Tatarak Music Festival 2015

Festiwale
Hip-Hop House Indie Dance / Nu Disco

Piątek, 10 lipca 2015
godz: 19:00

Zalew Piaski Szczygliczka

, Ostrów Wielkopolski

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Tatarak Music Festival odbędzie się w dniach 10-12.07.2015 w Ostrowie Wielkopolskim nad zalewem Piaski-Szczygliczka, będzie to już 4. edycja tego festiwalu.

Pole namiotowe od 10.07 od godz 12:00 do 13.07 do godz 12:00

Beach stage za free! W sobotę 11 lipca w samo południe na plaży odbędzie się before party, a w niedzielę 12 lipca oficjalne zakończenie festiwalu. Before i after party na plaży będą całkowicie za darmo.

www.tatarak-festival.pl
https://www.facebook.com/tatarakfestival

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1577625069145732/

Włoskie trio – Agents Of Time to ambitny projekt, który powstał w lipcu 2013 roku. Debiutancki album ukazał się w brytyjskiej wytwórni Stem Records w maju 2014. Ich innowacyjne brzmienie, charakteryzuje mocne elementy, które są połączeniem elektroniki, progresywu , techno i ambientu. Ich występy na żywo, charakteryzują się wyraźnym skupieniem wzroku na ich choreografii przez odbiorcę oraz wykorzystaniu instrumentów analogowych, które sprawiają, że brzmienie jest wyjątkowe w swoim gatunku. Drobiazgowa dbałość o szczegóły podczas występu live jest spektakularna, nieprzewidywalna i nigdy nie jest oczywista!
“Nothing is left to chance, all is entrusted to time”
https://www.facebook.com/AgentsOfTime
Baasch – To ceniony młody producent, wokalista i kompozytor. Jego debiutancka EPka “Simple Dark & Romantic Songs” wywołała spore zamieszanie na scenie elektronicznej. Komponując ścieżkę dźwiękową do głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące Wieżowce” Baasch zyskał międzynarodowe uznanie jako oryginalny twórca muzyki filmowej.
Najnowszy album Baascha –“Corridors” ukazał się 2 marca 2015 roku pod szyldem wytwórni NEXTPOP, stojącej za sukcesami artystów takich jak: BOKKA, Fismoll i Kari.
https://www.facebook.com/baaschmusic
Bokka – Bez wątpienia najbardziej niezwykły projekt roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. Debiutujący zespół, który od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię. Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji jest trio znanych muzyków i że sygnuje ich prężnie rozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i KARI. Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy.
https://www.facebook.com/bokkamusic
Kamp! – W muzyce Kamp! jest coś nieokreślonego. Nie pozwalające się łatwo opisać brzmienie, które zaskakiwało zarówno w balearycznym „Cairo” (Discotexas 2011), house’woym „Melt” (Brennnessel 2012) jaki surowym, elektronicznym „Baltimore” nadającym charakter całej EP przygotowanej dla nowojorskiej wytwórni Cascine. Wszystkie te wydawnictwa łączy niecodzienna łatwość do pisania melodii – coś, co w elektronice o popowym rodowodzie jest rzeczą niezbędną.
Późnym latem ubiegłego roku, Kamp! zamknęli się w madryckim studio Red Bull, gdzie powstał zupełnie nowy materiał. Brudna, trochę anachroniczna i bardzo taneczna „Baltimore EP” została wydana w sierpniu, nakładem Cascine Records, tworząc kolejny etap w historii polskiego tria.
https://www.facebook.com/kampmusik
MIT to dj’ski duet który tworzą: Michał Chamski – Haman i Tomasz Dąbrowski – TomTo. Choć wcześniej występowali solo, ich muzyczne losy z czasem zaczęły się łączyć. W 2009 roku powstał duet o nazwie MiT – okazał się świetnym posunięciem. Z podwójną siłą zaczęli podbijać serca słuchaczy i bywalców zwłaszcza trójmiejskich klubów. Dzisiaj, pomimo wielu sukcesów, chłopaki zachowali własne muzyczne idee i pokorę do tego, co robią. Traktują muzykę jako sposób na realizowanie swoich pasji. Doskonale wyselekcjonowane numery sprawiają, że ich sety brzmią zawsze świeżo i unikatowo.
https://www.facebook.com/MiT.Haman.TomTo
Oxford Drama nie są niczyimi następcami, nie powstali na fali popularności, ani do nikogo nie nawiązują. Nie szukajcie dla nich wypełnionej już szufladki. Jeśli musicie – otwórzcie nową. Swoje dokonania sami określają mianem eksperymentalnego popu, inni widzą w ich muzyce elementy trip-hopu. Choć komputer jest ważną częścią procesu powstawania ich muzyki, podczas występów na żywo Oxford Drama świadomie odrzucili jego wsparcie i całość materiału wykonują bez laptopów, co czyni ich live-acty wyjątkowymi na tle innych wykonawców tego nurtu. Wiosną 2014 roku ukazała się pierwsza EP duetu, zatytułowana po prostu „Oxford Drama”. Od tego czasu zespół zagrał kilkanaście koncertów, występując chociażby na tegorocznym festiwalu Open’er. 20 stycznia 2015 r. ukazała się druga EPka „Fluctuations”, który wydana została przez wytwórnię Brennnessel.
https://www.facebook.com/meetoxforddram
Thyladomid reprezentant DIYNAMIC MUSIC, młody 22-letni niemiecki producent i DJ. Urodził się w Kolonii, w rodzinie muzyków. Pierwszy kontakt z kulturą klubową rozpoczął nastąpił w 2006 roku. W lecie 2010 roku wydał swoją pierwszą EP dla Berlin label „Off Recordings”. Utwór „The Voice” stał się numerem 1 „Beatport Deep House Charts” przez sześć tygodni, i stał się przebojem lata 2010 roku. W marcu 2011 roku otrzymał nagrodę od „Winter Music Conference” w Miami. W tym samym czasie zaczął współpracę z „Adriatique” ze Szwajcarii. Wspólnie założyli nowy projekt muzyczny, który ukazał się na Solomun’s new „2DIY4” label, a następnie na głównym labelu „Diynamic” w 2011 roku.
Thyladomid 30 marca wydał debiutancki album dla tejże wytwórni swój i rusza w światowy “album tour”.
https://www.facebook.com/Thyladomid.music
Warsaw Calling tworzy dwóch młodych DJ-ów: Kuba Sobczak i Kosma Szostak. Ich wspólny projekt jest wynikiem frustracji komercjalizacją sceny klubowej w Polsce. Są odpowiedzialni za ściągnięcie do Polski takich artystów jak: Jamie Jones, Kollektiv Turmstrasse, Tale Of Us, Nina Kraviz, Daniel Bortz, Tanner Ross, Marc Poppcke, czy &Me, supportowali też inne znane nazwiska: Robag Wruhme, DJ Koze, Fritz Kalkbrenner, Ame, Soul Clap, Oliver Koletzki, Matt John, Niko Schwind, Ozgur Can, Ruede Hagelstein, Jody Wisternoff, a także całą czołówkę polskiej sceny. Ich sety można było również usłyszeć w kilku stacjach radiowych, m.in. Radiu Roxy, Polskim Radiu Czwórce czy Radiu Kampus.
http://www.facebook.com/thewarsawcalling
donGURALesko, właściwie Piotr Górny, znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Osieroconych Płyt Selektor. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku i jest członkiem takich grup muzycznych jak Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW. donGURALesko współpracował z takimi wykonawcami jak Tede, Sido, DJ Kostek, Matheo, Paluch, Miodu, Waldemar Kasta, VNM, Wdowa, Brahu, Pih, Rafi, Shellerini, Fokus, Grubson, Pezet czy Kasia Klich.
W tekstach donGURALesko nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania. donGURALesko prowadzi także własną firmę odzieżową EL POLAKO oraz telewizje internetową DziadziorTV, w ramach której tworzony jest popularny program FOLLOW THE RABBIT TV, będący, jak mówi sam Gural wentylem bezpieczeństwa, spuszczającym ciśnienie z nadętej „rap branży”.
Nominowani do The Beatport Music Awards 2010 jako Najlepszy Artysta Deep House i określeni przez DJ Mag jako najlepsi polscy DJe. Na koncie mają wydania w takich labelach jak Toolroom czy Suara.
Założyciele niezależnego labelu Loco Records, którego wydawnictwa stale trafiały do zestawień Beatport Top 10 Deep House, a kilka z nich okazało się najlepiej sprzedającymi singlami roku! Współpracowali z takimi uznanymi osobistościami jak Shur-I-Kan, Pezzner, Aki Bergen, Kevin Yost, Milton Jackson, Robert Owens, The Timewriter, Gorge, Florian Kruse, Nils Nuernberg, Miguel Migs i Mateo & Matos.
Produkcje Karol XVII & MB Valence zyskują stały support od takich artystów jak Maceo Plex, Nick Curly, Tom Middleton, Steve Bug, Jimpster, Oliver Koletzki, Moodymanc, Satoshi Tomiie, Hector Romero, Ralf Kollmann, DJ Sneak, Mark Knight, Funk D’Void, Eelke Kleijn, Tom Budden, Noir, Dubfire, Brothers’ Vibe, The Timewriter, Laurent Garnier, John Digweed, Pan-Pot, Jose Padilla, James Jackson, Kolombo.
Każdy, kto śledzi wytwórnię Diynamic Music wie wszystko o „Ego” – byłym klubie położonym w Hamburgu, który był własnością tego labelu. Słynny klub prowadzony był przez Madgalene – bliskiego członka rodziny Diynamic. Po pięciu latach dbania o klub, Magdalena staje za konsolą – co czyni ją pierwszą damą w Diynamic Music. Teraz Magdalena grywa gigi w takich klubach jak Weekend lub Watergate w Berlinie, Pacha, Destino i Cova Santa na Ibizie i wielu innych miejscach na całym świecie.
Rebeka powstała w 2008 roku z inicjatywy Iwony Skwarek, kompozytorki i autorki tekstów, do której w 2010 roku dołączył producent Bartosz Szczęsny. W tym składzie zespół nagrał debiutancką płytę „Hellada” (2013). Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości. Dzięki starciu ich, często odmiennych, spojrzeń na muzykę Rebeka jest zespołem nietuzinkowym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów. Iwonę i Bartosza fascynuje z jednej strony popowość i melodyjność, a z drugiej szukanie ciekawych brzmień i eksperymentowanie. Łączą elektronikę z ambitnym popem. Używają do swych kompozycji różnorakich sprzętów: syntezatorów analogowych z lat 80tych, zabawkowych cyfraków, gitary elektrycznej i basowej, dyktafonu taśmowego. Chłodne brzmienie syntezatorów i pulsujący rytm basów przemieniają słuchacza, wciągają w poszczególne historie i nie pozwalają przejść obojętnie. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze Rebeki.
Od wydania debiutanckiej „Hellady” (2013) duet REBEKA konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 (Gazeta Wyborcza) i zagrali dwie długie trasy koncertowe w Polsce. Rebeka regularnie odwiedza zagraniczne sceny (koncerty między innymi w Anglii, Niemczech, Francji, Czechach i na Litwie, a nawet w Południowej Korei). Jako jeden z nielicznych polskich zespołów wystąpili w ramach Boiler Room (m. in.: obok Władysława Komendarka). W roku 2014 wydali znakomicie przyjętą EPkę „BREATH”.
Prawdziwą twarz Rebeki, jej wolność i dzikość, trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo.