27. WJP | Kwiat Jabłoni

Koncerty
27. WJP | Kwiat Jabłoni

Piątek, 04 października 2019
godz: 20:00

Ostrowskie Centrum Kultury

ul.Wolności 2, Ostrów Wielkopolski

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Piątkowy wieczór festiwalowy należeć będzie do młodego pokolenia. Na Małej Scenie OCK wystąpi rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie. Duet ten, od marca 2018 roku, znany jest jako Kwiat Jabłoni.

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. „Niemożliwe” to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel „Dziś późno pójdę spać” został odtworzony ponad 8 milionów razy w serwisie YouTube.

piątek, 4 października 2019
godz. 20.00
Duża Scena OCK