8 BiTÓW pres. KIRK live!

Clubbing
Electronic

Piątek, 13 marca 2015
godz: 22:00

8 Bitów

ul. Garbary 72, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

► kIRk live!

https://soundcloud.com/kirkkirk/
https://www.mixcloud.com/kirkband/
http://www.kirkband.com/

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, zatem każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

Progresywne myślenie i rewolucyjne podejście międzymiastowego składu docenili między innymi lider Swans – Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie Tresor, a także na scenach takich festiwali jak OFF, Open’er czy Satta Outside.

► support: FUBAR live!

https://soundcloud.com/f-u-b-a-r-2/

Zespół o ironicznej nazwie „Fucked Up Beyond All Recognition” w swoich swobodnie traktowanych działaniach sięga po zarówno po liryczne obszary jazzu jak i po noise’ującą ścianę dźwięku. Otwartość na eksperyment i przyjemność czerpana z wolności w graniu potrafi wyciągnąć z zespołu zawleczkę i uwolnić energię, o którą przecież w muzyce chodzi. 5-osobowe combo posługuje się tradycyjnym instrumentarium ale nie obce są im liczne cyfrowe zabawki poprzez, które otulamy naszą muzykę elektroniczną aurą.

Za rytmicznym motorem FUBARu zasiada znany dobrze poznańskim fanom technicznych pakietów Julian de Narco (https://soundcloud.com/julian666). Tuż obok we wspólnej sekcji bas zasila tytan pracy oraz cichy lider kapeli – Lis. Ambientowe i dojrzałe gitarowe pola uruchamia Wojt (udzielający się od wielu lat w zespole Appleseed https://www.facebook.com/appleseedband), a klawiszowe schematy usilnie, choć z różnym skutkiem stara się łamać Woyak. Całość kapeli spaja swym coraz bardziej charakterystycznym trąbkowym soundem, jazzowy wykształciuch Ryniu.

► DJs

– Feelaz ( Extension Musik / Vinylgate Recordstore )
– Lip ( Rec.Out / City Inside Art )
– józef ( I’M SO ADDICTED )
– DJ Człowiek
– Julian de Narco

► Wejście: 15 PLN

► Start: 22:00Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

8 BiTÓW pres. KIRK live! Poznań

Bass Astral x Igo / 21.11 / Poznań

Cz, 21 listopada 2019
godz: 19:30

od 99 PLN
8 BiTÓW pres. KIRK live! Poznań

2. Urodziny Schronu: 14h non stop!

Pt, 22 listopada 2019
godz: 23:59

8 BiTÓW pres. KIRK live! Poznań

Acid Plant: Surgeon | Tama

Pt, 22 listopada 2019
godz: 23:59

od 30 PLN
8 BiTÓW pres. KIRK live! Poznań

Oramics: Violet (naive)

Pt, 22 listopada 2019
godz: 23:00