Mary Komasa – koncert | 20 / 20

Koncerty
Mary Komasa – koncert | 20 / 20

Niedziela, 29 marca 2020
godz: 19:00

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów

Jakubowskiego 10, Płock

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Zapraszamy na koncert Mary Komasa, który odbędzie się 29 marca 2020 roku o godz. 19 w sali koncertowej POKiS im. Themersonów. Wokalistka wystąpi na deskach POKiSu w ramach cyklu Alterstacja.

________
Komasa to polska wokalistka i instrumentalistka. W muzyce Komasy można dostrzec elementy gospelu, bluegrassu, a nawet klasycznego rocka czy new wave. Artystka najbardziej komfortowo czuje się w gatunku dream pop, dając wyraz sympatii swoim idolom z lat 60.

Mary Komasa zadebiutowała w 2015 roku. Jej pierwszy album odniósł sukces zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Teledyski „Lost Me” i „Oh Lord” prezentowane były na platformie medialnej Nowness, a pisały o nich portale m.in. francuskiego magazynu „Vogue” czy brytyjskiego „Dazed and Confused”. Artystka od początku poszukiwała własnych, oryginalnych połączeń, śmiało korzystając ze swoich muzycznych korzeni, od klasyki awangardy, przez muzykę filmową, po alternatywną elektronikę. Jej wyraziste brzmienie oraz charakterystyczny głos zwróciły uwagę duetu młodych londyńskich producentów muzycznych, God Colony. Z ich współpracy zrodziła się druga płyta w karierze artystki.

Rok 2019 stał się płodnym rokiem dla artystycznej rodziny Komasa. Kiedy w świecie filmu często mówi się o polskim kandydacie do Oskara, czyli „Bożym Ciele” Jana Komasy, a w świecie opery śmiałe kroki robi Szymon Komasa, tak na scenę muzyczną powraca Mary Komasa ze swoim drugim krążkiem „Disarm” – czyli „Rozbrójmy się”.

Wydawnictwo „Disarm” składa się z 10 premierowych kompozycji, w których artystka nie boi się w sposób delikatny poruszać ciężkich tematów dotyczących problemów dzisiejszego świata. Płyta powstawała w okresie czarnych marszów, kampanii „Me Too”, walki o równość oraz wielu zmian politycznych. Sytuacje te zmotywowały wokalistkę, aby dać upust swoim emocjom i wypowiedzieć się w artystyczny sposób.

Zapraszamy!

#20na20Sprawdź inne wydarzenia @ Płock

Mary Komasa – koncert | 20 / 20 Płock

Audioriver 2020

Pt, 24 lipca 2020
godz: 18:00

Mary Komasa – koncert | 20 / 20 Płock

Polish Hip-Hop Festival 2020

Cz, 06 sierpnia 2020
godz: 17:00

od 170 PLN