Electronic Indie Dance / Nu Disco Pop / Rock

Piątek, 17 października 2014
godz: 22:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pierwszy dzień 9 Urodzin SQ to spotkanie z muzyką na żywo pod szyldem #teenagelove tour. Młodość, świeżość oraz przebojowość czyli trzy największe odkrycia ostatnich miesięcy na polskiej scenie elektronicznej: The Dumplings, xxanaxx oraz Klaves razem w trasie! Autorzy „Triangles” i „No Bad Days” zapraszają na wyjątkowy koncert, a o taneczne dźwięki podczas afterparty zadba Klaves!

XXANAXX

Duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem, Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich scieżki skrzyżowały się w 2012 skąd nie było już powrotu. Od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę.
Pierwszy singiel zatytułowany “ Disappear” ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep’ka zespołu z której znamy także utwory „Broken Hope” czy „Got U Under”.

Zespół wystąpił na licznych koncertach i festiwalach m.in Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival czy też The Great Escape. Portal Brand New Anthem nagrodził duet XXANAXX tytułem: Debiut Roku 2013. Zespół był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok jako debiut oraz odkrycie roku.

Ich debiutancki album “Triangles”, który był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów roku ukazał się w maju 2014r. nakładem Warner Music Polska. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez media, fanów oraz polskich jak i zagranicznych artystów.

THE DUMPLINGS

The Dumplings łączą w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty z świeżym spojrzeniem na elektronikę, chwytliwe melodie z tanecznym smutkiem. Efekt ich poszukiwań muzycznych uwiódł blisko 40 tysięcy fanów zespołu na facebooku, oraz liczne nagrody.

W styczniu 2014 The Dumplings weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka, znanego jako połowa duetu Rebeka , gdzie zostało nagranych kilkanaście piosenek na debiutancki album. W lutym 2014 zespół podpisał kontrakt fonograficzny z Warner Music Poland.

The Dumplings zagrali już na festiwalu Opener i Off oraz wystąpili już na dwóch ważnych festiwalach showcase’owych w UK: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton oraz zagrali koncert klubowy w Londynie (wraz z zespołem Kamp!)

Aktualnie zespół promuje swój debiutancki album „No Bad Days”, który miał swoją premierę 13 maja. Płyta zbiera pozytywne recenzje, a teledysk singla zapowiadającego krążek czyli „Technicolor Yawn” obejrzano już ponad 200 tysięcy razy. Na koncertach zespołu prócz kompozycji z płyty można posłuchać kilku zaskakujących coverów. Jakich? Warto się przekonać samemu już 17 pazdziernika w SQ!

KLAVES

Mikołaj Gramowski, tworzący jako Klaves, to 22-letni producent muzyczny z Poznania. Swoje pierwsze kroki w świecie produkcji stawiał pod koniec 2011 roku. Jego fascynacja brytyjską sceną klubową zaowocowała stworzeniem debiutanckiej EP „At Dawn Again”, wydanej nakładem wytwórni Koh-I-Noor w kwietniu 2013. Zaledwie pół roku później – we wrześniu 2013, wypuścił swoją drugą EP „What I Like”, wydaną w amerykańskim Symbols Recordings. Jego utwory pojawiły się na falach BBC Radio 1Xtra, oraz BBC Radio 6. Grane były także przez DJ takich jak Gilles Peterson, Kastle, czy Till Von Sein. Klaves zaliczył już również występy na kilku ważnych festiwalach, między innymi na Gdyńskim Openerze, oraz na Burn Selector Festival w Warszawie. W swojej muzyce przeplata on gęsto pocięte wokale i rozbudowane akordy, zaś gatunki definiujące jego brzmienie to przede wszystkim house i future garage.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

9 Urodziny SQ, dzień 1 – XXANAXX x The Dumplings x Klaves Poznań

Perfect Son w KontenerART 23/08

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 20:00

9 Urodziny SQ, dzień 1 – XXANAXX x The Dumplings x Klaves Poznań

Wosk Sound System All Night Long

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 23:00