Koncert Łukasza Majewskiego w ramach projektu „Poznaj Bielany”

Koncerty
Koncert Łukasza Majewskiego w ramach projektu „Poznaj Bielany”

Sobota, 10 kwietnia 2021
godz: 18:00

Online

, Online

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Zapraszamy na PREMIERĘ koncertu on-line na FB i YT BOK, dostępne do 17.04

Wywiad z Łukaszem Majewskim nagrywany w kawiarni Roślina Cafe na Bielanach. Premiera 8.04, godz. 18.00 na FB i YT Bielańskiego Ośrodka Kultury.
Łukasz Majewski jest twórcą z kręgu piosenki autorskiej. Rozpoczynał w 2001 roku w folkowym zespole Vergil van Troff. Od 2008 występuje pod swoim nazwiskiem. W 2013 r. ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci “WierszTaki”. W tym samym roku premierę miała płyta “Mężczyzna z zakolami” z autorskim repertuarem, a w 2015 roku płyta “Ad acta”. W 2017 roku miał premierę jego trzeci album “Niebajka”. W 2019 roku ukazała się płyta zawierająca tłumaczenia piosenek czeskich bardów – “Na prawo od Jiczyna”. Jest to zbiór 11 utworów wybranych dziewięciu autorów.

Akompaniament: Cezary Rogalski

Piosenki Łukasza docenione były przez publiczność oraz jury wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej i autorskiej (min.: Nagroda Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix OFPA w Rybniku, pierwsza nagroda i dyplom Ministra Kultury na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, pierwsza nagroda na festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce, czy trzykrotnie Złota Piątka laureatów na Międzynarodowym Festiwalu Bardów – OPPA w Warszawie). W roku 2015 i 2016, podczas koncertu galowego OPPA Premiery i interpretacje, dwukrotnie publiczność przyznała III miejsce prezentowanej przez niego piosence, a w 2019 roku – pierwsze.Sprawdź inne wydarzenia @ Online